skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

انجمن تجارت الکترونیک تهران: ۴۰۰ هزار کسب‌وکار در خطر نابودی قرار گرفته‌اند

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۷ مهر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۸ مهر ۱۴۰۱

انجمن تجارت الکترونیک تهران با اعتراض به فیلترینگ و محدودیت‌های اخیر اینترنت، اعلام کرد فیلترینگ اینستاگرام، ۴۰۰ هزار کسب‌وکار را در آستانه نابودی قرار داده و معاش یک میلیون نفر را به خطر انداخته است.

به گزارش پیوست، انجمن تجارت الکترونیک تهران در بیانیه‌ای که منتشر کرده به شرایط فعلی اینترنت و محدودیت‌های اعمال‌شده اعتراض کرده است. این انجمن در ابتدای بیانیه خود آورده است: «انجمن تجارت الکترونیک تهران ضمن عرض تسلیت به خاطر از دست دادن جمعی از هموطنان‌مان در اعتراض‌های اخیر، تاثر خود را از بروز این حوادث اعلام می‌دارد.»

در این بیانیه، فیلترینگ به «تیغ تحریم داخلی» تشبیه و نسبت به این وضعیت ابراز نگرانی شده است. این انجمن در ادامه به خسارت‌های سنگینی که محدودسازی اینترنت و شبکه‌های اجتماعی به کسب‌وکارهای کوچک و خانگی وارد می‌کند اعتراض کرده و گفته: «قطع دسترسی به اینستاگرام، بیشتر از ۴۰۰ هزار کسب‌وکار را با خطر نابودی مواجه ساخته و امرار معاش بیشتر از یک میلیون نفر را با مشکلاتی جدی همراه کرده است.»

همچنین در متن این بیانیه ذکر شده، برخورد قهری با کاربران این فضا، تیشه به ریشه تجارت الکترونیکی کشور زده و با ایجاد موج نارضایتی در بین پرسنل شرکت‌های فناور، باعث اعتصاب بخشی از کارکنان شده است.

این نهاد صنفی نسبت به مهاجرت نخبگان کشور در این شرایط هشدار داده و مسئولیت شرایط موجود را تماماً بر عهده نهادهای تصمیم‌ساز دانسته است.

https://pvst.ir/d8h
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو