skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اختلال اینترنت، درآمد آی‌قصه را ۵۲ درصد کاهش داد

سمانه سمیع تحریریه

۲۰ مهر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

آی‌قصه در گزارشی اعلام کرده این استارت‌آپ حوزه کودکان پس از اختلال و فیلترینگ در اینترنت، نسبت به ماه گذشته با ۵۲ درصد کاهش درآمد مواجه شده است.

به گزارش پیوست، بیش از ۲۰ روز از قطعی اینترنت و فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام و واتس‌اپ گذشته و کسب و کارهای زیادی تحت شعاع این محدودیت قرار گرفته‌اند. سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران، هم در گزارشی اعلام کرده بود که ۴۷ درصد از کسب وکارهای اینترنتی، بیش از ۵۰ درصد از درآمد خود را از دست داده اند. حالا استارت‌آپ دانش‌بنیان آی‌قصه نیز در گزارشی نشان داده این کسب و کار حوزه کودکان نیز پس از اختلال اینترنت از نظر مالی، فنی و تیمی آسیب جدی دیده و نسبت به ماه گذشته با ۵۲درصد کاهش درآمد مواجه بوده است.

آی‌قصه در این گزارش اعلام کرده در بازه زمانی ۲۹ شهریور تا ۱۹ مهرماه (از زمان قطعی اینترنت تا لحظه تنظیم گزارش آی‌قصه) نسبت به دوره زمانی مشابه در ماه گذشته با بیش از ۶۰ درصد کاهش تراکنش مواجه بوده و از آنجایی که  منبع اصلی درآمد آی‌قصه از محل فروش اشتراک است، به طور طبیعی با کاهش خرید اشتراک، درآمد این استارت‌آپ دانش‌بنیان هم تحت تاثیر قرار گرفته است. بر اساس داده‌ها درآمد آی‌قصه نسبت به ماه گذشته در بازه زمانی ۲۹ شهریور تا ۱۹ مهر ۵۲ درصد کاهش پیدا کرده است.

بخشی از سرورهای آی‌قصه خارج از کشور هستند

در این گزارش همچنین علت قطعی بخشی از خدمات آی‌قصه این موضوع عنوان شده که آی قصه برای اینکه بتواند به کودکان خارج از کشور نیز سرویس دهد سرورهایش را علاوه بر داخل کشور در خارج از کشور هم مستقر کرده که سرعت دسترسی کاربران در هر جای دنیا به قصه‌ها مطلوب باشد. اما با اتفاق‌های اخیر و قطعی‌های اینترنت، دسترسی اینترنت به بیرون از کشور مختل شده و مخاطبان خارج از ایران برای شنیدن قصه دچار مشکل جدی شدند چون منبع اصلی قصه‌ها روی سرورهای ایرانی قرار داده شده است. علاوه بر اینکه تیم پشتیبانی آی‌قصه که به صورت ۲۴ ساعته از طریق شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام و واتس‌اپ با مخاطبان خود، در ارتباط بودند حالا با اختلال در اینترنت با مشکل مواجه شده و کاربران از این موضوع نیز نارضایتی خود را اعلام کرده‌اند. در نظرسنجی که آی‌قصه برای کاربران خود انجام داده، گفته شده است حدود ۸۵ درصد از کاربران در این مدت در استفاده از اپلیکیشن دچار مشکل شده اند.

گزارش کامل خسارات آی‌قصه را می‌توانید از اینجا بخوانید.
https://pvst.ir/dc5
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو