skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اقتصاد دیجیتال

تحریریه پیوست

وعده وزیر اقتصاد برای جبران ضرر کسب‌وکارهای اینترنتی

تحریریه پیوست

۱۱ مهر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

احسان خاندوزی

وزیر اقتصاد اعلام کرد دولت برای جبران ضرر کسب‌وکارهای اینترنتی از ابزارهای مختلفی از جمله مشوق‌های مالیاتی استفاده خواهد کرد.

به گزارش پیوست، صبح امروز (۱۱ مهر) احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد در جمع خبرنگاران از برنامه دولت برای جبران زیان کسب‌وکارهای مختلف که بر سر شرایط کنونی کشور ایجاد شده، خبر داد. خاندوزی همچنین اعلام کرد در این رابطه مذاکره‌ای با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات داشته است.

در روزهای اخیر به دنبال قطعی‌های مکرر اینترنت و فیلترینگ گسترده پلتفرم‌های مختلف، آمارهای نگران‌کننده‌ای از وضعیت اقتصادی کسب‌وکارهای اینترنت منتشر شده است. همچنین سازمان نصر تهران از کسب‌وکارها خواسته است میزان خسارت خود از وضعیت فعلی اعلام کنند.

وزیر اقتصاد نیز در همین رابطه گفت است: «در نشست دیروز وزارت اقتصاد با وزارت ارتباطات، تصمیم بر آن شد تا از ابزارهای متفاوتی از جمله مشوق‌های مالیاتی برای جبران ضررهای کسب‌‌وکارهای اینترنتی استفاده شود.»

خاندوزی با بیان اینکه وزارت اقتصاد از همه ابزارهای خود برای ترمیم خسارت به کسب‌وکارها استفاده می‌کند، افزود: همه باید برای ترمیم لطمه‌هایی که در روزهای گذشته به کسب‌وکارهای حقیقی و مجازی وارد شده تلاش کنیم. دولت هم اهتمام دارد با ابزارهایی که در اختیار دارد برای جبران این خسارت‌های وارده به مردم اقدام کند.

به گفته او مصوبه دولت در این زمینه در روزهای آینده، نهایی خواهد شد.

با این وجود، آن دست از کسب‌وکارهایی که از اینستاگرام استفاده می‌کردند هنوز وضعیت نامعلومی دارند. براساس یک آمار، فعالیت کلی فروشگاه‌های اینستاگرامی فعال در پلتفرم پادرو در ۱۰ روز گذشته بیشتر از ۷۵ درصد کاهش یافته است.

https://pvst.ir/da6

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو