skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

استعلام آنلاین خلافی، همه روش‌های جدید اطلاع از جرائم و پرداخت آنها نحوه مشاهده و پرداخت خلافی خودرو در اینترنت

۲۱ آذر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۱۷ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۶ دی ۱۴۰۱

استعلام خلافی خودرو

استعلام خلافی خودرو و پرداخت در کوتاه‌ترین زمان ممکن و بدون مراجعه به نهادهای مربوطه همواره یکی از دغدغه‌‌های مالکین خودرو است. در گذشته با مراجعه حضوری به پلیس +۱۰ و پلیس راهنمایی رانندگی امکان استعلام و پرداخت خلافی خودرو ممکن بود اما با اینترنتی شدن اغلب امور، استعلام آنلاین خلافی خودرو، این فرآیند را تسهیل و تسریع کرده است.

استعلام آنلاین خلافی خودرو از طریق سایت پلیس راهور ۱۲۰

یکی از روش‌های مطلع شدن از تخلفات ثبت‌ شده و پرداخت آنها مراجعه به سایت پلیس راهور ۱۲۰ است. در این سایت برای پیگیری تخلفات خودرو و موتور سیکلت باید وارد قسمت استعلام تخلفات رانندگی شد. پس از ورود به این بخش باید در سامانه‌ای  تحت عنوان سخا به معنی سامانه خدمات الکترونیک انتظامی ثبت‌نام انجام و اطلاعات مالک خودرو یا موتور سیکلت ثبت شود. این سامانه با عنوان پنجره واحد خدمات فراجا نامیده می‌شود و در نشانی sakha.epolice.ir در دسترس است.

سامانه خدمات الکترونیک انتظامی یا پنجره واحد خدمات فراجا

پنجره واحد خدمات فراجا
صفحه ورود به سامانه سخا (به معنی سامانه خدمات الکترونیک انتظامی) به نشانی sakha.epolice.irپس از ورود به این سامانه در ستون سمت راست باید گزینه خدمات پلیس راهور را انتخاب کنید و در منویی که باز می‌شود روی گزینه استعلام سرجمع تخلفات کلیک کنید.

گزینه استعلام سرجمع تخلفات برای دریافت خلافی

نمایش مجموع تخلفات در سامانه سخا پلیس راهور
نمایش مجموع تخلفات در سامانه سخا پلیس راهور

در اینجا با وارد کردن پلاک خودرو یا موتور سیکلت از تخلفات استعلام گرفته می‌شود. در سامانه سخا تنها مجموع جرائم با عنوان سرجمع تخلفات رانندگی نمایش داده می‌شود. لیست جریمه‌های پرداخت نشده و پرداخت آنها در این صفحه ممکن نیست.

همانطور که در تصاویر مشخص است، امکان مشاهده جزییات تخلفات وجود ندارد و تنها مزیت سایت پلیس راهور این است که برای اطلاع از مجموع خلافی نیازی به پرداخت هزینه ندارید.

چند نکته:

  • اطلاعات موجود در این سایت حداقل برای قبل از ۴۸ ساعت گذشته است و در صورتی که از آخرین تخلف شما کمتر از این زمان گذشته باشد، آخرین تخلفات نمایش داده نمی‌شود.
  • پرداخت‌ها در این سایت پس از ۷۲ ساعت به‌روز و اطلاعات نمایش داده می‌شود.
  • سایت پلیس راهور۱۲۰ برای آی‌پی‌های خارج از ایران در دسترس نیست، بنابراین برای استعلام آنلاین خلافی خودرو، پرداخت و پیگیری باید بدون فیلترشکن وارد سایت شد.

استعلام خلافی خودرو از طریق کد دستوری USSD

برای استعلام خلافی خودرو یکی دیگر از گزینه‌های پیش‌رو، شماره گیری کد #110* است. با شماره گیری این کد، دو گزینه خدمات قابل ارائه و خدمات در دست اقدام نمایش داده می‌شود. برای استعلام خلافی گزینه اول را انتخاب کنید و پس از آن با شماره گیری عدد ۱ وارد مرحله بعد شوید. در این بخش باید کد VIN ( شماره ۱۷ رقمی پشت کارت خودرو که با IR شروع می‌شود) را وارد کنید. در صفحه جدیدی که باز می‌شود دو انتخاب وجود دارد، اولین گزینه اطلاع از میزان خلافی است که با وارد کردن عدد ۱ نمایش داده می‌شود و گزینه دوم دریافت شناسه قبض و شناسه پرداخت است که با وارد کردن عدد ۲ دریافت می‌شود. پس از دریافت شناسه‌ها می‌توان از طریق بانک‌ها و دستگاه‌های ATM خلافی را پرداخت کرد.

 

استعلام خلافی از طریق کد VIN

یکی دیگر از روش‌های پیامکی برای استعلام خلافی ، ارسال کد VIN مندرج پشت کارت خودرو به شماره 1101202020 است. پس از ارسال کد، پیامکی برایتان ارسال می‌شود که در صورت تائید درخواست، باید عدد 9 را ارسال کرد که پس از آن تمام تخلفات، مبلغ کل جرائم به همراه آخرین تاریخ بروز رسانی نمایش داده می‌شود. لازم به ذکر است که در این پیامک شناسه قبض و شناسه پرداخت ارسال نمی‌شود اما در صورتی که قصد پرداخت مبلغ کل خلافی را داشته باشید، مجددا کد VIN را با افزودن ستاره در انتهای آن مجددا به همین شماره راسال کنید؛ پس از این، شناسه قبض و پرداخت ارسال می‌‌شود.

 

استعلام خلافی از طریق اپلیکیشن‌ها

علاوه‌بر روش‌های مذکور برای استعلام خلافی خودرو، چندین اپلیکیشن وجود دارد که با استفاده از آنها می‌توان بصورت آنلاین و بدون مراجعه حضوری، در مدت زمان کوتاه موفق به انجام عملیات استعلام آنلاین خلافی خودرو، پرداخت آن و بهره‌‌مندی از قابلیت‌های مختلف این اپلیکیشن‌ها شد.

ایرانی کار، اپلیکشن جامعی است که خدمات متنوعی را ارائه می‌کند. خرید طرح ترافیک، پرداخت عوارض آزادراه، اشتراک و درخواست امدادخودرو سیار، خرید  لوازم یدکی و اقلام مصرفی برای وسیله نقلیه همچنین خرید خودرو، بیمه بدنه، شخص ثالث و غیره از خدماتی است که این اپلیکیشن در اختیار کاربران قرار می‌‌دهد.

اپلیکیشن ایرانی کار در کافه بازار برای دریافت خلافی خودرو
اپلیکیشن ایرانی کار در کافه بازار برای دریافت خلافی خودرو

قبضینو، ایپلیکشن دیگری است که علاوه بر استعلام خلافی می‌توان از آخرین وضعیت گواهینامه، نمره منفی، وضعیت پلاک باخبر شد. استعلام کارت و سند خودرو ، نوبت‌دهی اینترنتی، شماره گذاری و گزارش تخلفات وسایل حمل ونقل عمومی از دیگر خدمات این اپلیکیشن کاربردی است.

اپلیکیشن قبضینو در کافه بازار برای دریافت خلافی خودرو
اپلیکیشن قبضینو در کافه بازار برای دریافت خلافی خودرو

فرمون، اپلیکیشن استعلام خلافی است که بسیاری از اقدامات مربوط به خودرو را آسان کرده است. نصب این اپلیکشین مزیت‌های فراوانی دارد، بررسی عوارض از طریق پلاک، خرید بیمه شخص ثالث، امکان تعیین هشدارهایی از قبیل نزدیک شدن به دوربین کنترل ساعت، محدوده طرح ترافیک و دوربین زوج و فرد از قابلیت‌های این اپلیکشین است.

اپلیکیشن فرمون در کافه بازار برای دریافت خلافی خودرو
اپلیکیشن فرمون در کافه بازار برای دریافت خلافی خودرو

پی‌پاد، اپلیکیشن بانک پاسارگاد که درکنار خدمات بانکی و پرداختی متنوع و فراوان، قابلیت استعلام خلافی خودرو را فعال کرده است. ازاین طریق با ثبت پلاک و احراز هویت می‌توان خلافی خودرو را استعلام گرفت.

اپلیکیشن پی پاد در کافه بازار برای دریافت خلافی خودرو

دیجی‌‌پی که توسط مجموعه دیجی‌کالا توسعه پیدا کرده یکی دیگر از برنامه‌هایی است که از طریق آن می‌توانید از میزان خلافی خود مطلع شوید و آن را پرداخت کنید.

اپلیکیشن دیجی‌پی در کافه بازار برای دریافت خلافی خودرو
اپلیکیشن دیجی‌پی در کافه بازار برای دریافت خلافی خودرو

خودرویار، لیست، خلافیتو، پدال و خلافی ماشین از دیگر اپلیکشین‌های استعلام آنلاین خلافی خودرو است. برای دریافت خلافی خودرو باید مبلغ ۵/۲۰۰ تومان را پرداخت کرد، این تعرفه سامانه‌ها و اپلیکیشن‌های استعلام آنلاین خلافی خودرو است.

چرا باید استعلام بگیریم؟

یکی از دلایلی که مالکین خودرو و موتور سیکلت باید به‌دنبال استعلام خلافی باشند، جلوگیری از دوبرابرشدن مبلغ جریمه است، در صورتی که مبلغ جریمه کمتر از یک میلیون تومان باشد و در بازه زمانی مشخص شده پرداخت نشود، این مبلغ دوبرابر خواهد شد؛ البته دوبرابر شدن جریمه وابسته به نوع جریمه است، جرائم رانندگی به 5 دسته تقسیم می‌شود، قبض جریمه دوربین، تسلیمی، الصاقی، دوبرگی و خودداری، که جرائم از نوع تسلیمی، الصاقی و خودداری در صورت عدم پرداخت و گذشت 60 روز ، دوبرابر می‌شود.

همچنین مبالغ بالای یک میلیون تومان نیز در صورت عدم پرداخت منجر به توقیف وسیله نقلیه می‌شود. برای فروش خودرو یا موتور سیکلت یکی از اولین کارها دریافت استعلام جریمه آن است، مالکین وسیله نقلیه باید قبل از فک پلاک و فروش، استعلام بگیرند و جریمه را پرداخت کنند.

کد تخلفات رانندگی

کد، عنوان و میزان جریمه تخلفات رانندگی در جدول زیر نمایش داده شده است.

کد تخلفعنوان تخلف رانندگیکلان‌شهرهاسایر شهرهاروستاها
۲۰۰۱هرگونه حرکات نمایشی مانند دور زدن درجا یا حرکت موتورسیکلت بر روی یک چرخ۱۵۰۰۰۰۱۳۵۰۰۰۷۵۰۰۰
۲۰۰۲تجاوز از سرعت مجاز۲۰۰۰۰۰۱۸۰۰۰۰۱۰۰۰۰۰
۲۰۰۳سبقت غیرمجاز در راه‌های دو طرفه۲۰۰۰۰۰۱۸۰۰۰۰۱۰۰۰۰۰
۲۰۰۴عبور از چراغ قرمز راهنمایی و رانندگی۲۰۰۰۰۰۱۸۰۰۰۰۱۰۰۰۰۰
۲۰۰۵حرکت به‌طور مارپیچ۱۵۰۰۰۰۱۳۵۰۰۰۷۵۰۰۰
۲۰۰۶حرکت با دنده عقب در آزاد راه‌ها و بزرگراه‌ها۱۵۰۰۰۰۱۳۵۰۰۰
۲۰۰۷رانندگی در حالت مستی و مصرف داروهای روان گردان یا افیونی۴۰۰۰۰۰۴۰۰۰۰۰۴۰۰۰۰۰
۲۰۰۹عبور از محل ممنوع۹۰۰۰۰۵۰۰۰۰۲۰۰۰۰
۲۰۱۰تجاوز به چپ از محور راه۷۵۰۰۰۶۰۰۰۰۳۰۰۰۰
۲۰۱۱عبور وسایل نقلیه از پیاده‌رو۶۵۰۰۰۳۵۰۰۰۱۵۰۰۰۰
۲۰۱۲عدم رعایت حق تقدم عبور۵۰۰۰۰۳۰۰۰۰۱۵۰۰۰
۲۰۱۳دور زدن در محل ممنوع۷۵۰۰۰۶۰۰۰۰۳۰۰۰۰
۲۰۱۴استفاده از تلفن همراه یا وسایل ارتباطی مشابه در حین رانندگی۱۰۰۰۰۰۸۰۰۰۰۴۰۰۰۰
۲۰۱۵نقص فنی مؤثر یا نقص در سامانه (سیستم) روشنایی در شب۷۵۰۰۰۶۰۰۰۰۴۵۰۰۰
۲۰۱۸رانندگی با وسایل نقلیه عمومی بیش از زمان مجاز۶۰۰۰۰۵۰۰۰۰۳۵۰۰۰
۲۰۱۸عدم رعایت محدودیت‌های زمانی یا مکانی یا شرایط مندرج در گواهینامه از قبیل استفاده از عینک، سمعک، با تجهیزات خاص۶۰۰۰۰۵۰۰۰۰۳۵۰۰۰
۲۰۱۹عدم توجه به فرمان ایست یا پرچم مراقبین عبور و مرور محصلین با پلیس مدرسه۶۰۰۰۰۵۰۰۰۰۳۵۰۰۰
۲۰۲۰عدم رعایت مقررات حمل بار۱۰۰۰۰۰۸۰۰۰۰۶۰۰۰۰
۲۰۲۱نصب پلاک های متفرقه یا تغییر استاندارد پلاک وسیله نقلیه۵۰۰۰۰۵۰۰۰۰۵۰۰۰۰
۲۰۲۲مغایرت مشخصات فنی با کارت شناسایی وسیله نقلیه۵۰۰۰۰۵۰۰۰۰۵۰۰۰۰
۲۰۲۳در آغوش داشتن اطفال در حین رانندگی۵۰۰۰۰۴۰۰۰۰۴۰۰۰۰
۲۰۲۴حمل تیرآهن، ورق‌های فلزی و امثال آن بدون رعایت شرایط ایمنی و مقرارت مربوط۷۵۰۰۰۶۰۰۰۰۴۵۰۰۰
۲۰۲۷هرگونه دخالت و دستکاری در دستگاه سرعت نگار (تاخوگراف) در وسایل نقلیه عمومی۵۰۰۰۰۵۰۰۰۰۵۰۰۰۰
۲۰۲۸نداشتن بیمه نامه شخص ثالث معتبر۵۰۰۰۰۵۰۰۰۰۵۰۰۰۰
۲۰۲۹توقف دوبله در محا ایستادن ممنوع۵۰۰۰۰۴۰۰۰۰۲۰۰۰۰
۲۰۳۰عبور کامیون و اتوبوس در خط سرعت بزرگراهها و آزادراههای دارای بیش از دو خط عبور در هر سمت۵۰۰۰۰۴۰۰۰۰
۲۰۳۱سوار کردن مسافر یا سرنشین داخل صندوق عقب یا هر قسمت خارجی وسیله نقلیه۵۰۰۰۰۴۰۰۰۰۲۰۰۰۰
۲۰۳۲حمل مواد سوختی خارج از باک توسط وسایل نقلیه غیرمجاز یا نصب باک غیرمجاز۵۰۰۰۰۵۰۰۰۰۵۰۰۰۰
۲۰۳۳رانندگی با وسیله نقلیه با پلاک غیر مجاز و یا دارای پلاک گذر موقت,ویژه,تعمیری خارج از مان و مکان تعیین شده یا پلاک تعویض نشده متعلق به مالک قبلی۵۰۰۰۰۵۰۰۰۰۵۰۰۰۰
۲۰۳۴حمل مواد محترقه با وسایل نقلیه غیرمجاز۵۰۰۰۰۵۰۰۰۰۵۰۰۰۰
۲۰۳۵نداشتن مجوز فعالیت راننده وسیله نقلیه عمومی۷۵۰۰۰۶۰۰۰۰۴۵۰۰۰
۲۰۳۶استفاده از نورافکن یا چراغ دارای نور خیره کننده,چراغهای الوان,اضافی و داشتن نور سفید در عقب و نور قرمز در جلو وسیله نقلیه۵۰۰۰۰۴۰۰۰۰۳۰۰۰
۲۰۳۷نصب هرگونه تجهیزات یا اجسام اضافی بر روی بدنه وسیله نقلیه یا روی چرخ ها که از سطح بیرونی وسیله نقلیه تجاوز نماید۵۰۰۰۰۴۰۰۰۰۳۰۰۰
۲۰۳۸توفق و سد معبر در سطح یا حریم تقاطع ها و میادین یا سطوح شطرنجی۵۰۰۰۰۴۰۰۰۰
۲۰۳۹تصادف ناشی از عدم توجه به جلو یا عدم رعایت فاصله طولی و عرضی با وسیله نقلیه جلویی یا جانبی۶۰۰۰۰۵۰۰۰۰۳۵۰۰۰
۲۰۴۰عدم اعلام نشانی محل سکونت جدید مالک وسیله نقلیه در مهلت تعیین شده از تاریخ تغییر محل سکونت به اداره راهنمایی رانندگی۶۰۰۰۰۵۰۰۰۰۲۰۰۰۰
۲۰۴۱سبقت از سمت راست وسیله نقلیه دیگر در راه‌هایی که در هر طرف رفت و برگشت فقط یک خط عبوری وجود دارد یا با استفاده از شانه راه۷۵۰۰۰۶۰۰۰۰۴۵۰۰۰
۲۰۴۲عدم تجهیز وسایل نقلیه مربوطه یا محل به علایم هشدار دهنده در عملیات اجرایی و عمرانی راه ها۵۰۰۰۰۵۰۰۰۰۵۰۰۰۰
۲۰۴۳سبقت اتوبوس و کامیون در داخل شهر۴۰۰۰۰۳۰۰۰۰
۲۰۴۴توقف در ابتدا و انتها پیچها، روی پل، داخل تونل و داخل با حریم تقاطع‌های راه‌آهن۶۰۰۰۰۴۵۰۰۰۳۰۰۰۰
۲۰۴۵نشاندن مسافر یا سرنشین در سمت چپ راننده۴۰۰۰۰۳۰۰۰۰۲۰۰۰۰
۲۰۴۶سوار کردن یا سوار شدن و پیاده شدن و آویزان شدن در وسیله نقلیه در حال حرکت۴۰۰۰۰۳۰۰۰۰۳۰۰۰۰
۲۰۴۷نداشتن پلاک جلو، عقب یا ناخوانا بودن آن۶۰۰۰۰۶۰۰۰۰۶۰۰۰۰
۲۰۴۸روشن نکردن چراغ از هنگام غروب تا طلوع آفتاب و در مواقع لزوم به هر علت۴۰۰۰۰۳۰۰۰۰۱۰۰۰۰
۲۰۴۹حرکت عمدی به موازات اتومبیل دیگر به نحوی که موجب کندی و انسداد ترافیک شود۴۰۰۰۰۳۰۰۰۰۱۰۰۰۰
۲۰۵۰حرکت نکردن وسایل نقلیه بین دو خط یا تغییر خط حرکت بدون رعایت مقررات مربوطه در معابر خط‌کشی شده۵۰۰۰۰۳۵۰۰۰۱۰۰۰۰
۲۰۵۱عبور وسایل نقلیه غیرمجاز از خطوط ویژه۸۰۰۰۰۶۰۰۰۰
۲۰۵۲نصب و استفاده از تجهیزات سمعی و بصری مانند چراغ گردان، آژیر و امثالهم در خودروهای غیر مجاز
(به استثنای خودروهای امدادی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و هلال احمر)
۴۰۰۰۰۳۰۰۰۰۲۰۰۰۰
۲۰۵۳عدم رعایت مسیرهای تعیین شده حرکت در معابر منتهی به تقاطع ها۴۰۰۰۰۳۰۰۰۰۱۰۰۰۰
۲۰۵۴عدم رعایت مسیرهای تعیین شده حرکت در معابر منتهی به تقاطع ها۴۰۰۰۰۳۰۰۰۰۱۰۰۰۰
۲۰۵۵بازکردن قفل مخصوص وسایل نقلیه که توسط مامورین راهنمایی و رانندگی بسته شده است۴۰۰۰۰۴۰۰۰۰۴۰۰۰۰
۲۰۵۶تجاوز از سرعت مجاز (تا ۳۰ کیلومتر در ساعت)۶۰۰۰۰۴۵۰۰۰۳۰۰۰۰
۲۰۵۷عدم بارگیری صحیح و مهار ایمن محمولات۶۷۵۰۰۴۵۰۰۰۳۰۰۰۰
۲۰۵۸تخلیه نخاله، زباله، مصالح ساختمانی، فاضلاب، و ایجاد هرگونه مانع در مسیر عبور وسایل نقلیه در راه ها و حریم آنها۵۰۰۰۰۵۰۰۰۰۵۰۰۰۰
۲۰۵۹حمل کود، زباله ، نخاله و مصالح ساختمانی و امثال آن بدون حفاظ و پوشش لازم۴۰۰۰۰۳۰۰۰۰۲۰۰۰۰
۲۰۶۰عدم توجه به فرمان ایست و حرکت پلیس۴۰۰۰۰۴۰۰۰۰۴۰۰۰۰
۲۰۶۱حمل بار تجاری وسایل نقلیه عمومی حمل مسافر۴۰۰۰۰۴۰۰۰۰۲۰۰۰۰
۲۰۶۲توقف در محل ایستادن ممنوع (توقف مطلقا ممنوع)۴۰۰۰۰۳۰۰۰۰۱۰۰۰۰
۲۰۶۳نداشتن گواهی معتبر معاینه فنی وسایل نقلیه۵۰۰۰۰۳۰۰۰۰۲۰۰۰۰
۲۰۶۴حمل جنازه با وسایل نقلیه غیر مجاز۴۰۰۰۰۳۰۰۰۰۱۰۰۰۰
۲۰۶۵خودداری از کنار بردن وسیله نقلیه قابل حرکت که به علت تصادف منجر به خسارت یا نقص فنی و یا علل دیگر در سطح سواره رو متوقف شده است۳۰۰۰۰۲۰۰۰۰۱۰۰۰۰
۲۰۶۶عدم رعایت فاصله طولی و عرضی کافی قبل، حین و بعد از سبقت۳۰۰۰۰۲۰۰۰۰۱۰۰۰۰
۲۰۶۷راه ندادن به وسیله نقلیه پشت سر برای سبقت۳۰۰۰۰۳۰۰۰۰۱۰۰۰۰
۲۰۶۸عدم رعایت مقررات در گردشها۳۰۰۰۰۳۰۰۰۰۱۰۰۰۰
۲۰۶۹نصب هر نوع علائم یا الصاق هر نوع نوشته، آگهی و تصاویر به بدنه خارجی وسایل نقلیه و قسمت درونی وسایل نقلیه عمومی مسافربری بدون داشتن مجوز لازم۳۰۰۰۰۲۰۰۰۰۲۰۰۰۰
۲۰۷۰حرکت کمتر از سرعت مقرر در صورت نبودن مانع در معابری که حداقل سرعت برای آن تعیین شده است۳۰۰۰۰۲۰۰۰۰۱۰۰۰۰
۲۰۷۱توقف وسایل نقلیه عمومی حمل مسافر و بار در خارج از ایستگاه های تعیین شده۳۰۰۰۰۲۰۰۰۰۱۰۰۰۰
۲۰۷۲استفاده از تلفن همراه و سایر وسایل ارتباطی مشابه در حین رانندگی در سرعت کمتر از ۶۰ کیلومتر بر ساعت۳۰۰۰۰۲۰۰۰۰۱۰۰۰۰
۲۰۷۳پرتاب کردن یا ریختن ضایعات، زباله، اشیاء ، آب دهان و بینی و امثالهم از وسیله نقلیه به سطح معابر۳۰۰۰۰۲۰۰۰۰۱۰۰۰۰
۲۰۷۴قصور در به کار بردن علائم ایمنی، هشدار دهنده حسب مورد در جلو، کنار و عقب وسیله نقلیه متوقف در سطح راه‌ها برابر ضوابط مربوطه۴۵۰۰۰۳۰۰۰۰۱۵۰۰۰
۲۰۷۵ریختن یا ریزش روغن، بنزین، نفت گاز (گازوئیل) و یا سایر مایعات آلوده و تخریب کننده دیگر در سطح راه۳۰۰۰۰۲۰۰۰۰۱۰۰۰۰
۲۰۷۶توقف سایر وسایل نقلیه در ایستگاه و وسایل نقلیه عمومی۳۰۰۰۰۲۰۰۰۰۱۰۰۰۰
۲۰۷۷گردش به چپ یا به راست در محل ممنوع۳۰۰۰۰۲۰۰۰۰۱۰۰۰۰
۲۰۷۸توقف وسایل نقلیه در سطح سواره رو راهها و محل هایی که شانه کناری وجود دارد۳۰۰۰۰۲۰۰۰۰۱۰۰۰۰
۲۰۷۹تغییر محل نصب پلاک وسیله نقلیه۳۰۰۰۰۳۰۰۰۰۳۰۰۰۰
۲۰۸۰نداشتن وسایل ایمنی سالم و متناسب با فصل از قبیل زنجیر چرخ و یا لاستیک یخ شکن و یا نقص فنی و برف پاک کن و بخاری۳۰۰۰۰۲۰۰۰۰۲۰۰۰۰
۲۰۸۱حمل مسافر با وسایل نقلیه شخصی یا غیر مجاز۳۰۰۰۰۲۰۰۰۰۱۰۰۰۰
۲۰۸۲ورود و تردد وسایل نقلیه غیر مجاز در معابر، محدوده ها و مناطقی که ممنوع اعلام شده است۲۰۰۰۰۱۰۰۰۰
۲۰۸۳نداشتن و یا عدم بکارگیری سامانه تهویه مطبوع برای وسایل نقلیه عمومی مسافربری۳۰۰۰۰۳۰۰۰۰۱۰۰۰۰
۲۰۸۴عدم رعایت مقررات مربوط به تابلوی ایست یا چراغ چشمک زن راهنمایی در تقاطع ها و میادین۳۰۰۰۰۲۰۰۰۰۱۰۰۰۰
۲۰۸۵توقف دوبله در معابر۳۰۰۰۰۲۰۰۰۰۱۰۰۰۰
۲۰۸۸توقف وسایل نقلیه در حاشیه راه‌ها برای فروش کالا۴۵۰۰۰۳۰۰۰۰۱۵۰۰۰
۲۰۸۹نداشتن آج مناسب در سطح اتکای لاستیک یا استفاده از لاستیک‌های فرسوده۴۵۰۰۰۳۰۰۰۰۱۵۰۰۰
۲۰۹۰رانندگی با وسیله نقلیه دودزا۴۵۰۰۰۳۰۰۰۰۱۵۰۰۰
۲۰۹۲عدم استفاده از کلاه ایمنی توسط راننده و سرنشین موتور سیکلت در حین رانندگی۶۰۰۰۰۶۰۰۰۰۶۰۰۰۰
۲۰۹۳عدم استفاده از کمربند ایمنی توسط راننده یا سرنشینان وسیله نقلیه در حال حرکت (غیر از استثنائات قانونی) در آزاد راه‌ها، بزرگراه‌ها و جاده‌ها۶۰۰۰۰۴۰۰۰۰۲۰۰۰۰
۲۰۹۴نداشتن بارنامه یا صورت وضعیت مسافری در وسایل نقلیه عمومی۴۵۰۰۰۳۰۰۰۰۱۵۰۰۰
۲۰۹۵مغایرت مشخصات مسافر با محموله یا صورت وضعیت یا بارنامه صادر شده یا استفاده از یک بارنامه یا صورت وضعیت۴۵۰۰۰۴۵۰۰۰۴۵۰۰۰
۲۰۹۶عدم رعایت مسیرهای تعیین شده توسط رانندگان وسایل نقلیه ترانزیت۳۰۰۰۰۳۰۰۰۰۳۰۰۰۰
۲۰۹۷سوار کردن مسافر بدون صدور بلیط در وسایل نقلیه مسافربری برای هر نفر۳۰۰۰۰۲۰۰۰۰۱۰۰۰۰
۲۰۹۸سوار کردن سر نشین اضافی به ازای هر نفر در وسایل نقلیه عمومی حمل مسافر در جاده های بین شهر و راههای روستایی۳۰۰۰۰۱۰۰۰۰۱۰۰۰۰
۲۰۹۹استنکاف از قبول مسافر یا نرساندن مسافر به مقصد توسط رانندگان وسایل نقلیه عمومی۳۰۰۰۰۲۰۰۰۰۱۰۰۰۰
۲۱۰۰تعمیر یا شستشوی وسیله نقلیه در راههای عمومی۳۰۰۰۰۲۰۰۰۰۱۰۰۰۰
۲۱۰۱هر نوع توقف که منجر به سد معبر و یا اختلال در عبور و مرور گردد۳۰۰۰۰۲۰۰۰۰۱۰۰۰۰
۲۱۰۲عبور وسایل نقلیه از بین دستجات نظامی، انتظامی، دانش آموزان یا تشییع کنندگان یا دستجات عزاداری۳۰۰۰۰۲۰۰۰۰۱۰۰۰۰
۲۱۰۳عدمتوجه به هشدار و علائم وسایل نقلیه امدادی در حال مأموریت۳۰۰۰۰۲۰۰۰۰۱۰۰۰۰
۲۱۰۴نداشتن تجهیزات پیش بینی شده در برگ بازبینی فنی سلامت وسایل نقلیه عمومی۳۰۰۰۰۲۰۰۰۰۱۰۰۰۰
۲۱۰۵آموزش رانندگی در محل های غیر مجاز۳۰۰۰۰۲۰۰۰۰۱۰۰۰۰
۲۱۰۶عدم نصب پلاک با ابعاد بزرگ تر در قسمت عقب وسایل نقلیه سنگین باربری و مسافربری۳۰۰۰۰۲۰۰۰۰۱۰۰۰۰
۲۱۰۷توقف وسایل نقلیه در پیاده رو۴۰۰۰۰۳۰۰۰۰۱۰۰۰۰
۲۱۰۸سوار یا پیاده کردن مسافر در خارج از پایانه های مسافربری یا محلهای مجاز۴۰۰۰۰۳۰۰۰۰۱۰۰۰۰
۲۱۰۹استفاده از لاستیک های خارج از استاندارد وسیله نقلیه۴۰۰۰۰۳۰۰۰۰۱۰۰۰۰
۲۱۱۰همراه نداشتن دفترچه و یا تجهیزات ثبت سرعت و ساعت در وسایل نقلیه عمومی۳۰۰۰۰۲۰۰۰۰۱۰۰۰۰
۲۱۱۱همراه نداشتن گواهینامه رانندگی۳۰۰۰۰۲۰۰۰۰۱۰۰۰۰
۲۱۱۲همراه نداشتن پروانه تاکسیرانی یا اتوبوسرانی۳۰۰۰۰۲۰۰۰۰۱۰۰۰۰
۲۱۱۳انجام سرویس مدارس بدون داشتن مجوز لازم یا با وسایل نقلیه غیر مجاز۴۰۰۰۰۳۰۰۰۰۱۰۰۰۰
۲۱۱۴استفاده از شیشه دودی به نحوی که راننده و سرنشین قابل تشخیص نباشد۵۰۰۰۰۳۰۰۰۰۱۰۰۰۰
۲۱۱۵بیرون آوردن دست و یا هر یک از اعضاء بدن سرنشین از وسیله نقلیه در حال حرکت به جز موارد مندرج در مقررات توسط راننده۳۰۰۰۰۲۰۰۰۰۱۰۰۰۰
۲۱۱۶نداشتن یا نقص چراغهای جلو، عقب، ترمز یا راهنمای وسیله نقلیه و یا تغییر رنگ چراغ ها۳۰۰۰۰۳۰۰۰۰۱۰۰۰۰
۲۱۱۷عدم الصاق یا نصب علامت ممیزه خودروهای دارای پلاک دولتی بر روی شیشه یا سایر قسمت های تعیین شده۳۰۰۰۰۳۰۰۰۰۳۰۰۰۰
۲۱۱۸عدم نصب یا عدم استفاده صحیح از تجهیزات الکترونیکی و غیر الکترونیکی مصوب کنترل سرعت و موقعیت وسایل نقلیه۴۰۰۰۰۳۰۰۰۰۱۰۰۰۰
۲۱۱۹بازکردن درب وسیله نقلیه بدون رعایت احتیاط در حال حرکت و حیت توقف و یا بازگذاشتن درب وسیله نقلیه در سمت سواره رو۳۰۰۰۰۲۰۰۰۰۱۰۰۰۰
۲۱۲۰حرکت با نور بالا در مواقعی که باید از نور پایین استفاده شود۳۰۰۰۰۳۰۰۰۰۱۰۰۰۰
۲۱۲۱رانندگی با گواهینامه پس از پایان زمان اعتبار۳۰۰۰۰۲۰۰۰۰۱۰۰۰۰
۲۱۲۲حمل بار غیر متعارف یا اشیا با وسایل نقیله غیر باربری به نحوی که قسمتی از آن از اطراف وسیله نقلیه خارج شود۴۰۰۰۰۳۰۰۰۰۱۰۰۰۰
۲۱۲۳عدم پرداخت عوارض مقرر در آزاد راه‌ها۳۰۰۰۰۱۵۰۰۰
۲۱۲۴بوق زدن در محل های ممنوعه یا بوق زدن غیرضروری و مکرر۳۰۰۰۰۲۰۰۰۰۱۰۰۰۰
۲۱۶۰عدم استفاده از کمربند ایمنی توسط راننده یا سرنشینان وسیله نقلیه در حال حرکت (غیر از استثنائات قانونی) در معابر شهری و روستایی۱۵۰۰۰۱۰۰۰۰۵۰۰۰
۲۱۷۶عبور وسایل نقلیه غیر ضروری در معابر در شرایطی که از سوی دولت ممنوعیت تردد اعلام شده است۵۰۰۰۰۰۵۰۰۰۰۰۵۰۰۰۰۰
۲۱۷۷تردد غیرضروری وسائط نقلیه در معابر در شرایطی که از سوی دولت ممنوعیت تردد اعلام شده است۵۱۰۰۰۰۵۱۰۰۰۰۵۱۰۰۰۰
۲۱۸۱عبور وسایل نقلیه غیر ضروری در شهرهای در وضعیت قرمز در شرایطی که از سوی دولت ممنوعیت تردد اعلام شده است۱۰۰۰۰۰۰۱۰۰۰۰۰۰۱۰۰۰۰۰۰
۲۱۸۲عبور وسایل نقلیه غیر ضروری در شهرهای در وضعیت قرمز در ساعات منع تردد محدودیت های کرونا از ۲۱ الی ۴۲۰۰۰۰۰۲۰۰۰۰۰۲۰۰۰۰۰
https://pvst.ir/dp0

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو