skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

امکان پرداخت مالیات نقل و انتقال خودرو در آیتول فراهم شد

۶ شهریور ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

مالیات

 آیتول به عنوان پلتفرم خدمات یکپارچه خودرویی، امکان استعلام و پرداخت مالیات نقل و انتقال خودرو را از طریق وب‌سایت و اپلیکیشن خود فراهم کرده است.

به گزارش روابط عمومی آیتول، آیتول امکان استعلام و پرداخت مالیات نقل و انتقال خودرو را از طریق وب‌سایت و اپلیکیشن خود فراهم کرده و این سرویس از اوایل تیرماه در سبد محصولات آیتول قرار گرفته است. به این ترتیب کاربران می‌توانند در کنار استعلام و پرداخت خلافی خودرو، عوارض سالانه، عوارض بین شهری و مالیات نقل و انتقال خود را با آیتول پرداخت کنند.

کاربرانی که قصد دارند مالیات نقل و انتقال خودرو صفر یا کارکرده خود را از طریق آیتول پرداخت کنند باید پیش از آغاز فرایند تعویض پلاک، وارد این سامانه شوند و مبلغ مالیات را استعلام و پرداخت کنند. این فرایند در سه مرحله انجام می‌شود و کمتر از یک دقیقه زمان می‌­برد. مبلغ پرداختی کاربر نیز تا ۲۴ ساعت پس از پرداخت در حساب سازمان امور مالیاتی قرار خواهد گرفت. در واقع مزیت پرداخت مالیات نقل و انتقال خودرو از طریق آیتول، تسهیل در روند پرداخت مالیات خودرو است.

جزئیات مالیات بر نقل و انتقال خودرو و جدول مالیات انواع خودرو در سال ۱۴۰۱، در سامانه آیتول به طور دقیق شرح داده شده و کارمزد ارائه این خدمت نیز در حدود نیم درصد (بر مبنای پایه ۵ هزار تومان) محاسبه می­‌شود.

در سال‌های قبل، خریدار و فروشنده خودرو ابتدا تعویض پلاک را انجام می‌دادند و سپس هنگام مراجعه به دفاتر اسناد رسمی به منظور انتقال سند، این مالیات را پرداخت می‌کردند؛ اما بر اساس قانون جدید، پس از پرداخت مالیات بر نقل و انتقال خودرو، امکان تعویض پلاک فراهم می‌­­شود.

https://pvst.ir/d2c

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو