skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

پلیس: تاکسی‌های اینترنتی حق جابه‌جایی مسافر در جاده‌های بین شهری را ندارند

۷ دی ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

پلیس جابه‌جایی مسافر در جاده‌های بین‌شهری توسط تاکسی‌های اینترنتی یعنی اسنپ، تپسی و ماکسیم و همچنین خودرو با پلاک شخصی را ممنوع اعلام کرد.

به گزارش پیوست، در این نامه که از سوی فرماندهی انتظامی کشور(فراجا) به رؤسای پلیس راه استان‌های کشور نوشته شده آمده است فعالیت ناوگان شخصی به‌ویژه سواری‌های مسافربر پلاک شخصی و همچنین حمل مسافر تحت نظارت شرکت‌های خصوصی و اینترنتی با عناوین اسنپ، تپسی، ماکسیم و غیره در حوزه حمل‌ونقل برون‌شهری خارج از ضوابط بوده و ممنوع است.

او دلیل این دستور را تضییع حقوق رانندگان حمل‌ونقل عمومی فعال در حوزه مسافری و افزایش تصادف ناوگان عنوان کرده است. از همین رو در این نامه خواسته شده است تا پلیس‌راه‌های استان مانع جابه‌جایی مسافر از سوی تاکسی‌های اینترنتی در جاده‌های کشور شوند.

نامه نیروی انتظامی برای ممنوعیت تردد تاکسی‌های اینترنتی در جاده‌های بین شهری
فرماندهی انتظامی تردد تاکسی‌های اینترنتی را در جاده‌های بین‌شهری ممنوع کرد.

طبق این نامه، فعالیت به عنوان راننده در جاده‌های کشور نیازمند طی مراحل قانونی و دریافت مدارک و مجوزهای لازم از قبیل پروانه فعالیت شرکت ارائه‌کننده خدمات کارت سلامت راننده، کارت هوشمند رانندگی، کارت هوشمند ناوگان، دفترچه ثبت ساعت، و گواهی معاینه فنی است اما تاکسی‌های اینترنتی و رانندگان با پلاک شخصی هیچ‌کدام از این مجوزها را ندارند.

چندی پیش نیز دادستانی ورود تاکسی‌های اینترنتی به شعاع ۸۰۰ متری فرودگاه امام خمینی را ممنوع کرده بود. هرچند سرپرست شهر فرودگاهی امام خمینی گفته بود احتمالاً در این فاصله مکانی را برای رانندگان تاکسی‌های اینترنتی از جمله تپسی و اسنپ مشخص خواهند کرد اما انتشار این خبر بازخوردهای زیادی میان رانندگان تاکسی‌های اینترنتی ایجاد کرد.

https://pvst.ir/drv

یک دیدگاه

  1. یعنی این همه تاکسی بین شهری و اتوبوس برای جابجایی وجود داره؟!
    چرا بعضی این همه دوست دارند مردم را اذیت کنند.
    تاکسی های اینترنتی اگه نباشه باید با ماشینهای گذری بریم که خطراتش به مراتب بیشتر هست.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو