skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مقایسه چهار دستیار صوتی برتر در ابزارها

آرین جهان پناه آرین جهان پناه نویسنده میهمان

۶ دی ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

چهار دستیار صوتی

در بین تمامی دستیارهای صوتی در تلفن‌ها یا لوازم‌خانگی هوشمند، چهار دستیار صوتی گوگل، سیری، بیکسبی و الکسا با اختلاف نسبتاً زیادی نسبت به رقبا به پیشرفت خودشان ادامه می‌دهند. در ادامه عملکرد هر چهار دستیار صوتی را نسبت به سؤالات مختلف یکدیگر مقایسه می‌کنیم.

گوگل، هوشمندترین دستیار صوتی دنیا

دستیار صوتی گوگل در چند سال گذشته، از تمامی رقیبان خود عملکرد بهتری داشته و در میان کاربران به‌عنوان بهترین دستیار صوتی در تلفن‌های هوشمند در نظر گرفته شده است. با پشتیبانی کامل بزرگ‌ترین موتور جستجو دنیا و تمامی تجربیات گوگل از هوش مصنوعی، دستیار صوتی گوگل در کمترین زمان ممکن بهترین پاسخ را به شما می‌دهد. دستیار صوتی گوگل فوق‌العاده است، اما این شکاف چقدر بزرگ است؟ ممکن است با به‌روزرسانی iOS 16 و پیشرفت‌های سامسونگ (بیکسبی) و آمازون (لکسا) این شکاف کوچک‌تر یا حتی از بین رفته باشد. به همین دلیل ما هر چهار دستیار صوتی را بار دیگر بررسی کردیم.

پاسخگویی

همه این دستیارهای صوتی در پاسخ به سؤالات مرتبط با اطلاعات عمومی، آب‌وهوا و کارهایی مانند تنظیم تایمر عملکرد بسیار مطلوبی دارند. هر چهار دستیار صوتی دقت بالایی دارند؛ اما بنا به این دلیل که منبع‌های متفاوتی برای جستجو دارند ممکن است در برخی از سؤالات شاهد پاسخ‌های متفاوت باشیم. در بخش تنظیم تایمر هر چهار دستیار به‌راحتی می‌توانند درخواست موردنظر کاربر را انجام دهند اما Siri به طرز عجیبی نمی‌تواند برای شما چند تایمر به‌صورت هم‌زمان فعال کند، درصورتی‌که سیری این امکان را زمانی که به اسپیکر هوشمند اپل یعنی Homepod mini متصل هستید، به شما می‌دهد. در این بخش دستیار گوگل و Siri سریع‌ترین عملکرد را نسبت به سایر رقبا دارند.

کنترل روی دستگاه

دستیار صوتی گوگل و بیکسبی (دستیار صوتی سامسونگ) با توانایی انجام کارهایی مانند گرفتن سلفی یا شروع ضبط صدا، بیشترین کنترل را بر دستگاه شما دارند. بیکسبی باتوجه‌به این موضوع که توسط سامسونگ پشتیبانی می‌شود، دقت و سرعت بسیار بالایی دارد و هرکدام از دستورات شما را به بهترین شکل ممکن انجام می‌دهد؛ اما دستیار گوگل هم باتوجه‌به هوش مصنوعی بسیار قدرتمند خود در این قسمت خیلی عقب‌تر نیست و می‌تواند در میان عکس‌هایتان عکس درخواستی شمارا نشان دهد یا حتی قسمت موردنظر شما را در نتفلیکس پیدا کند. در این بخش می‌توانیم بگوییم که Siri از دو دستیار دیگر عقب‌تر است؛ اما نکته این مقایسه این‌ است که الکسا حتی در حد مقایسه با دیگر دستیارهای صوتی نبوده و عملکرد بسیار ضعیفی از خود نشان داد. این موضوع می‌تواند به دلیل این باشد که هر سه کمپانی گوگل، سامسونگ و اپل دستی بر آتش دارند و تلفن هوشمند خود را نیز تولید می‌کنند؛ اما آمازون چند وقتی است که دیگر خط تولید مخصوص به خودش را ندارد.

لوازم‌خانگی هوشمند

در این قسمت دستیار گوگل و Siri عملکرد بسیار خوبی به نسبت به شرایط مختلف داشتند. باتوجه‌به وعده‌های سامسونگ برای عرضه لوازم‌خانگی هوشمند خود، بیکسبی می‌تواند در آینده عملکرد بهتری نیز داشته باشد و ما پیشنهاد کنیم باتوجه‌به پشتیبانی و عملکرد آمازون در این شرایط، از خرید لوازمی که فقط الکسا را پشتیبانی می‌کنند صرف‌نظر کنید.

نتیجه‌گیری

باتوجه‌به بررسی تمام این دستیارهای صوتی در شرایط مختلف به نظر می‌رسد هنوز دستیار صوتی گوگل یکه‌تاز است. در مقام دوم می‌توانیم Siri و بیکسبی را شانه‌به‌شانه هم عنوان کنیم؛ اما به دلیل لوازم هوشمند اپل و اکوسیستم بهتری که دارد باید Siri را دستیار صوتی بهتری بدانیم. الکسا عملکرد نسبتاً خوبی در سؤالاتی که به خرید و جستجو محصولات در آمازون ختم می‌شد دارد؛ اما  هیچ حرفی در مقابل دستیار صوتی گوگل و سامسونگ و اپل ندارد.

https://pvst.ir/drs

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو