skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مایکروسافت ۴ درصد از بورس لندن را خریداری کرد

۲۳ آذر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

مایکروسافت، از یک همکاری ۱۰ ساله با گروه بورس لندن (LSEG) خبر داد و حدود ۴ درصد از سهام این اپراتور بورس را خریداری کرد.

به گزارش پیوست طبق اعلام LSEG، این همکاری موضوعاتی همچون داده و تجزیه‌ و تحلیل و محصولات رایانش ابری را شامل می‌شود. براساس این قرارداد مایکروسافت قرار است زیرساخت داده جدیدی را در اختیار بورس لندن قرار دهد و بخش آژور (Azure)، هوش مصنوعی و تیمز مایکروسافت نیز راه‌حل‌هایی برای تجزیه و تحلیلی و مدل‌سازی در اختیار این نهاد قرار می‌دهند.

این قرارداد علاوه بر اینکه می‌تواند یک تحول جدید در زیرساخت و داده در بازارهای مالی جهانی ایجاد کند، ممکن است به بازیگری مایکروسافت در بازارهای مالی جهانی نیز منجر شود. قیمت سهام LSEG در پی انتشار این خبر روز دوشنبه ۴ درصد افزایش یافت.

دیوید شویمر، مدیرعامل LSEG، در بیانیه‌ای گفت: «این همکاری استراتژیک نقطه عطفی در مسیر LSEG باری تبدیل شدن به پیشتاز زیرساخت و داده در بازارهای مالی جهانی است و تجربه مشتریان ما را متحول می‌کند.»

براساس این قرارداد مایکروسافت همچنین حدود ۴ درصد از سهام این شرکت انگلیسی را از کنسرسیوم بلک‌استون/تامسون رویترز (Blackstone/Thomson Reuters Consortium) خریداری می‌کند.

درنتیجه این قرارداد، محصولات مختلف مایکروسافت در بخش‌های متعددی از کسب‌وکار LSEG استفاده می‌شود. مایکروسافت پلتفرم داده و دیگر زیرساخت‌های مهم این بورس را به ابری مبتنی بر آژور منتقل خواهد کرد.

آژور کسب و کار ابری مایکروسافت و یکی از موفق‌ترین فعالان حوزه ابری است که پیش‌تر به عنوان پیروز قرارداد ابر دفاعی وزارت دفاع آمریکا معرفی شد اما درنتیجه شکایت آمازون و لغو این قرارداد، حالا یکی از چهار شرکتی است که قرار است مشترکا نیازهای ابری وزارت دفاع آمریکا را در یک قرارداد ۹ میلیارد دلاری برآورده کنند.

LSEG براساس این توافق قرار است در یک دوره بیش از ۱۰ ساله حداقل ۲.۸ میلیارد دلار برای محصولات ابری مایکروسافت هزینه کند.

طبق اعلام LSEG، این قرارداد با برنامه‌های مخارج «بلند‌مدت فعلی همخوانی دارد.»

مایکروسافت و LSEG از این پس برای ساخت ابزارهای پیشرفته تعامل با یکدیگر همکاری می‌کنند. LSEG محصولی به عنوان فضای کار (Workspace) دارد که یک پلتفرم داده و تجزیه تحلیل است.

به این ترتیب این دو شرکت برای توسعه این محصول و ترکیب آن با مایکروسافت تیمز (Microsoft Teams)، پیامرسان شرکت مایکروسافت، با یکدیگر همکاری می‌کنند.

در این بیانیه همچنین آمده است که اسکات کاتری، نماینده ارشد اجرایی مایکروسافت در بخش ابر و هوش مصنوعی، به عنوان یک مدیر غیراجرایی LSEG منصوب می‌شود.

ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت، گفت: «پیشرفت در ابر و هوش مصنوعی به طور کلی نحوه تحقیق، ارتباط و تراکنش موسسات مالی در کلاس‌های مختلف دارایی را متحول کرده و با شرایط جدید بازار منطبق می‌کند.»

بورس سهامی لندن سال ۲۰۱۹ طی قراردادی ۲۷ میلیارد دلاری با شرکت رفینیتیو (Refinitiv) با خرید اطلاعات مالی از این شرکت موافقت کرد.

منبع: CNBC

https://pvst.ir/dpe

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو