skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

فستیوال کودک آی‌قصه برگزار می‌شود

۱۷ خرداد ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

فستیوال کودک آی‌قصه برگزار می‌شود

 آی‌قصه، استارت‌‌آپ حوزه قصه‌گویی و ادبیات کودک و نوجوان، با هدف ترویج قصه‌‌گویی و قصه شنیدن به شهرهای مختلف سفر می‌کند.

به گزارش روابط عمومی آی‌قصه، «فستیوال کودک آی‌قصه» قصد دارد با سفر به شهرهای مختلف و تعامل با کودکان و والدین فرهنگ قصه‌گویی و قصه‌ شنیدن را ترویج دهد. اولین مقصد این فستیوال هم شهرهای رشت و فومن است. این رویداد از ۲۱ تا ۲۳ خردادماه در کتاب‌‌فروشی‌های اردیبهشت، ماه‌نو و توکا با همکاری خانه کودک «اتل متل یه خونه» برگزار می‌شود.

رویا گرامی، مسئول برگزاری این رویداد، در مورد فستیوال کودک آی‌قصه و دلایل برگزاری آن گفت: «تلاش آی‌قصه این است که فرهنگ قصه گوش کردن را ترویج دهد. بچه‌های امروزی بیشتر با تبلت و گوشی‌های هوشمند سروکار دارند و این فرصت خوبی است تا از محتوای خوب استفاده کنند. آی‌قصه هم قصه‌های صوتی بسیاری تولید کرده است.»

آی قصه

او در ادامه صحبت‌های خود به برنامه‌هایی که قرار است در این سه روز اجرا شود اشاره کرد و توضیح داد: «در این چند روز قصد داریم با بچه‌ها بیشتر تعامل کنیم. یعنی قصه‌های آی‌قصه را برایشان تعریف می‌کنیم، از آنها می‌خواهیم پایان قصه‌ها را تعریف کنند، کاردستی و خمیربازی داریم و شخصیت‌های داستانی را با بچه‌ها می‌سازیم. با کمک بچه‌ها ماسک درست می‌کنیم و نمایش عروسکی داریم. به این صورت خود بچه‌ها بخشی از دنیای این قصه‌ها می‌شوند.»

گرامی در مورد مقصد بعدی آی‌قصه نیز گفت: «در حال مذاکره و رایزنی هستیم و به احتمال زیاد مقصد بعدی آی‌قصه شهر شیراز است. ما احتیاج به همکاری کتاب‌فروشی‌ها داریم و اگر کتاب‌فروشی‌های شهرهای مختلف همکاری کنند، ما هم مشتاق هستیم تا به شهرهای مختلف سفر و با بچه‌ها از نزدیک تعامل کنیم.»

می‌خواهیم پایتخت‌زدایی کنیم

پوریا عالمی، مدیرعامل و هم‌بنیان‌گذار آی‌قصه، همچنین درباره فستیوال کودک آی‌قصه به دو رویکرد این استارت‌آپ اشاره کرد: «در آی‌قصه دو رویکرد داریم: توسعه پایدار فرهنگی و توسعه پایدار کسب‌وکاری. به اعتقاد ما این دو رویکرد دور از هم نمی‌توانند رشد کنند. از سوی دیگر مساله‌ای وجود دارد که همه چیز در تهران خلاصه می‌شود. این موضوع به رشد برابر و هماهنگ و همگون کشور آسیب می‌زند.»

او در آخر گفت: «به همین خاطر برنامه‌ریزی کردیم تا تورهای سرگرم‌کننده برای بچه‌ها و برای تعامل با والدین برگزار کنیم. این تورها به صورت سفر به شهرهای مختلف است. به این صورت هم با خانواده‌ها در شهرها و استان‌های مختلف تعامل می‌کنیم و هم مرکززدایی و پایتخت‌زدایی انجام می‌شود.»

به گفته عالمی با اینکه این سفرها سخت و پرهزینه است، نتیجه آن بسیار امیدوارکننده و خوب است و تیم آی‌قصه می‌تواند با مخاطبش از نزدیک در تعامل باشد.

https://pvst.ir/ci0

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو