skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

ملاقات با مردگان، فناوری دیپ فیک واقعی‌تر اما دلهره‌آور‌تر می‌شود

آرین جهان پناه آرین جهان پناه نویسنده میهمان

۲۱ دی ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱ بهمن ۱۴۰۱

فناوری دیپ‌فیک، دوقلو دیجیتال و همین‌طور هوش‌ مصنوعی، با سرعت بسیار زیادی در حال پیشرفت و بهترشدن هستند. از این‌ پس می‌توانید با مجموع این فناوری‌ها، عزیزان از دست رفته‌تان را  شبیه‌سازی و حتی با آن‌ها گفتگو کنید.

با وجود هوش مصنوعی که می‌تواند در سرور فیس‌بوک با زبان رمزی  ارتباط برقرار کند یا آواتارهایی که مانند انسان‌ها رفتار می‌کنند ترس ما از رشد این فناوری قابل‌درک است. اما باید بگوییم این تازه اول مسیر است و باید آماده شگفتی‌های بیشتر نیز باشیم.

در نمایشگاه CES امسال شاهد محصولات و سرویس‌های منحصر به فردیم بودیم؛ اما بی شک یکی از عجیب‌ترین آن‌ها مختص  شرکت کره‌ای DeepBrain AI بود. طبق گفته های این شرکت، دیپ فیک و هوش مصنوعی می‌تواند به مردم کمک کند تا آن‌ها با غم ازدست‌دادن عزیزان‌ خود راحت‌تر کنار بیایند. افراد، تنها لازم است تصاویر، صدا و ویدئو شخص موردنظر را به متخصصین مربوطه ارائه دهند تا در کمترین فرصت، ‌با دوقلو دیجیتال عزیز از دست رفته‌شان ملاقات کنند.

پروژه دیدار دوباره

این شرکت ادعا می‌کند می‌تواند باهوش مصنوعی خود، شخصیت آن افراد را نیز بازسازی کند و این بازسازی آن‌قدر خوب است که می‌تواند لحن و حتی خصوصیات دقیق آن‌ها را نیز شبیه‌سازی کند.

این سرویس به مدت ۳۰ دقیقه به مشتریان اجازه می‌دهد تا بتوانند در چهار محور یادآوری خاطرات، خوشی‌ها، ‌دلتنگی‌ها و همین‌طور صحبت‌های باقی مانده با دوقلو دیجیتال ساخته شده صحبت کنند. این مکالمه توسط یک صفحه ۴۰۰ اینچی و همچنین فناوری دیپ‌فیک و تبدیل صدا به نوشته انجام می‌شود.

پیشرفت فناوری در برخی از دسته‌ها ما را می‌ترساند و ما را یاد فیلم‌های علمی تخیلی می‌اندازد. اما باید به خود یادآوری کنیم که زندگی واقعی همانند فیلم‌ها نیست.

هر فناوری می‌تواند در راه درست یا غلط استفاده شود و این ما انسان‌ها هستیم که باید مسیر درست آن‌ها را تشخیص بدهیم.

منبع: creativebloq

https://pvst.ir/dxa

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو