skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

نماینده کاشمر: اینستاگرام و واتس‌اپ به ایران می‌آیند

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۲۲ آذر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

جواد نیک‌بین، نماینده کاشمر در مجلس از حضور نمایندگان واتس‌اپ و اینستاگرام در کشور و پذیرش اجمالی شرایط ایران از سوی متا خبر داد.

به گزارش پیوست، ۶ روز پیش مرکز ملی فضای مجازی در نامه‌ای به متا به این شرکت برای معرفی نماینده رسمی و پاسخگو ۱۰ روز مهلت داد. حال یکی از نمایندگان مجلس از پذیرش شرایط ایران توسط متا خبر داده است.

جواد نیک‌بین، نماینده کاشمر و بردسکن در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفته است: طبق گزارش‌هایی که داده شده احتمال زیاد اینستاگرام و واتس اپ به ایران می‌آیند و تا جایی که مطلع هستم به اجمال شرایط ایران را قبول کردند.

جواد نیک‌بین، نماینده کاشمر و بردسکن
جواد نیک‌بین، نماینده کاشمر و بردسکن

او در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود با انتقاد از فیلترینگ گفته: فیلتر کردن باعث نمی‌شود مردم کمتر فضای مجازی ببینند اتفاقا درصد خیلی کمی کاهش پیدا کرده آن هم به جهت اینکه هجمه بسیار زیادی در حوزه فیلترینگ است. با دستن دهان‌ها افکار بسته نمی‌شود و انسان‌ها آرام نمی‌‌گیرند. ما باید مغز‌ها، فکرها، دیدگاه‌ها و نگاه‌ها را تغییر دهیم لذا فیلتر کردن قطعا نتیجه مثبتی نداشته و ندارد.

تصمیم برای ممنوعیت VPN

این نماینده همچنین در مورد افزایش فروش VPN بیان کرده است: فیلترینگ باعث شده تا فروش VPN در فضای غیررسمی آنقدر زیاد شود که بخش زیادی از هزینه‌های مردم و پول این کشور خرج VPN شود. این VPN را چه کسی تولید می‌کند همان که ما با آن ارتباط خوبی ندارد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس همچنین از تصمیم برای مقابله با فروش فیلترشکن خبر داده و اعلام کرده است: تصمیم جدی برای جلوگیری از فروش VPN بعد از اغتشاشات گرفته خواهد شد و جلوی شرکت‌های VPN فروش گرفته می‌شود.

https://pvst.ir/dp6
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  یک دیدگاه

  1. سلام. این مبلغ بیست هزار تومان کاملا غیر قانونی و غیر شرعی است. حتی با توضیحی دادند که ۱۲ سال است تعرفه تلفن ثابت تغییر نکرده است و کارمندان مخابرات این مبلغ را توجیه میکنند.
   اول از همه بایستی این مبلغ توسط مجلس تصویب بشود
   دوم در صورت تصویب شورای نگهبان هم تایید کند
   سوم پم پس از تایید توسط شورای نگهبان بایستی از قبل به ملت اعلام می‌کردند
   در نتیجه این افزایش مبلغ کاملا غیر قانونی و غیر شرعی می‌باشد… نمایندگان محترم مجلس و شورای رقابت نیز این افزایش را غیرقانونی اعلام کرده اند … امید است افرادی در این شرایط بدنبال نارضی کردن مردم نباشند ان شاءالله… !؟

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو