skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

فناوری

تحریریه پیوست

مرکز ملی فضای مجازی ۱۰ روز به متا برای معرفی نماینده فرصت داد

تحریریه پیوست

۱۶ آذر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۷ آذر ۱۴۰۱

مرکز ملی فضای مجازی با تعیین مهلت ۱۰ روزه به متا برای معرفی نماینده در داخل ایران، خواستار سازگارشدن این شرکت با سیاست‌ها و مقررات داخلی ایران شد.

به گزارش پیوست، مرکز ملی فضای مجازی با ارسال نامه‌ای اعتراضی خطاب به مارک زاکربرگ، مدیر ارشد شرکت متا، خواستار پاسخگویی این شرکت به مکاتبات رسمی گذشته از طرف نهادهای مسئول کشور شده است.

بر اساس گزارش مرکز ملی فضای مجازی از نامه ارسالی به شرکت متا مشخص می‌شود که این مرکز در گذشته نیز با این شرکت در خصوص اعمال قوانین داخلی مکاتبه داشته ولی پاسخی از سمت متا دریافت نکرده است. به نظر می‌رسد این نامه به‌نوعی اخطار رسمی این مرکز به متا برای اعمال قوانین درخواستی بر پلتفرم‌های این شرکت باشد. این در حالی است که با شروع اعتراضات در اواخر شهریورماه تاکنون واتس‌اپ و اینستاگرام به‌عنوان دو پلتفرم پرطرفدار متا فیلتر شده‌اند و دسترسی کاربران ایرانی با استفاده از انواع وی‌پی‌ان‌ها ممکن می‌شود.

مرکز ملی فضای مجازی در نامه رسمی خود نسبت به «بسترسازی برای توسعه اغتشاشات اخیر و عدم پاسخگویی و مسئولیت‌پذیری در خصوص مکاتبات رسمی پیشین توسط نهادهای مسئول ایرانی به شرکت متا (اینستاگرام)» اعتراض کرده است.

در این نامه اهم اعتراضات مطرح شده توسط جمهوری اسلامی در خصوص انتشار سازمان یافته اخبار خلاف واقع، ترویج رفتارهای تبعیض‌آمیز و نفرت‌پراکنی، ترغیب خشونت و ناآرامی‌های اجتماعی، نقض حاکمیت ملی و نقض حقوق کاربران از طریق اعمال استانداردهای دوگانه و زمینه‌سازی فعالیت تبلیغی و عملیاتی گروه‌های تروریستی بر روی سکوهای وابسته به شرکت متا، تعمیق شکاف‌های اجتماعی و تبعیض نژادی و قومی، تجزیه‌طلبی و زمینه‌سازی برای جرائم سازمان یافته از جمله نقل و انتقال و معامله سلاح جنگی و موادمخدر مطرح شده است.

همچنین ترویج رفتارهای نامتناسب جنسی در قبال کودکان و نوجوانان و همچنین عدم ممانعت از پخش لایوهای جنسی، ارائه خدمات جنسی و روسپی‌گری و آموزش رفتارهای ناهنجار و خلاق قوانین کشور از دیگر موارد مورد اشاره در خصوص نقض اصول اخلاقی در این سکوها بوده است.

در این نامه، مرکز ملی فضای مجازی به شرکت متا فرصت داده تا به منظور فراهم شدن امکان فعالیت پایدار سکوهای مذکور اقدامات لازم از جمله معرفی نماینده رسمی مسئولیت‌پذیر مستقر در ایران حداکثر تا ۱۰ روز پس از دریافت نامه از سوی آن شرکت وفق سیاست‌ها و مقررات کشور در خصوص نحوه فعالیت شرکت‌های خارجی در حوزه فضای مجازی کشور صورت پذیرد.

https://pvst.ir/doa

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو