skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

چند ابزارک‌ جالب در CES 2023 از رفاقت با پرنده‌ها تا خالکوبی دیجیتال

۱۵ دی ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

Bird Buddy یک دستگاه هوشمند تغذیه پرندگان

نمایشگاه CES 2023 میزبان گجت‌های عجیبی است. این نمایشگاه امسال بعد از دو سال دشوار به دلیل شرایط کرونا، خلاقیت‌های شگفت‌انگیزی برای نمایش دارد که در این مطلب به چهار ابزارک جالب در CES 2023 اشاره می‌کنیم.

Bird Buddy یک دستگاه هوشمند تغذیه پرندگان
Bird Buddy دستگاه هوشمند تغذیه پرندگان و عکاسی از آنها

رفیق پرنده‌ها

Bird Buddy یک دستگاه هوشمند تغذیه پرندگان است که از آن‌ها هنگام پرواز برای خوردن غذا عکس می‌گیرد و فناوری هوش مصنوعی آن می‌تواند بیش از ۱۰۰۰ گونه پرنده را شناسایی کند. این محصول باعث توجه کاربرانی شده که می‌خواهند به دیگران نشان دهند چه پرندگانی به محله آن‌ها می‌آیند. این شرکت که به عنوان یک پروژه در کیک‌استارتر در سال ۲۰۲۰ آغاز شد، ارسال غذای پرندگان را در تابستان آغاز کرده و در حال حاضر تمام یکصدهزار دستگاه موجودی خود را فروخته است. قیمت دستگاه ۲۰۰ دلار است.

اسکیت خطی برقی کنترل از راه دور از استارتاپ فرانسوی AtmosGear
کفش اسکیت برقی از استارتاپ فرانسوی AtmosGear

اسکیت‌های برقی

اسکیت خطی برقی کنترل از راه دور از دیگر ابزارک‌های جالب CES 2023 است که توسط استارتاپ فرانسوی AtmosGear در نمایشگاه معرفی شد. یک کیف کمری، باتری و کابل‌های متصل به کفش اسکیت را نگه می‌دارد. آن‌ها می‌توانند به عنوان کفش اسکیت معمولی در مواقعی که نیاز به شارژ داشته باشند استفاده شوند. اسکیت‌های ۵۰۰ دلاری برای پیش خرید عرضه شده‌اند.

دستگاه دستی خالکوبی توسط شرکت کره جنوبی Prinker
دستگاه دستی خالکوبی از شرکت Prinker کره جنوبی

خالکوبی موقت دیجیتال

یک دستگاه دستی خالکوبی توسط شرکت کره جنوبی Prinker معرفی شده تا به سرعت و به راحتی خالکوبی‌های موقت انجام دهید. این دستگاه از جوهر آرایشی و بهداشتی با کتابخانه‌ای از هزاران طرح استفاده می‌کند. پس از انتخاب یک خال کوبی، فقط دستگاه را روی هر جایی که می‌خواهید نقش بزند، می‌گذارید. خالکوبی‌ها ضد آب هستند اما با صابون پاک می‌شوند. مدل حرفه‌ای ۲۷۹ دلار و مدل کوچکتر ۲۲۹ دلار است. کارتریج جوهر مناسب برای ۱۰۰۰ خالکوبی ۱۱۹ دلار است.

قلاده هوشمند از استارت‌آپ فرانسوی Invoxia
قلاده هوشمند از استارت‌آپ فرانسوی Invoxia

قلاده هوشمند

استارت آپ فرانسوی Invoxia محصولی برای نظارت بر رفتار و سبک زندگی سگ‌های خانگی معرفی کرده است. این قلاده هوشمند، فعالیت بدنی و خواب حیوان خانگی را ثبت و داده‌ها را به موبایل ارسال می‌کند. آخرین نسخه رونمایی شده در CES که دارای ردیاب GPS است، شامل نظارت پیشرفته‌تری بر سلامت قلب است. این قلاده در ایالات متحده ۱۴۹ دلار است، با اشتراک ماهانه ۸ دلاری در برنامه، داده‌ها توسط یک دامپزشک ارزیابی می‌شود.

کارتریج پر از «بو» برای هدست‌های VR
کارتریج پر از «بو» برای هدست‌های VR

رایحه در متاورس

شرکت OVR Technology یک دستگاه جانبی برای هدست‌های VR تولید کرده است که از طریق یک کارتریج پر از «بو» می‌تواند شامه کاربران را نوازش کند. این دستگاه توسط بلوتوث به موبایل و دسکتاپ متصل می‌شود. این شرکت می‌گوید بو بر احساسات و رفتار تأثیر می‌گذارد و افزودن رایحه به یک نمایشگاه مجازی یا محیط VR درمانی می‌تواند نحوه واکنش مردم را تغییر دهد. برای مثال، در بیمارستان‌ها، فناوری OVR برای کمک به قربانیان سوختگی در مدیریت درد آزمایش می‌شود.

دستگاهی که U-SCAN نام دارد، ترکیب ادرار شما را اندازه‌گیری می‌کند
دستگاه U-SCAN ترکیب ادرار را اندازه‌گیری می‌کند

آزمایش ادرار حین برنامه

ادرار حاوی انواع سرنخ‌ها در مورد سلامتی است و شرکت Withings در تلاش است تا این سرنخ‌ها را با یک سنسور داخل توالت در دسترس قرار دهد. دستگاهی که U-SCAN نام دارد، ترکیب ادرار را اندازه‌گیری می‌کند و نتایج را به یک برنامه در موبایل می‌فرستد. دو نسخه اولیه مصرف‌کننده که به زودی در اروپا عرضه می‌شوند، به ترتیب تغذیه و چرخه‌های قاعدگی را با ردیابی اجزایی مانند ویتأمین C و سطح هورمون کنترل می‌کنند. حسگر شبیه یک دیسک سفید به اندازه کف دست است که در زیر لبه جلوی کاسه توالت قرار دارد.

بالشتک نرم و سنگین به نام Fufuly تولید کرده که نفس می‌کشد
بالشتک نرم و سنگین به نام Fufuly تولید کرده که نفس می‌کشد

بالش کاهش استرس

شرکت رباتیک ژاپنی Yukai Engineering نمونه اولیه یک بالشتک نرم و سنگین به نام Fufuly تولید کرده که «نفس می‌کشد» و در کاهش اضطراب مؤثر است. این بالش به طور نامحسوسی منبسط و منقبض می‌شود تا حضور آن احساس کنید. وقتی بالشتک از حالت عادی «تنفس» به الگوی آهسته‌تر و عمیق‌تر در اواسط نوازش تغییر می‌کند، بدن نیز همین کار را انجام خواهد داد و همانطور که به یک آهنگ آرام گوش می‌کنید، استرس شما از بین می‌رود.

https://pvst.ir/dvg

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو