skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

بازی، اینستاگرام و واتس‌اپ سه کلمه پرطرفدار در کافه‌بازار سرویس تبلیغات کافه بازار تعداد نصب‌ بازی‌ها و برنامه‌ها را ۲۳ درصد افزایش داد

الهه صالحی الهه صالحی نویسنده میهمان

۱۳ شهریور ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۵ دقیقه

گزارش سال تبلیغات کافه‌بازار نشان می‌دهد در یک سال گذشته سرویس‌های تبلیغات کافه‌بازار منجر به رشد ۲۳ درصدی در تعداد نصب تبلیغ‌دهندگان شده و تعداد نصب بازی و برنامه‌های تبلیغ‌دهندگان در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۱۳۹۹ حدود ۵.۵ میلیون بار بیشتر شده است. در این گزارش مشخص شده است همچنان اینستاگرام و واتس‌اپ پس از بازی بیشترین کلمات جست‌وجوشده هستند.

به‌ گزارش پیوست، کافه‌بازار اخیراً در گزارشی به ارائه‌ داده‌هایی در رابطه با تبلیغات در این پلتفرم پرداخته است. این گزارش با اشاره به اینکه کافه‌بازار توانسته است در سال ۱۴۰۰ یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون بار، امکان دانلود و به‌روزرسانی برنامه و بازی‌ موبایل را در اختیار ۵۳ میلیون کاربر خود بگذارد، اعلام می‌کند در چنین تقاضای بالایی، بازار سعی کرده با مکانیسم‌های تبلیغات در محصول خود فرصت رقابت شفاف بین توسعه‌دهندگان را فراهم و کسب‌وکارها را در سرعت بخشیدن به جذب کاربر یاری کند.

در ادامه گزارش سال تبلیغات کافه‌بازار آمده است، در سال ۱۴۰۰ تعداد نصب فعال بازار از ۵۳ میلیون گذشت و این میزان نسبت به سال گذشته افزایشی ۱۷.۸ درصدی یافته است.

تبلیغات در جست‌وجو و تبلیغات در گشت‌وگذار دو مسیری است که کافه‌بازار برای جذب کاربر در اختیار توسعه‌دهندگان قرار داده است. ابزار هوشمند بازار نیز ابزاری است که برای راه‌اندازی کمپین تبلیغاتی در بخش تبلیغات در بازار به دو شیوه هوشمند و پنل در اختیار استفاده‌کنندگان قرار گرفته است.

سرویس تبلیغاتی هوشمند بازار با بهره‌گیری از متدهای هوش مصنوعی با توجه به بودجه و CPI مد نظر تبلیغ‌کننده و محتوای اپلیکیشن بهترین جایگاه‌های تبلیغاتی در تبلیغات در جست‌وجو و تبلیغات در گشت‌وگذار را شناسایی و در مزایده آنها شرکت می‌‌کند تا در نهایت طبق محدودیت‌های توسعه‌دهنده بهترین نتیجه را خلق کند.

سرویس تبلیغات و افزایش ۲۳ درصدی تعداد نصب‌ها

این گزارش در ادامه به ظرفیت‌های تبلیغات در بازار اشاره کرده است که ۹.۱ میلیارد بار سالانه ردیف اگهی در صفحه جزئیات برنامه نمایش داده شده و ۲.۸ میلیارد بار سالانه ظرفیت تعداد نمایش تبلیغات در جست‌وجوی بازار بوده است و تعداد نصب ارائه‌شده به تبلیغ‌دهندگان در سیستم تبلیغات در بازار نسبت به سال گذشته رشد ۲۳ درصدی یافته و ۵.۵ میلیون نصب نسبت به سال ۱۳۹۹ بیشتر شده است.

در گزارش سال تبلیغات کافه‌بازار همچنین آمده است از ۱۲۹۶ برنامه و بازی در یک سال اخیر حداقل یک نصب به وسیله سرویس تبلیغات در جست‌وجوی بازار انجام گرفته است.

روبیکا در صدر تبلیغات

بیشترین جست‌وجوها در بازار بر اساس این گزارش کلیدواژه‌های بازی، اینستاگرام و واتس‌اپ بوده‌اند. این گزارش در ادامه اعلام می‌کند سالانه در بازار ۲.۸ میلیارد بار جست‌وجو صورت می‌گیرد.

بیشترین جست‌وجوهای انجام‌شده در بازار

کافه‌بازار در ادامه لیستی از بیشترین جست‌وجوهای منجر به نصب تهیه کرده است که نام دیوار، اسنپ و آپ در صدر آن خودنمایی می‌کند.

بیشترین جست‌وجوهای منجر به نصب

در بخش کلمات پرجست‌وجو و پرطرفدار و بیشترین CPM متوسط در کل سال به نظر می‌رسد تبلیغ‌دهندگان بیشترین هزینه را به ترتیب صرف کلیدواژه‌های علی‌بابا قطار، بلیط هواپیما، بلیط قطار و رزرو هتل کرده‌اند.

گزارش سال تبلیغات بازار
کلمات پرجست‌وجو و پرطرفدار

این گزارش در ادامه ۲۰ برندی را که بیشتری تبلیغ روی آنها صورت گرفته است معرفی کرده که اپلیکیشن ایرانی «روبیکا» در صدر این لیست به چشم می‌خورد. دیوار، شاد و اسنپ نیز در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

۲۰ برندی که بیشترین تبلیغ روی آنها صورت گرفته است.

بازی ایرانی کلاچ نیز در جایگاه بیستم این لیست قرار دارد. کافه‌بازار مدتی قبل داده‌هایی از بررسی بازی‌ها و رفتارهای کاربران در خصوص جست‌وجوی بازی‌ها منتشر کرده بود که طبق آن بازی ایرانی کلاچ با هشت میلیون نصب جزو بازی‌های پرطرفدار در بین کاربران محسوب شده بود. بر اساس همین داده‌ها این بازی در ۱۴ استان ایران بیشترین تعداد دانلود و نصب را به خود اختصاص داده بود.

کافه بازار در این گزارش اشاره کرده است که بیشترین نوسان قیمت ثبت‌‌شده نصب (CPI) در بخش برنامه‌ها در دسته امور مالی و کمترین نوسان قیمت ثبت شده نصب در بخش بازی در دسته‌های رانندگی، کلمات و دانستنی‌ها و بازی‌های ورزشی بوده است.

تبلیغات در بازار در جهت نیاز کاربران

بنا بر گزارش سال تبلیغات کافه‌بازار، مقایسه نرخ سالانه تبدیل بازدید به نصب در سرویس تبلیغات در جست‌وجو و نرخ تبدیل سالانه بخش جست‌وجو در بازار نشان می‌دهد سیستم تبلیغات در جست‌وجوی بازار به صورت native برای کسب‌وکارها و تبلیغ‌دهندگان نصب تحویل داده و تبلیغات در بازار طبق همین آمار برای کاربران آزاردهنده نبوده است. بر اساس اعلام این گزارش نرخ سالانه تبدیل بازدید به نصب در سرویس تبلیغات ۵۰.۱ درصد و نرخ کلی تبدیل جست‌وجو به نصب در بازار ۵۸.۴ درصد بوده است.

این گزارش رکورد نصب روزانه یک برنامه در تبلیغات در جست‌وجو را ۱۸ هزار و ۸۳۶ نصب و رکورد نصب یک برنامه در تبلیغات در گشت‌وگذار را ۴ هزار و ۲۱۱ نصب اعلام کرده است.

این آمار برای رکوردهای نصب در یک روز در تبلیغات در بازار برای بازی‌ها ۳ هزار و ۷۵۶ عدد در تبلیغات در گشت‌وگذار و هزار و ۱۰۶ نصب در تبلیغات در جست‌وجو اعلام شده است.

گزارش سال تبلیغات کافه بازار
https://pvst.ir/d49
الهه صالحی
الهه صالحینویسنده میهمان

  روزنامه نگاری یعنی رشته‌ای که آن را با جان‌ودل انتخاب کردم، برای من از دانشکده عزیز ارتباطات علامه شروع شد و در همان ماه‌های اول به نگارش یادداشت‌های طنز برای «بی‌قانون» رسید؛ با این حال معتقدم که اولین قدم‌های روزنامه‌نگاری را با کارآموزی برای مجله محبوب دوران نوجوانی‌ام، چلچراغ برداشتم و بعد از مدتی به تحریریه خبرآنلاین و سرویس اجتماعی آن پیوستم؛ در این زمان، علاوه بر خبرآنلاین به صورت پروژه‌ای با چندین رسانه در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی همکاری کردم؛ یکی از این رسانه‌ها هفته‌نامه شنبه بود که مرا با جهان جذاب استارت‌آپ‌ها و فناوری آشنا کرد و در ادامه راه من به پیوست رسید.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو