skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

بالنسیاگا، برند لوکس فرانسوی پذیرش بیت‌کوین و اتریوم را آغاز می‌کند

۶ خرداد ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۹ بهمن ۱۴۰۱

برند فرانسوی بالنسیاگا هم به جمع حامیان رمزارز در جهان مد و فشن ملحق شد. پس از فعالیت پرسروصدای برند‌هایی مثل نایک و گوچی در حوزه رمزارز و ان‌اف‌تی، ورود بالنسیاگا بار دیگر ارزش بالای مد دیجیتالی در جهان امروز را تایید می‌کند. این برند از این پس بیت‌کوین و اتریوم را به عنوان یک روش پرداخت می‌پذیرد و احتمالاً در آینده رمزارزهای دیگری هم به لیست سفید این آنها اضافه می‌شود. با این حال بالنسیاگا در حالی پذیرش رمزارزها را آغاز کرده است که بازار کریپتو در دوران سقوط ارزشی شدید به سر برده و قیمت عمده رمزارزهای فعال به شدت کاهش یافته است.

به گزارش پیوست، کریپتو باز هم در مسیر پذیرش عمومی گامی دیگر به سمت جلو برداشت، البته اگر خرید هودی‌های ۱۲۵۰ دلاری و پاره‌پاره این برند فرانسوی را یک جریان غالب و رایج به حساب آوریم.

به گزارش وال‌استریت ژورنال،‌ برند لوکس بالنسیاگا از ابتدای ماه آینده پذیرش بیت‌کوین و اتریوم به عنوان یک روش پرداخت آنلاین و چند فروشگاه فیزیکی را آغاز می‌کند.

بالنسیاگا با این اقدام به تازه‌ترین برند مد قدیمی بدل می‌شود که رمزارز را به عنوان یک روش پرداخت به رسمیت می‌شناسد. برند ایتالیایی گوچی هم پیشتر در همین ماه اعلام کرد در پنج فروشگاه خود امکان پرداخت رمزارزی را فراهم می‌کند. گوچی در حال حاضر بیت‌کوین، بیت‌کوین‌کش، اتریوم، لایت‌کوین، دوج‌کوین و شیبا اینو را به عنوان یک روش پرداخت می‌پذیرد.

با این حال بالنسیاگا فعلاً امکان پرداخت را تنها برای بیت‌کوین یا اتریوم، یعنی دو رمزارز بزرگ جهان از لحاظ سرمایه بازار، فراهم کرده اما قرار است در آیند مواردی دیگری را هم به لیست رمزارزهای قابل قبول اضافه کند.

برند‌های لوکسی مثل بالنسیاگا با وب۳ غریبه نیستند. سال گذشته چندین برند قدیمی از جمله بالنسیاگا، نایکی، دولچه و گابانا و بربری، کلکسیون‌های NFT خود را راه‌اندازی کردند و پا در مسیری گذاشتند که انتهایش به متاورس ختم می‌شود. به نظر می‌رسد این برند‌ها با وجود ماهیتی قدیمی، فرصت فعالیت در جهان مد دیجیتالی را به رسمیت می‌شناسند: طبق گفته چندین متخصص این صنعت که در ماه اکتبر با دیکریپت مصاحبه کرده‌اند، صنعت مد دیجیتالی در نهایت می‌تواند به حجم بازار دو تریلیون دلاری مد فیزیکی نزدیک شود و حتی با آن برابری کند.

بالنسیاگا در ماه دسامبر از تشکیل یک واحد تجاری متاورس در برند خود خبر داد.  سدریک چاربیت، مدیرعامل این لیبل، از اظهارنظر در مورد برنامه‌های این واحد یا استراتژی بلندمدت‌ آنها در این زمینه در مصاحبه با وال‌استریت ژورنال خودداری کرد اما گفت: «متاورس را یک کشور» می‌بیند؛ بازاری که به اندازه هر کشوری برای آنها اهمیت دارد.

خبر پذیرش رمزارز از سوی بالنسیاگا در حالی منتشر شده که بسیاری به آغاز زمستان کریپتو باور دارند. مقدار بیت‌کوین لازم برای خرید یک هودی ۱۲۵۰ دلاری بالنسیاگا در ماه نوامبر در حال حاضر ارزشی کمتر از ۵۶۳ دلار خواهد داشت. اما نوسانات بازار باعث تردید آنها نشده است. چاربیت در پاسخ به تاثیر سقوط اخیر بازار کریپتو بر جبهه‌گیری بالنسیاگا در این رابطه گفت، تفکر او «بلندمدت» است.

منبع: Decrypt

https://pvst.ir/ceq

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو