skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

توییتر در جدال با اپل اشتراک بلو را به ۱۱ دلار می‌رساند

۱۸ آذر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

گزارش تازه‌ای ادعا کرده است که توییتر برای پوشش کمیسیون ۳۰ درصدی اپل، اشتراک بلو را برای کاربران آیفون با قیمت ۱۱ دلار عرضه می‌کند. این در حالی است که کاربران نسخه وب می‌توانند این اشتراک را با قیمت ۷ دلار خریداری کنند.

براساس گزارش تازه‌ای از وبسایت اینفورمیشن (The Information)، عرضه مجدد توییتر بلو با دو قیمت متفاوت برای iOS و دیگر دستگاه‌ها انجام می‌شود. این اشتراک پولی در اپلیکیشن iOS با قیمت ۱۱ دلار به فروش می‌رسد و اگر مستقیما از وبسایت خرید کنید قیمت تا ۷ دلار کاهش می‌یابد. این تفاوت قیمت احتمالا برای پوشش سهم ۳۰ درصدی اپل از خرید‌های درون اپلیکیشنی‌ است.

توییتر بلو اولین بار در اوایل ماه نوامبر با قیمت ۷.۹۹ دلار و تنها برای iOS عرضه شد (گزینه‌ای برای خرید اشتراک از طریق اندروید و نسخه وب وجود نداشت.) اما در پی سو استفاده کاربران از سیستم جدید تیک آبی و جعل هویت شرکت‌ها و افراد شناخته شده، عرضه آن متوقف شد.

در حالی به عرضه مجدد این اشتراک نزدیک می‌شویم که ایلان ماسک، مدیرعامل جدید توییتر، چندی پیش به «مالیات پنهان ۳۰ درصدی» اپل اعتراض کرد و احتمالا همین موضوع دلیل قیمت‌گذاری متفاوت است. ماسک در آن زمان مدعی شد که اپل بیشتر تبلیغات خود در توییتر را متوقف و تهدید به حذف اپلیکیشن به دلایل نظارتی کرده است.

اما ماسک پس از ملاقات با تیم‌ کوک، مدیرعامل اپل، از اظهارات خود عقب‌نشینی کرد و گفت «سو تفاهمی» رخ داده است.

با این حال توییتر همچنان باید قوانین اپل در زمینه نحوه ارجاع کاربران برای خرید اشتراک از وبسایت را رعایت کند. اپل برخی از قوانین ضد-هدایت خود را در سال‌های اخیر تقلیل داده است اما این مقررات همچنان سدی جلوی راه توسعه دهندگانی است که می‌خواهند سهم اپل از پرداختی‌ها را دور بزنند.

با اینکه گوگل هم برای خرید‌های درون اپلیکیشنی کمیسیونی تا سرحد ۳۰ درصد در نظر می‌گیرد، اما گزارش اینفورمیشن اشاره‌ای به قیمت توییتر بلو در اندروید نمی‌کند.

منبع: Verge

https://pvst.ir/dof

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو