skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مرگ بیت‌کوین در گوگل رکورد زد

۳۱ خرداد ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۹ بهمن ۱۴۰۱

رکوردزنی جستجوی مرگ بیت‌کوین

احساسات کاربران در پی ریزش قیمتی رمزارزها به جایی رسیده که منجر به گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر مرگ بیت‌کوین شده و کاربران بیشتر از همیشه در حال جست‌وجوی کلمه کلیدی مرگ بیت‌کوین هستند.

به گزارش پیوست، بر اساس داده‌های گوگل، سقوط قیمت بیت‌کوین باعث شدت گرفتن گمانه زنی در مورد از بین رفتن رهبر دنیای رمزارزها شده است.

جست‌وجوهای گوگل برای کلمه کلیدی «Bitcoin Dead» در هفته منتهی به ۱۸ ژوئن افزایش چشمگیری پیدا کرده و بر اساس داده‌های Google Trends، تعداد جست‌وجوی این کلمه بالاترین سطح را به ثبت رسانده است. گوگل ترندز ابزاری است که عبارات جست‌وجوشده به‌ دست کاربران را ردیابی و با توجه به تعداد جست‌وجو برای هر کلمه، کلمات کلیدی را طبقه‌بندی می‌کند و امتیازی در بازه یک تا ۱۰۰ به آن اختصاص می‌دهد.

آمار جستجوی کلمه بیت‌کوین مرده
آمار جست‌وجوی کلمه Bitcoin Dead در گوگل ترندز

بیت‌کوین قبل‌تر هم به این عدد در گوگل ترندز در دسامبر سال ۲۰۱۷ رسیده بود و اکنون کلمه کلیدی Bitcoin Dead همانند سال ۲۰۱۷ در گوگل ترندز عدد ۱۰۰ را طی بازه زمانی ۱۲ تا ۱۸ ژوئن نشان می‌دهد.

نتایج جست‌وجوی گوگل نشان‌دهنده اوج نگرانی‌ها بابت بازار رمزارزها بعد از هفته‌ها فروش و کاهش پیاپی قیمت است. قیمت بیت‌کوین هفت ماه متوالی است روندی نزولی را در پیش گرفته و این کاهش‌ها می‌تواند به دلیل تغییر گسترده سیاست فدرال رزرو و فشار این سازمان بر دارایی‌های پرریسک باشد. همچنین انفجار اکوسیستم ترا نیز به‌ عنوان یک عامل تاثیرگذار در کاهش قیمت‌ها عمل کرد.

رسانه‌ها طی سال‌ها صدها آگهی برای درگذشت بیت‌کوین نوشته‌اند. برخی از کارشناسان نیز آخرین فروپاشی بازار را شاهدی دال بر اینکه بیت‌کوین یک دارایی قابل اعتماد و بادوام نیست تلقی می‌کنند. ظاهراً بر اساس اخبار، بیت‌کوین فقط در سال ۲۰۲۱ حدود ۴۵ دفعه مرده است و این مرگ‌های پی‌درپی در حالی اتفاق افتاده که رکوردهای قیمتی جدیدی در دو سال گذشته به ثبت رسیده است.

https://pvst.ir/ckr

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو