skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

روسیه برای استخراج بیت‌کوین با گاز نفتی آماده می‌شود

۲۸ خرداد ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۹ بهمن ۱۴۰۱

استخراج بیت‌کوین در روسیه

یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان کربن در دنیا شرکت گازی Gazprom روسیه است. این شرکت قصد دارد با استفاده از گاز نفتی برای استخراج بیت‌کوین، ردپای کربنی خود را کمرنگ کند.

به گزارش پیوست، هرچند روسیه برای قانونی اعلام کردن تجارت و پرداخت با رمزارزها تردید دارد اما این کشور همچنان سعی دارد ارتباط خود را با بازیگران اصلی صنعت استخراج رمزارزها حفظ کند.

غول گازی دولتی روسیه، Gazprom، با شرکت BitRiver، بزرگ‌ترین تامین‌کننده خدمات استخراج رمزارز در روسیه، وارد همکاری شده است. شرکت Gazprom به‌ صورت رسمی در تاریخ ۱۶ ژوئن اعلام کرد این شرکت به مراکز داده شرکت BitRiver، برق تولیدشده از گاز نفتی عرضه خواهد کرد.

معاون اول مدیرعامل Gazprom، وادیم یاکولف، اعلام کرد مدل تجاری این شرکت آینده‌ای در مورد دارایی‌های دیجیتالی برای خود متصور نیست و Gazprom به دنبال بهینه‌سازی استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر از طریق راه‌های استفاده مفید از گاز نفتی یا همان petroleum gas است.

وادیم یاکولف گفت: کاهش ردپای کربن جزء اصلی سیاست Gazprom است. با ترکیب فناوری‌ها و به کمک شرکا، قصد داریم بهترین شیوه‌های صنعتی را در جهت استفاده کارآمد و سازگار با محیط‌زیست از منابع طبیعی ایجاد کنیم.

شرکت Gazprom یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های نفت و گاز روسیه و همچنین یکی از بزرگ‌ترین تامین‌کنندگان گاز اتحادیه اروپاست که بر اساس گزارش‌ها، این غول نفتی در سال ۲۰۱۹ به‌ عنوان سومین تولیدکننده بزرگ انتشار کربن در جهان رتبه‌بندی شده است.

ایگور رانتس، بنیان‌گذار و مدیرعامل BitRiver، اعلام کرد: مشارکت جدید با Gazprom بخشی از برنامه بلندپروازانه این شرکت برای افزایش ظرفیت برق به ۲ گیگاوات در دو سال آینده است.

روسیه بازیگر اصلی در بازارهای جهانی انرژی و همچنین استخراج بیت‌کوین (BTC) است. طبق شاخص مصرف برق دانشگاه کمبریج برای استخراج بیت‌کوین، این کشور از آگوست سال ۲۰۲۱ سومین تولیدکننده بزرگ نرخ هش شبکه بیت‌کوین در جهان بوده است. طبق آخرین به‌روزرسانی شاخص، روسیه به رتبه پنجم سقوط کرده، زیرا نرخ هش بیت‌کوین آن در ژانویه ۲۰۲۲ از ۱۳.۶ اگزاهش بر ثانیه در آگوست ۲۰۲۱ به ۸.۶ اگزاهش کاهش یافته است.

https://pvst.ir/ck3

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو