skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اقتصاد دیجیتال

تحریریه پیوست

تصمیم‌سازی صدور اینماد برای لندتک‌ها جلسه مرکز توسعه تجارت الکترونیکی برای ایجاد سازوکار قانونی برای لندتک‌ها

تحریریه پیوست

۳۰ آبان ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱ آذر ۱۴۰۱

اینماد برای لندتک

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی سازوکار دریافت اینماد برای لندتک‌ها را تعیین می‌کند، در این صورت این مدل کسب‌وکارها که تاکنون امکان دریافت اینماد برای آنها فراهم نبود نیز می‌توانند اقدام به دریافت نماد تجارت الکترونیکی کنند.

به گزارش پیوست، مرکز توسعه تجارت الکترونیکی به زودی قرار است در یک جلسه هم‌اندیشی با فعالان حوزه لندتک به رفع مشکل این روزهای لندتکی‌ها بپردازد.

با تعیین مهلت ۶هفته‌ای از سوی شاپرک به منظور دریافت اینماد برای تمام درگاه‌های پرداخت، فعالیت کسب‌وکارهای حوزه لندتکی و رمزارزی به دلیل اینکه هنوز امکان صدور اینماد برایشان فراهم نبود در هاله‌ای از ابهام قرار گرفت.

در جلسه مرکز توسعه تجارت الکترونیکی قرار است فعالان و تصمیم‌سازان این حوزه در هم‌اندیشی با هم سازوکار قانونی فعالیت کسب‌وکارهای لندتک و چگونگی ادامه فعالیت آنها را بررسی کنند تا راه‌حلی برای رفع مشکل لندتک‌ها اندیشیده شود.

حوزه لندتک و حوزه رمزارز جزو حوزه‌هایی است که هنوز بانک مرکزی برای آن سیاست‌گذاری نکرده از همین رو صدور اینماد برای این بخش نیز همواره با مشکل مواجه بود و کسب‌وکارهای فعال در این بخش از طریق پرداخت‌یارها اقدام به دریافت درگاه پرداخت می‌کردند؛ از آنجا که تمامی پذیرندگان پرداخت‌یاری نیز ملزم به دریافت اینماد شدند فعالان این حوزه نگران معلق شدن درگاه‌های پرداخت و در نهایت تعطیلی کسب‌وکار خود بودند، حال مرکز توسعه تصمیم به صدور اینماد و رفع مشکل لندتک‌ها برای درگاه پرداخت گرفته است و به نظر می‌رسد بانک مرکزی نیز به دنبال رفع مشکل رمزارزی‌هاست. در شرایط فعلی وعده داده شده‌ است که با الزام دریافت اینماد برای فعالیت درگاه‌های پرداخت، مشکلی برای فعالان حوزه رمزارزی پیش نیاید.

بر این اساس، باید دید بانک مرکزی فرایند مقررات‌گذاری بر حوزه لندتک‌ها و رمزارزها را چگونه پیش می‌برد و سرنوشت ادامه فعالیت لندتک‌ها با الزام اخذ اینماد چگونه رقم خواهد خورد.

https://pvst.ir/djv

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو