skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مدیرعامل شرکت زیرساخت مدعی دفع حمله DDoS به پیام‌رسان‌های ایرانی شد

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۴ دی ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۱ دقیقه

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت از دفع حمله DDoS به پیام‌رسان‌های ایرانی خبر داد.

به گزارش پیوست، امیر محمدزاده لاجوردی، مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت، در پستی که در شبکه اجتماعی ویراستی منتشر کرد خبر داد: «دقایقی پیش و در ساعت اوج استفاده مردم از پیام‌رسان‌های داخلی، حملات شدید منع خدمت توزیع‌شده (DDoS) از خارج کشور جهت جلوگیری از سرویس‌دهی مناسب آغاز شد و با سرویس DDoS mitigation که ساخته جوانان ایرانی است، جلوی حمله گرفته شد.»

به گفته لاجوردی، چتر مقابله با این حملات شامل تمام سرویس‌های داخلی خواهد شد.

این اولین بار است که این مدل حمله به پیام‌رسان‌های داخلی صورت می‌گیرد و یک مقام رسمی نیز آن را اعلام می‌کند. طی سه ماه اخیر حمله‌های سایبری متعددی به سایت‌هایی از جمله پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، درگاه ملی دولت هوشمند، خبرگزاری فارس، پایگاه اطلاع‌رسانی صداوسیما، بانک مرکزی، وزارت ارشاد و… انجام شد که تقریباً همه آنها از نوع DDoS بودند.

از جمله بخش‌های زیرساختی که طی هفته‌های گذشته با حمله‌های DDoS مواجه شده‌اند، شرکت‌های پرداختی هستند. طی دو ماه گذشته حمله به شرکت‌های PSP نیز افزایش یافته است اما تاکنون طبق آنچه شاپرک اعلام کرده است این حمله‌ها به صورت کامل کنترل شده‌اند.

https://pvst.ir/dra
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو