skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اسپید تست گزارش داد: سرعت اینترنت موبایل ایران ۱۵ پله رشد کرد

۲۷ مهر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۶ آذر ۱۴۰۱

اسپید تست گزارش داد: سرعت اینترنت موبایل ایران ۱۵ پله رشد کرد

سرعت اینترنت موبایل بر اساس آمارهای منتشر شده از سوی SpeedTest طی ماه سپ‍تامبر (۹ شهریور تا ۸ مهر) از ۲۸.۴ مگابیت‌بر‌ثانیه به ۳۵.۳ مگابیت‌بر‌ثانیه رسیده و به همین ترتیب جایگاه ایران (از نظر سرعت دیتای موبایل) در رنکینگ جهانی طی فقط یک ماه با ۱۵ پله رشد به جایگاه ۵۴ ارتقا یافت.

به‌گزارش پیوست، طی ماه سپتامبر که اینترنت ایران با بیشترین اختلال و کاهش دسترسی همراه بود، آمارهای سایت Speedtest نشان می‌دهد سرعت اینترنت موبایل رشد قابل توجهی یافته‌است. این موضوع را می‌توان با محدودیت‌های اخیر مرتبط دانست و دسترسی نداشتن به اینترنت و الزام کاربران به استفاده از شبکه دولتی باعث شده، کاهش سرعت جهانی در این میانگین تاثیر کمتری داشته باشد.

سرعت اینترنت ایران
سرعت اینترنت و جایگاه ایران در ماه س‍پتامبر ۲۰۲۲

یکی از روش‌های ارزیابی سرعت در این سایت، استفاده از سرور‌هایی است که درون ایران و توسط ارائه‌دهندگان خدمات اینترنت مانند رسپینا، همراه اول، ایرانسل، پیشگامان و های‌وب فراهم می‌شود. ضمن اینکه تمرکز این سرورهای داخلی تست سرعت، در دو شهر تهران و مشهد باعث شده این دو شهر در میان کلیه شهرهای ایران سرعت بیشتری را در رنکینگ جهانی نشان دهند.

سرعت اینترنت ایران
کشورهای برتر از نظر سرعت اینترنت موبایل در ماه سپتامبر ۲۰۲۲

در این گزارش اینترنت ثابت تغییر محسوسی نداشته و ایران با سرعت ۱۰ مگابیت بر ثانیه همچنان جایگاه ۱۴۷ جهان از نظر سرعت اینترنت ثابت است. شاخص عملکرد جهانی سرعت متوسط موبایل ۳۳.۱ مگابیت‌بر‌ثانیه  برای دانلود و ۹ مگابیت‌بر‌ثانیه  برای آپلود است. در ماه س‍تامبر متوسط سرعت جهانی ۳ مگابیت‌بر‌ثانیه افزایش داشته است.

رشد سرعت اینترنت
۱۰ کشور با بیشترین رشد سرعت اینترنت موبایل در ماه سپتامبر ۲۰۲۲

در این داده‌ها از دو شاخص میانگین و میانه استفاده شده است. از نظر میانگین سرعت اینترنت موبایل (برآیند اتصال کاربران) اکنون میزان سرعت ۳۵.۳ مگابیت‌بر‌ثانیه است. اما اگر میانه سرعت که نشان‌‌دهنده حد وسط بیشترین و کمترین سرعت اینترنت است را محاسبه کنیم سرعت اینترنت به ۴۹.۳ مگابیت‌بر‌ثانیه می‌رسد. بر اساس شاخص میانه سرعت اینترنت موبایل، ایران رتبه ۶۷ جهان را در اختیار دارد.

 

https://pvst.ir/dd0

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو