skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو هستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

نورونتا SLA شبکه ارتباطی مرکز داده بین‌استانی را End To End ارائه می‌کند

علی مومنی تحریریه

۱۲ آذر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : 3 دقیقه

نورونتا

برای بوکمارک این نوشته

در این مطلب می‌خوانید

  نورونتا به عنوان شریک شرکت مخابرات ایران برای اولین بار ارتباط بین استانی میان مرکز داده موسسه اعتباری ملل در تهران و مرکز پشتیبانی این موسسه در سمنان با پهنای باند ۱۰ گیگابیت برقرار کرده است که SLA آن End To End است.

  به گزارش پیوست، حمید یزدانی، مدیرعامل ژرف‌نگر در این رابطه می‌گوید: مسیر ارتباط بین استانی ارتباط ۱۰ گیگابیت موسسه ملل سه بخش است: اول داخل استان تهران تا مرکز زیرساخت، دوم از مرکز زیرساخت تهران تا مرکز زیرساخت سمنان و سوم از مرکز زیرساخت سمنان تا مرکز داده مشتری در استان سمنان. وقتی این ارتباط به هر دلیلی قطع می‌شود یا اختلال در آن پیش می‌آید مشتری متوجه نمی‌شود از کجا قطع شده است. معمولا هم بین سه اپراتور یعنی مخابرات استان تهران، شرکت ارتباطات زیرساخت و مخابرات استان سمنان موضوع پاسکاری می‌شود تا مشخص شود اختلال در ارتباط از کجاست.

  حال ارتباط بین استانی مراکز داده موسسه اعتباری ملل با SLA انتها‌به‌انتها از سوی نورونتا برقرار شده است. مدیرعامل ژرف‌نگر در مورد تفاوت SLA انتها به ‌انتهای نورونتا توضیح می‌دهد: تضمین کیفیت انتها به انتها به معنی این است که هر جایی حلقه‌‌های زنجیره ارتباطات پاره شود نورونتا مسئول است و تعهد می‌کند. یعنی کار را روی دوش دیگران نمی‌اندازد و SLA نامحدود و بی قید و شرط می‌دهد. مخابرات ایران ارتباطات بین استانی‌اش را از زیرساخت می‌گیرد ولی اینجا چون مشترک تضمین کیفیت انتها به انتها خواسته در واقع مخابرات ۱۰gb را از ابتدا تا انتها خودش تضمین می‌کند. در واقع قسمت ارتباط مرکز زیرساخت در تهران تا مرکز زیرساخت در سمنان از شرکت ارتباطات زیرساخت گرفته شده است اما تضمین کیفیت با یک اپراتور و آن هم به عهده نورونتای مخابرات ایران است.

  حمید یزدانی
  حمید یزدانی، مدیرعامل ژرف‌نگر

  او ادامه می‌دهد: موسسه ملل که مرکز داده‌اش در تهران با مرکز پشتیبانی‌اش در سمنان را وصل کرده است فقط با مخابرات ایران طرف است. به گفته یزدانی این اولین بار است که مخابرات ایران ارتباط بین استانی با پهنای باند ۱۰ گیگابیت با تضمین کیفیت انتها به انتها برقرار کرده است.

  یزدانی همچنین اظهار می‌کند: نورونتا کلیه حلقه‌های زنجیر ارتباطات را تضمین کرده است و اگر در هر کدام از این حلقه‌ها مشکلی پیش بیاید نورونتا مسئولیت داشته و موضوع را مدیریت میکند تا ظرف مدت محدودی ارتباط برقرار شود ولی اگر نتواند در زمان محدودی طبق استاندارهای سازمان تنظیم مقررات ارتباط را برقرار کند باید جریمه پرداخت کند.

  شبکه نورونتا مبتنی بر ارتباطات اختصاصی و غیراشتراکی مخابرات ایران میباشد و از شبکه‌های عمومی مانند شبکه اینترنت بین‌الملل و داخلی کاملا جدا و مستقل است.

  برای بوکمارک این نوشته

  https://pvst.ir/dlt

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  Back To Top
  جستجو