skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

بیش از ۵۰ درصد تراکنش‌های بیت‌کوین جعلی است

۷ شهریور ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۹ بهمن ۱۴۰۱

نیمی از تراکنش‌های بیت‌کوین در بازار فعلی، جعلی است. به دنبال ادامه روند ریزش قیمت بیت‌کوین و سقوط دوباره قیمت به زیر ۲۰ هزار دلار، گزارشی منتشر شده که نشان می‌دهد بیش از نیمی از حجم معاملات روزانه بیت‌کوین جعلی است.

به گزارش پیوست بر اساس بررسی‌های مجله فوربس روی ۱۵۷ صرافی و پلتفرم معاملاتی کریپتو، بیش از نیمی از (۵۱ درصد از) تمام حجم‌های معاملاتی احتمالاً جعلی یا غیراقتصادی هستند.

در این گزارش آمده است: «بر اساس برآورد ما، حجم روزانه بیت‌کوین در این صنعت روز ۱۴ ژوئن به ۱۲۸ میلیارد دلار رسیده است. این حجم ۵۱ درصد کمتر از ۲۶۲ میلیارد دلاری است که در مجموع حجم معاملاتی منابع مختلف گزارش شده است.»

تراکنش‌های بیت‌کوینی حدود ۴۰ درصد از یک هزار میلیارد تراکنش بازار کریپتو را به خود اختصاص می‌دهند.

بنا بر گزارش فوربس، هیچ روش مشخصی «حتی در بین شرکت‌های شناخته‌شده تحقیقاتی»، برای محاسبه حجم روزانه بیت‌کوین وجود ندارد. «برای مثال، کوین‌مارکت‌کپ (CoinMarketCap ) آخرین حجم معاملات روزانه بیت‌کوین را ۳۲ میلیارد دلار برآورد کرده است، کوین‌گکو (CoinGecko ) ۲۷ میلیارد، نامیکس (Nomics ) ۵۷ میلیارد و مساری (Messari ) نیز ۵ میلیارد دلار.»

با این حال با توجه به فعالیت بازار‌، ۲۱ صرافی بزرگ رمزارزی در هر روز حدود یک میلیارد دلار یا بیشتر حجم معاملاتی را به ثبت می‌رسانند و ۳۳ صرافی باقی‌مانده حجمی بین ۲۰۰ تا ۹۹۹ میلیون دلار دارند.

بایننس با بیشترین حجم معاملاتی حدود ۲۷ درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داده و صرافی FTX نیز در رده دوم قرار دارد. CME Group، بزرگ‌ترین بازار مشتقات مالی جهان، نیز پیشتاز معاملات فیوچرز بیت‌کوین محسوب می‌شود.

قیمت بیت‌کوین پس از ثباتی نسبت در چند هفته گذشته، بار دیگر در پی سخنرانی جرمی پاول، رئیس خزانه‌داری آمریکا، به کمتر از ۲۰ هزار دلار در ازای هر بیت‌کوین سقوط کرد.

منبع: Digit

https://pvst.ir/d30

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو