skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مخالفت مجمع تشخیص مصلحت با منع رسیدگی به شکایت‌ها علیه شورای عالی فضای مجازی در دیوان عدالت

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۱۵ تیر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۱ دقیقه

دیوان عدالت اداری

مجمع تشخیص مصلحت نظام با مصوبه مجلس درباره منع دیوان عالی عدالت اداری از رسیدگی به مصوبات شورای عالی فضای مجازی مخالفت کرد. این موضوع به شورای نگهبان اطلاع داده شده است.

به گزارش پیوست، دیروز (۱۴ تیر ۱۴۰۱) در جلسه هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام، مصوبه مجلس که بخشی از آن مصوبات شورای عالی فضای مجازی را قابل رسیدگی در دیوان عدالت اداری نمی‌دانست، مغایر با سیاست‌های کلی نظام تشخیص داده شد. روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتشار این خبر اعلام کرده است در این جلسه کمیسیون نظارت مجمع تشخیص در مورد مغایرت‌های دو بند از «مصوبه مجلس در خصوص اصلاح قانون تشکیلات و آیین‌نامه دادرسی دیوان عدالت اداری» گزارشی ارائه کرد و با تایید مغایرت، تصمیم گرفته شد این موارد به شورای نگهبان ارجاع داده شود.

مصوبه مجلس که اواخر خرداد امسال به تصویب نمایندگان رسیده بود بندی به این قانون اضافه کرده بود که مطابق آن، دیوان عالی عدالت اداری اجازه رسیدگی به مصوبات شورای عالی فضای مجازی را از دست می‌داد.

https://pvst.ir/cpd
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو