skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

توییتری‌ها کجا رفته‌اند؟

۴ آبان ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

 تحقیقات داخلی توییتر نشان می‌دهد تعداد کاربران وفادار توییتر کاهش یافته و رمزارزها و محتوای مستهجن بیشترین رشد را در بین محتوای جذاب این شبکه اجتماعی دارند.

به گزارش پیوست، داده‌های داخلی توییتر نشان می‌دهد این شبکه اجتماعی فعال‌ترین کاربران خود را رنجانده و تعداد توییتری‌های وفادار از آغاز همه‌گیری کووید-۱۹ در حال کاهش است. این اطلاعات در مستندات داخلی این شرکت با عنوان «توییتری‌ها به کجا رفته‌اند؟» ارائه شده است.

رویترز در گزارشی که بر اساس همین تحقیقات ارائه کرده می‌گوید، توییتری‌های وفادار یا آنهایی که به طور مرتب در این شبکه اجتماعی فعالیت دارند تنها ۱۰ درصد از کاربران ماهانه این شبکه اجتماعی را تشکیل می‌دهند. با این حال حدود ۹۰ درصد از محتوا و نیمی از درآمد شرکت را همین افراد تامین می‌کنند. توییتری‌های وفادار از نگاه توییتر کسانی هستند که به طور روزانه یا تقریباً هر روز به این شبکه اجتماعی سر می‌زنند و سه تا چهار بار در هفته توییت می‌کنند.

کاهش کاربران وفادار، آن هم در صورتی که چنین معیار سبک و ساده‌ای وفاداران را مشخص می‌کند، می‌تواند توییتر درمانده را دچار مشکلات جدی کند؛ کاهش محتوای تولیدی کاربران وفادار، جذب تبلیغات را برای این شبکه اجتماعی دشوار می‌کند.

افزون بر کاهش توییتری‌های وفادار، ماهیت محتوای برجسته این وب‌سایت نیز دستخوش تغییر است. محتوایی که در جدید‌ترین آمار با سرعت زیاد در حال جلب توجه کاربران انگلیسی زبان این شبکه اجتماعی است جذابیت چندانی برای خریداران تبلیغات ندارد. رمزارزها و پورنوگرافی دو دسته محتوایی با بیشترین رشد مخاطب در توییتر هستند که متاسفانه منبع خوبی برای درآمدزایی توییتر محسوب نمی‌شوند.

تعداد زیاد کلاهبرداری‌های رمزارزی باعث شده خریداران تبلیغات برای ورود به این حوزه مردد باشند و بیشتر شرکت‌ها هم تمایلی به رابطه با محتوای مستهجن ندارند. خریداران تبلیغات بیشتر به بخش‌هایی همچون خبر، ورزش، سرگرمی و مد علاقه دارند و قدرت توییتر در این حوزه رو به افول است.

یکی از محققان توییتر می‌گوید، توییتر درصد قابل توجهی از کاربران علاقه‌مند به مد و سلبریتی‌ها را از دست داده و به نظر می‌رسد این کاربران از شبکه‌های اجتماعی رقیب از جمله پلتفرم‌های متا و تیک‌تاک سر درآورده‌اند.

به نظر می‌رسد اخبار سیاسی هم حتی جذابیت سابق را برای کاربران ندارند. به جز در موارد استثنا همچون حمله به ساختمان مجلس در ۶ ژانویه ۲۰۲۱، تعداد توییتری‌های وفادار حتی در بخش‌های سیاسی هم روندی نزولی به خود گرفته و گزارش رویترز نشان می‌دهد فعلاً نشانه‌ای از بهبود نیست.

سخنگوی توییتر در پاسخ به نشت این مستندات داخلی به رویترز گفت: «ما دائماً جریان‌های مختلفی را که بر اساس اتفاقات جهانی شکل می‌گیرند بررسی می‌کنیم. مخاطبان ما به طور کلی در حال رشد هستند و در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۲ تعداد [کاربران فعال و قابل بهره‌برداری روزانه] به ۲۳۸ میلیون رسیده است.»

با اینکه افزایش تعداد کاربران توییتر حقیقت دارد، اما درآمد این شبکه اجتماعی کاهش یافته و این شرکت تا ماه جولای با زیانی ۳۴۴ میلیون دلاری به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

گفتنی است توییتر در کنار مشکلات جاری همچنان با ثروتمندترین مرد جهان یعنی ایلان ماسک بر سر معامله‌ای ۴۴ میلیارد دلاری سر و کله می‌زند. ماسک به سرمایه‌گذاران اطمینان داده است که قصد دارد قرارداد را تا روز جمعه نهایی کند.

منبع: Gizmodo, Reuters

https://pvst.ir/dds

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو