skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

ایلان ماسک در جلسه‌ای با کارکنان توییتر از آزادی‌ بیان و دورکاری صحبت کرد

۲۹ خرداد ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۵ دقیقه

ایلان ماسک در جلسه‌ روز پنج‌شنبه (۱۶ ژوئن) با کارکنان توییتر صحبت کرد و گفت می‌خواهد تعداد کاربران این پلتفرم را به طرز چشمگیر افزایش دهد. او که همچنان در فرایند نهایی کردن قرارداد ۴۴ میلیارد دلاری خرید توییتر است، احتمال تقلیل نیرو را رد نکرد.

به گزارش پیوست،‌ به گفته کارکنانی که در جلسه روز پنجشنبه (۱۶ ژوئن) حضور داشتند،‌ این میلیاردر کارآفرین در جلسه خود با کارکنان توییتر از افکارش در رابطه با آزادی بیان و حتی احتمال وجود حیات بیرون از زمین صحبت کرده است. حضور او در یک دورهمی ۴۵ دقیقه‌ای،‌ تازه‌ترین حادثه در فرایند قرارداد جنجال‌برانگیز توییتر است.

اولین ارتباط مستقیم ماسک با کارکنان این شرکت شبکه اجتماعی پس از هفته‌ها انتقاد علنی او از توییتر و تهدید به لغو قرارداد انجام گرفت. ماسک از زمان موافقت توییتر با پیشنهاد خرید او به وابستگی بیش‌ از حد این شبکه اجتماعی به تبلیغات اشاره کرده و آمار توییتر از سهم حساب‌های اسپم و جعلی کاربران را زیر سوال برده است.

به گفته افراد حاضر در جلسه، پاراگ آگراوال، مدیرعامل توییتر، ماسک را در جلسه روز پنجشنبه معرفی می‌کند و سپس لزلی برلاند، مدیر ارشد بازاریابی توییتر، سوالات کارکنان را از ماسک می‌پرسد.

ماسک درباره بحث تقلیل نیرو گفته است نیازی نیست آنهایی که نقش اساسی دارند نگران باشند. به گفته افراد حاضر در جلسه، او اعلام کرد: «در حال حاضر هزینه‌ها بیشتر از درآمد هستند. این وضعیت خیلی خوبی نیست.»

در پی اظهارات ماسک یکی از کارکنان در توییتی گفت: «هنوز مطمئن نیستم که آیا باید وسایلم را جمع کنم یا خیر.»

توییتر همانند دیگر شرکت‌ها به تازگی برای کاهش هزینه‌های خود اقدام کرده است. این شرکت برای کاهش هزینه‌ها اقداماتی مثل توقف استخدام، لغو یکسری درخواست‌های شغلی و کاهش هزینه سفرها و هزینه‌های تجاری کارکنان را در دستور کار قرار داده است. این شرکت برای کاهش هزینه‌ها، سفر کارکنان به دیزنی‌لند را که قرار بود در ماه ژانویه انجام شود لغو کرده است.

ماسک در پاسخ به این سوال که از نگاه او موفقیت توییتر در پنج تا ۱۰ سال آینده را در چه چیز می‌بیند گفت، از نظر او تعداد کاربران فعال روزانه باید از ۲۲۹ میلیون به یک میلیارد نفر افزایش یابد. او همچنین در جلسه خود با کارکنان گفت توییتر باید مثل تیک‌تاک سرگرم‌کننده باشد و او اپلیکیشن چینی وی‌چت را که برای اهداف مختلفی مثل تجارت الکترونیکی و شبکه‌ اجتماعی در چین استفاده می‌شود تحسین می‌کند.

به گفته حاضران، ماسک گفته است از آنچه در توییتر می‌خواند چیزهای زیادی یاد گرفته و توییتر بهترین راه ارتباط لحظه‌ای با تعداد زیادی آدم است.

ماسک در رابطه با آزادی بیان، ابتدا تفاوت آزادی بیان و آزادی دسترسی را تصریح کرد. او گفت، منظورش این است که مردم اجازه حرف زدن تند اما قانونی را دارند، اما لیاقت وایرال شدن و تقویت پیام را نخواهند داشت.

ماسک در مورد احتمال فعالیتش به عنوان مدیرعامل این شبکه اجتماعی گفت، اهمیتی به عنوان‌ها نمی‌دهد. به گفته حاضران، او در ادامه درباره چشم‌اندازش برای توسعه گستره، مقیاس و طول عمل بشریت امروزی سخن گفت.

به گفته افراد حاضر در جلسه، ماسک در صحبت‌های خود اشاره کوتاهی به حیات فرازمینی داشت و گفت: «من هنوز مدرکی واقعی از حیات فرازمینی مشاهده نکرده‌ام.»

برلاند در این جلسه به مساله دورکاری که از جمله انتقادات ماسک بود اشاره کرد. او در این جلسه گفت، حدود ۱۵۰۰ کارمند توییتر به صورت دورکاری مشغول کار هستند. توییتر پیشتر عنوان کرده است که در صورت کمک به بهره‌وری کارکنان، این شرکت امکان دورکاری دائم را برایشان فراهم می‌کند.

ماسک در پاسخ گفت، ساخت ماشین الکتریکی در تسلا را نمی‌توان از راه دور انجام داد.

به نقل از حاضران، او در ادامه گفت: «اگر شخصی در عین دورکاری در کارش فوق‌العاده باشد، منطقی نیست که اخراجش کنیم. مسلماً طرفدار کار احمقانه نیستم.» او در ادامه گفت به شدت طرفدار کار حضوری است اما مدیران می‌توانند در مورد دورکاری کارمندان‌شان تصمیم‌گیری کنند.

ماسک در پاسخ به این سوال که او و کارکنان توییتر چطور می‌توانند اعتماد یکدیگر را جلب کنند گفت: «اعتماد با اعتماد کردن ایجاد می‌شود. معمولاً معنی عینی آنچه می‌گویم مد نظرم است.»

توییتر قرار است تا اواخر تابستان امسال یک جلسه رأی‌گیری برای فروش توییتر برگزار و سپس قرارداد را نهایی کند. به گفته حاضران، ماسک برای یک جلسه پرسش و پاسخ دوباره حاضر می‌شود.

اقدامات ماسک، کارکنان توییتر و وال‌استریت را نسبت به سرنوشت این قرارداد سردرگم کرده است. او هفته گذشته نامه‌ای منتشر کرد و توییتر را به برآورده نکردن درخواستش برای ارائه اطلاعات متهم و تهدید به لغو قرارداد کرد. توییتر گفت این شرکت مشغول ارائه اطلاعات به ماسک است و از قرارداد پیروی می‌کند.

بنا بر توافق انجام‌گرفته، ماسک قرار است توییتر را با قیمت ۵۴.۲۰ دلار در ازای هر سهم خریداری کند. قیمت سهام این شرکت از زمان پیشنهاد قرارداد روندی نزولی در پیش گرفته و روز پنجشنبه را با قیمت ۳۷.۳۶ دلار به پایان رساند.

منبع: WSJ

https://pvst.ir/ckg

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو