skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

برای اولین بار هوش مصنوعی در دادگاه از انسان دفاع می‌کند

۱۶ دی ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۷ دی ۱۴۰۱

بر اساس خبری که اولین بار نشریه نیو ساینتیست (New Scientist) منتشر کرد، یک هوش مصنوعی در جلسه دادگاه روی گوشی متهم نصب می‌شود و به دفاع از او کمک می‌کند.

به گزارش پیوست، این روبات به مشروح صحبت‌های دادگاه گوش می‌دهد و سپس از طریق یک هدفون توصیه‌های خود را در اختیار متهم می‌گذارد.

این هوش مصنوعی که توسط شرکت دونات‌پی (DoNotPay) برای استفاده در دادگاه طراحی شده خود را «اولین وکیل روباتی جهان» توصیف می‌کند.

این شرکت توسط جاشوا برادر (Joshua Browder) تاسیس شده و محصول آن (هوش مصنوعی برای دادگاه) به عنوان یک چت‌بات تعریف می‌شود.

این هوش مصنوعی در ابتدا برای جلوگیری از جریمه‌های پارکینگ طراحی شد و حالا خدمات دیگری از جمله توضیح مباحث پیچیده به انسان را در بر می‌گیرد.

وب‌سایت دو‌نات‌پی اپلیکیشن خود را این‌گونه توصیف می‌کند: «اپلیکیشن دونات‌پی خانه اولین وکیل روباتی جهان است. تنها با فشار یک دکمه با شرکت‌ها بجنگید، دیوان‌سالاری را شکست دهید و علیه هر کسی اقامه دعوی کنید.»

این وب‌سایت لیستی از قابلیت‌های ادعایی از جمله لغو هزینه کالج، ارتباط با زندانی‌ها، کمک به پرداخت قبوض و اجاره کاربران، تسهیل مجوز طلاق و غیره تهیه کرده است.

روبات هوش مصنوعی ChatGPT نیز اخیراً سروصدای زیادی در اینترنت به پا کرده است. ChatGpt یک چت روبات هوش مصنوعی (AI) از نوع مکالمه‌ای است که به وسیله آن می‌توانید پیام‌هایی را در اختیار سیستم قرار دهید و روبات در قالب نوشتار به آنها پاسخ می‌دهد. ChatGpt بهترین چت‌بات هوش مصنوعی است که تاکنون به صورت عمومی منتشر شده است. این روبات از سوی موسسه تحقیقاتی OpenAI توسعه پیدا کرد.

 

منبع: The-sun

https://pvst.ir/dvp

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو