skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

فونت اختصاصی علی‌بابا، برنده جایزه بین‌المللی «گرانشان» شد

۱۶ خرداد ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

علی بابا

فونت اختصاصی شرکت سفرهای علی‌بابا در یکی از معتبرترین فستیوال‌های طراحی فونت دنیا «گرانشان»، موفق به کسب رتبه سوم در بخش آثار عربی-فارسی شد.

به گزارش روابط عمومی علی‌بابا، شرکت سفرهای علی‌بابا که در مهرماه سال گذشته طی مراسمی از تایپ‌فیس اختصاصی خود رونمایی کرده بود، رتبه سوم برترین فونت عربی-فارسی سال را در کنفرانس «گرانْشان» از آن خود کرد. گرانشان یکی از بزرگ‌ترین فستیوال‌های بین‌المللی حوزه تایپ‌فیس است که سالانه، فونت‌های غیرلاتین را از سراسر جهان تحلیل و بررسی می‌کند.

آرش خسرویان، مدیر بازاریابی علی‌بابا، در این‌ باره گفت: «در چند سال گذشته توجه به هویت بصری از نقاط کلیدی برنامه‌های استراتژیک ما در سطح سازمان بوده است. طراحی فونت در علی‌بابا پروژه‌ای بود که به جهت اهمیت آن در مواجهه کاربران با علی‌بابا، با وسواس بسیار دنبال شد و سرانجام پس از یک سال، به سرپرستی مدیر استودیو دیزاین شرکت، رامین پهلوان حسینی و قلم مشترک یکی از برترین طراحان فونت ایران رضا بختیاری‌فرد و مهدی ارشادی، به نتیجه رسید. از منظر آمار نیز طبق نظرسنجی‌های صورت‌گرفته، شاهد رشدی نزدیک به ۵۰ درصد در بهبود خوانایی، درک یکتایی هویت بصری توسط مخاطبان و در مجموع رضایت آنها از فونت جدید بوده‌ایم.»

 

کسب رتبه سوم برای فونت علی‌بابا
کسب رتبه سوم برترین فونت عربی فارسی جهان توسط علی بابا

گرانشان کنفرانسی بین‌المللی است که از سوی وزارت فرهنگ ارمنستان با هدف تمرکز و بررسی فونت‌های غیر لاتین در سال ۲۰۰۸ تاسیس و تاکنون ۱۲ دوره از آن در شهرهای مختلف جهان برگزار شده است. این مسابقه از هشت بخش زبانی (عربی-فارسی، ارمنی، کره‌ای، شمال آسیا، تایلندی، چینی، یونانی، سیریلیک و عبری) و چهار دسته‌بندی تخصصی تشکیل شده و بیش از ۵۰ تن از بزرگ‌ترین چهره‌های این حوزه، در فرایندی سه‌مرحله‌ای به داوری آثار می‌پردازند. پوسترهای آثار برنده این فستیوال، در هفته طراحی مونیخ به نمایش گذاشته خواهد شد.

 

https://pvst.ir/cho

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو