skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

آکادمی یاسان: هدف ما بهتر کردن مهارت نرم بچه‌هاست

الهه صالحی الهه صالحی نویسنده میهمان

۱۴ آبان ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

آکادمی یاسان، به عنوان استارت‌آپ آموزش برنامه‌نویسی به کودکان، علاوه‌ بر برنامه‌نویسی یکی از اصلی‌ترین اهداف خود را آموزش حل مساله و مهارت‌های نرم به دانش‌آموزان می‌داند.

فاطمه دوروزه، مدیر کمپین استارت‌آپ یاسان، در این باره به پیوست گفت: «ما در سال‌های گذشته فعالیت‌مان را با آموزش در مدارس آغاز کردیم و به دانش‌آموزان آموزش برنامه‌نویسی می‌دادیم و در حال حاضر حدود ۲۵۰۰ دانش‌آموز  و ۱۷۰ مربی داریم و در سطوح مختلف به دانش‌آموزان آموزش برنامه‌نویسی می‌دهیم.»

او ادامه داد: «فعالیت ما برای کودکان به گونه‌ای است که تنها محدود به آموزش کدنویسی نمی‌شود. در این کلاس‌ها و دوره‌ها بچه‌ها مدام با هم در حال تعامل هستند و تلاش می‌کنند مسائل را تجزیه و تحلیل کنند و ساخت برنامه‌های مختلف و حل مساله را در کنار هم یاد می‌گیرند.»

با این‌ حال به نظر می‌رسد یاسان تنها آموزش برنامه‌نویسی را اصلی‌ترین هدف خود نمی‌داند. مدیر کمپین یاسان در این باره به پیوست توضیح داد: «در کنار آموزش‌های برنامه‌نویسی، دانش‌آموزان یکسری مهارت نرم را می‌آموزند. برنامه‌نویسی خیلی به خلاقیت آنها کمک می‌کند و در این فضا کار می‌کنیم و هدف‌مان بهتر کردن مهارت نرم بچه‌هاست. زمانی که با مدارس همکاری می‌کردیم خود مدارس به ما می‌گفتند که ریاضی بچه‌ها در حال بهتر شدن است.»

استارت‌آپ یاسان ۱۳ آبان‌ماه به مناسبت روز دانش‌آموز برنامه‌ای را در باغ کتاب تهران برگزار کرد که در آن دانش‌آموزان گرد هم جمع شده و با یکدیگر مسابقه می‌دادند. علاوه‌ بر مسابقه برای کودکان و اعطای جوایز به نفرات برگزیده، یاسان برای جلساتی را برای والدین این دانش‌آموزان ترتیب داد تا در رابطه با هوش مصنوعی و انتخاب شغل آینده برای دانش‌آموزان با آنها صحبت کنند.

https://pvst.ir/dfq
الهه صالحی
الهه صالحینویسنده میهمان

  روزنامه نگاری یعنی رشته‌ای که آن را با جان‌ودل انتخاب کردم، برای من از دانشکده عزیز ارتباطات علامه شروع شد و در همان ماه‌های اول به نگارش یادداشت‌های طنز برای «بی‌قانون» رسید؛ با این حال معتقدم که اولین قدم‌های روزنامه‌نگاری را با کارآموزی برای مجله محبوب دوران نوجوانی‌ام، چلچراغ برداشتم و بعد از مدتی به تحریریه خبرآنلاین و سرویس اجتماعی آن پیوستم؛ در این زمان، علاوه بر خبرآنلاین به صورت پروژه‌ای با چندین رسانه در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی همکاری کردم؛ یکی از این رسانه‌ها هفته‌نامه شنبه بود که مرا با جهان جذاب استارت‌آپ‌ها و فناوری آشنا کرد و در ادامه راه من به پیوست رسید.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو