skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

برندگان هفتمین دوره مسابقه ICT Challenge معرفی شدند

مهدی خدابنده نویسنده میهمان

۲۵ تیر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

مسابقات برنامه نویسی دانشگاه شریف

سه تیم سه تیم I bit، ایران و ملت امام حسین در هفتمین دوره از مسابقات ICT Challenge  دانشگاه شریف توانستند نظر تیم داوران را جلب کرده و مقام‌های اول تا سوم را به‌دست آورند.

به گزارش پیوست، هفتمین دوره از مسابقات ICT Challenge بعد از دو سال محدودیت به دلیل کرونا، به‌صورت حضوری توسط دانشگاه صنعتی شریف و گروه فناوری اطلاعات شریف با تمرکز بر زبان‌های برنامه‌نویسی پرطرفدار و کاربردی برگزار شد.

۸۵ تیم شرکت کننده در این دوره از مسابقات ۲۳ تیر ماه به‌صورت حضوری و و در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری حضور پیدا کردند و در چالشی سخت حدود ۱۰ ساعت به رقابت پرداختند.

روز دوم نیز تیم‌های شرکت کننده به‌صورت آنلاین در سامانه اسکای روم دانشگاه شریف حضور پیدا کردند و به سوالات داوران پاسخ دادند.

پس از ۵ ساعت تاخیر مراسم اختتامیه شروع شد و محمد‌علی روزطلب مسئول برگزاری مسابقات اعلام کرد، تعداد شرکت‌کنندگان این دوره از مسابقات حدود ۸۵ تیم بود که این تعداد بیشتر از حد انتظار آنها بوده و علارغم ابراز خرسندی گفت تعداد تیم‌ها باعث شد تا کمی از برنامه عقب بیافتیم و مرحله داوری زمان بیشتری ببرد.

او همچنین از همه علاقمه‌مندان دعوت کرد تا در ماراتن برنامه نویسی موبایل که حدود ۲ ماه دیگر برگزار می‌شود شرکت کنند.

در ادامه احسانی مقدم مسئول تیم داوران اعلام کرد زمان داوری که برای روز جمعه تخمین زده‌بودند چیزی حدود ۲ الی ۴ ساعت بود اما پروسه داوری نزدیک ۸ ساعت به طول انجامید. او گفت به‌دلیل کمبود وقت همه تیم‌ها داوری نشدند و تیم‌هایی که طی روز اول احتمال برگزیده شدن آنها رو بسیار پایین می‌دانستند کنار گذاشته شدند.

احسانی مقدم گفت: سوالات امسال نسبت به سال قبل سخت‌تر و در تعداد کمتری ارائه شد تا شرکت‌کنندگان بتوانند روی یک موضوع خاص تمرکز کنند و به حل مسائل بپردازند.

طبق گفته او اختلاف سه‌تیم برتر بسیار کم بود و رقابت بسیار نزدیک بود.

تیم I bit پس از چندین بار شرکت در این مسابقات و کسب مقام‌های دوم و سوم بالاخره توانست مقام اول را کسب کند.

نکته جالب در مورد تیم ایران این بود که اعضای این تیم ابتدا به‌صورت انفرادی در این مسابقه شرکت کرده بودند و در روز مسابقات با یکدیگر آشنا شدند و تشکیل تیم دادند و طبق گفته مسئول داوران این یک اتفاق نادر است که تیمی که به تازگی و در روز مسابقات تشکیل شده به همچین مقامی برسد.

https://pvst.ir/cr2

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو