skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

ارسال هشدار زلزله در پی اشتباه تیم تحقیقاتی همراه اول

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۱۶ آذر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

امروز (۱۶ آذر ۱۴۰۱) برخی کاربران تهرانی همراه اول هشدار وقوع زلزله دریافت کردند؛ اما در نهایت مشخص شد این هشدار در پی اشتباه تیم تحقیقاتی همراه اول ارسال شده است و مدیرکل روابط عمومی این اپراتور از کاربران عذرخواهی کرد.

به گزارش پیوست، حوالی ظهر امروز کاربران اندرویدی همراه اول هشداری مبنی بر وقوع زلزله روی گوشی‌های تلفن همراه خود دریافت کردند. مدتی پس از ارسال این پیام، شبکه خبر دلیل ارسال این پیام را هک شبکه تلفن همراه اعلام کرد و گفت: این پیام جعلی است.

رئیس مرکز لرزه‌نگاری کشور نیز دقایقی بعد، وقوع زلزله را تکذیب کرد و رئیس سازمان مدیریت بحران نیز گفت: چنین پیامی صحت ندارد و شهروندان نگرانی برای وقوع زلزله نداشته باشند.

لحظاتی پس از آن نیز روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی هرگونه هک شبکه تلفن همراه کشور را تکذیب کرد.

اما در نهایت، معاون وزیر کشور، مجید میراحمدی، اعلام کرد: تیم تحقیقاتی همراه اول در حال تست یک اقدام فنی بودند که در شرایط سیل و زلزله بتوانند پیام هشدار ارسال کنند. در گروه فنی خودشان می‌توانستند به صورت آزمایشی پیام را ارسال کنند که بر اثر یک غفلت فنی این پیام برای برخی شهروندان ارسال شد و نه هکی در کار بوده و نه مساله خاص امنیتی.

مدیرکل ارتباطات همراه اول، حامد حکاکان، نیز با تایید این موضوع اعلام کرد هیچ‌گونه هکی در شبکه صورت نگرفته و این پیام بر اثر اشتباه تیم تحقیقاتی همراه اول ارسال شده است.

همراه اول در پیامکی به کاربرانش نیز اعلام کرد این پیام صحت ندارد.

علاوه بر این، وزیر ارتباطات نیز دستور پیگیری خطای همراه اول را صادر کرد و خواستار برخورد با مقصران احتمالی شد.

https://pvst.ir/do5
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو