skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

جریان مبادلات بیت‌کوینی بین ماینرها و صرافی‌ها به بالاترین حد خود در ۷ ماه گذشته رسید

۲۵ خرداد ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۹ بهمن ۱۴۰۱

ماینرهای بیت‌کوین

سود حاصل از ماینینگ از زمان اوج قیمت بیت‌کوین با حدود ۷۵ درصد کاهش به کمترین حد خود در ۷ ماه گذشته رسید، به همین دلیل ماینرهای بیشتر از هر زمان دیگری اقدام به فروش دارایی‌های خود کرده‌اند.

به گزارش پیوست، قیمت بیت‌کوین در اوایل روز چهارشنبه (۲۵ خرداد) به کمترین میزان در ۵۲ هفته گذشته رسید. بیت‌کوین با ثبت قیمت ۲۰ هزار و ۸۰۰ دلار، بیش از ۷۰ درصد نسبت به رکورد خود که حدود ۷۰ هزار دلار بود، کاهش پیدا کرده است. هرچند قیمت بیت‌کوین بعد از این ریزش، مقداری احیا شد اما شاخص‌های کلیدی در بازار نشان‌دهنده قدرت خرس‌ها (بازیگران بازار نزولی) هستند.

جریان ورودی بیت‌کوین ماینرها به صرافی‌ها
جریان ورودی بیت‌کوین ماینرها به صرافی‌ها

در این بین جریان انتقال بیت‌کوین ماینرها به صرافی‌ها یکی از معیارهای اصلی به‌حساب می‌آید. این معیار در روند کاهش قیمت بیت‌کوین، افزایش قابل توجهی را تجربه کرده است. افزایش این معیار می‌تواند نشان‌دهنده پیش‌بینی ماینرها از کاهش قیمت بیت‌کوین باشد.

نمودار سالانه قیمت هش
نمودار سالانه قیمت هش

اقدامات ماینرها معنکس کننده احساسات بازارهای بزرگ‌تر است. ماینرها معمولا در شرایطی اقدام به فروش دارایی‌ها خود می‌کنند که سوددهی استخراج کاهش پیدا کند که در حال حاضر باتوجه به افزایش و رکوردزنی سختی شبکه و کاهش قیمت بیت‌کوین و روند نزولی آن، ماینرها چاره‌ای جز فروش دارایی‌هایشان ندارند چرا که بسیاری از استخرهای استخراج بیت‌کوین با کاهش قیمت به زیر ۲۱ هزار دلار با خطر تعطیلی مواجه می‌شوند. همچنین دیگر ارزهای بازار با پیروی از بیت‌کوین دچار افت قیمت شده‌اند که این کاهش باعث ریزش ارزش کل بازار به زیر ۱ تریلیون دلار شده است.

در یک دهه گذشته بیت‌کوین چرخه‌های قیمتی متعددی را تجربه کرده که کاهش‌های ۸۰ تا ۹۰ درصدی هم در این بین دیده می‌شود اما قیمت بیت‌کوین تاکنون هرگز از بالاترین رکورد چرخه قبلی خود پایین‌تر نیامده که در حال حاضر در حال نزدیک شدن به بالاترین حد سال ۲۰۱۷ است. هرگونه کاهش قیمت در حدود ۱۹ هزارو ۸۰۰ دلار که سقف سال ۲۰۱۷ است می‌تواند باعث ورود قیمت بیت‌کوین به بازه نوسانی این دارایی در سال ۲۰۱۷ شود.

https://pvst.ir/cju

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو