skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

NFT در چین به رسمیت شناخته شد چتر حفاظتی قوانین چین برایNFTها

۱۵ آذر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

NFT در چین

دادگاهی در چین NFT‌ها را به عنوان دارایی‌های مجازی دسته‌بندی و اعلام کرد NFT باید تحت قوانین چین محافظت شود.

به گزارش پیوست، دادگاهی در شهر هانگژو چین با انتشار مقاله‌ای، توکن‌های غیرمثلی یا NFT را در دسته اموال مجازی قرار داده و اعلام کرده است با توجه به ویژگی‌های NFTها باید این دارایی‌ها تحت قوانین چین حفاظت شوند.

چین کشوری است که در سال‌های اخیر سیاستی تند و سرکوب‌گرانه در مقابل رمزارزها در پیش گرفته است. این کشور در سال ۲۰۲۱ سرکوب شدیدی بر این صنعت اعمال کرد که به موجب آن بسیاری از مزارع ماینینگ و کسب‌وکارهای مرتبط با صنعت رمزارزها نابود شدند.

حال انتشار این مقاله خبر از به رسمیت شناختن دارایی‌هایی می‌دهد که عملاً استفاده و نگهداری از آنها بدون قانونی شدن سایر بخش‌ها غیرممکن به نظر می‌رسد. این مقاله NFT در چین را این‌گونه توصیف می‌کند: دارایی‌هایی با ویژگی‌های حقوقی مالکیت مانند ارزش، کمیابی، کنترل‌پذیری و قابل تجارت. همچنین از نظر این مقاله NFTها جزو دارایی‌های مجازی شبکه حساب می‌شوند و باید توسط قوانین حاکم بر کشور محافظت شوند.

این دادگاه در جریان رسیدگی به یک پرونده، ویژگی‌های قانونی NFTها را برشمرده و پذیرفته است که قوانین فعلی چین به وضوح ویژگی‌های قانونی مربوط به NFTها را مشخص نمی‌کند.

این پرونده مربوط به شکایت کاربری از پلتفرم معاملاتی است. این پلتفرم که معاملات را ناشناس دسته‌بندی می‌کند، به دلیل نشان دادن نام و اطلاعات تماس حین انجام معامله، متهم شده است.

دادگاه همچنین اعلام کرده است NFTها بیان اصلی هنر خالق اثر محسوب می‌شوند و به همین دلیل ارزش حقوق مالکیت معنوی را شامل می‌شوند. از طرفی دادگاه عنوان کرده NFTها به عنوان فروش کالای دیجیتالی از طریق اینترنت در نظر گرفته می‌شوند و با توجه به قوانین تجارت الکترونیکی با آنها برخورد می‌شوند.

به رغم تلاش‌های چین برای اعمال ممنوعیت‌ در صنعت ارزهای دیجیتالی که آنها هم می‌توانند به طور مشابه زیر چتر قوانین مربوط به حقوق مالکیت قرار گیرند، در این کشور سعی می‌شود NFTها را از سایر دارایی‌ها و پروژه‌های بلاک‌چینی جدا کنند.

چین تنها حوزه قضایی نیست که NFTها را تحت قوانین مالکیت قرار داده است. سنگاپور هم در جریان یک پرونده، قوانین مربوط به مالکیت استفاده و NFTها را به اموال فیزیکی مانند ساعت‌های لوکس تشبیه کرد.

https://pvst.ir/dnv

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو