skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد:

ارائه خدمات اعتبارسنجی به اشخاص حقیقی و مردم ادامه دارد

عاطفه چوپان نویسنده میهمان

۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران طی اطلاعیه‌ای این شرکت را به عنوان تنها شرکت اعتبارسنجی دارای مجوز از بانک مرکزی معرفی و اعلام کرده با توجه به سیاست‌های کلان کشور و تحت نظارت بانک یاد شده، خدمات خود را به بخش‌های بانکی (تمامی شبکه بانکی) و غیربانکی (لیزینگ‌ها، صندوق‌ها، لندتک‌ها و …) ارائه می‌کند.

به گزارش پیوست، شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران به دستور بانک مرکزی از ۲۵ اردیبهشت ارائه سرویس به درگاه‌های فروش خدمات اعتبارسنجی را قطع و اعلام کرد از این پس شرکت‌ها و کسب‌وکارهایی که به این خدمات نیاز دارند باید آن را فقط از شرکت مشاور رتبه‌بندی اعتباری ایران تهیه کنند. این شرکت در اطلاعیه‌ای جدید با تاکید بر اینکه از این پس تنها شرکت ارائه‌دهنده خدمات اعتبارسنجی است، عنوان کرده در حال حاضر شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران به عنوان تنها شرکت اعتبارسنجی دارای مجوز از بانک مرکزی، با توجه به سیاست‌های کلان کشور و تحت نظارت بانک یاد شده، خدمات خود را به بخش‌های بانکی (تمامی شبکه بانکی) و غیربانکی (لیزینگ‌ها، صندوق‌ها، لندتک‌ها و …) ارائه می‌کند.

همچنین در بخش دیگری از این اطلاعیه آمده است: با توجه به عدم وجود تجربه قبلی در کشور، ضروری بود شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران، نخست با تمرکز ویژه بر بخش‌های تأمین اطلاعات و مدل‌سازی، نسبت به ارتقای کیفیت و تنوع اطلاعات و مدل‌سازی اقدام کند و در ادامه جهت دسترسی عموم مردم به صورت گسترده، آسان و ارزان رویکرد توسعه‌ای را در دستور کار خود قرار دهد.

با توجه به رویکرد جدید ایجاد شده در جهت افزایش شمولیت مالی و در نتیجه گسترش فرهنگ استفاده از گزارش‌های اعتبارسنجی در راستای بهبود فرایند اعطای تسهیلات به آحاد جامعه، برنامه گسترش دسترسی اشخاص حقیقی و حقوقی در دستور کار قرار گرفته است. در همین راستا تصمیمات متعددی برای آسان‌سازی و تسریع دسترسی اشخاص حقوقی به گزارش‌های اعتبارسنجی با هدف تسهیل ارائه خدمات به مردم، گرفته شده است.

شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران اعلام کرده اقدام اخیر این شرکت مبنی بر «پایان دادن به همکاری با نمایندگان فروش»، به مفهوم عدم ارائه سرویس به کسب وکارهای مختلفی که به هر نحوی جهت ارائه خدمات خود به سرویس اعتبارسنجی نیاز دارند، نبوده بلکه به معنای ایجاد امکان دریافت سرویس‌های اعتبارسنجی مورد نیاز اشخاص حقوقی، به صورت مستقیم از شرکت است.

ارائه خدمات به اشخاص حقیقی و عموم مردم همچنان ادامه دارد و عموم مردم و شرکت‌هایی که به صورت مستقیم به درگاه‌های شرکت متصل هستند، طبق روال سابق دسترسی‌های خود را دارند. علاوه بر این، شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران از ارائه مستقیم خدمات به تمامی شرکت‌های متقاضی استقبال می‌کند زیرا استفاده از گزارش‌های اعتبارسنجی در تعاملات مختلف مالی افراد (خریدهای اقساطی، رهن و اجاره و…) منجر به بالابردن سطح اهمیت اعتبارسنجی در اذهان عموم جامعه می‌شود.

در این اطلاعیه استراتژی اصلی شرکت، توسعه خدمات اعتبارسنجی، افزایش شفافیت، تسهیل دسترسی آحاد جامعه به خدمات مالی و اعتباری از طریق کانال‌های متنوع و متعدد، اصلاح ساختار فروش، جلوگیری از ایجاد انحصار و دریافت خدمات با حداقل هزینه برای عموم مردم اعلام شده است.

https://pvst.ir/cdi
عاطفه چوپاننویسنده میهمان

  خبرنگاری را از سال ۱۳۹۱ و با سرویس اقتصادی ایسنا «خراسان رضوی» شروع کردم. پنج سال بعد و با اتمام دوره دانشجویی همکاری با مجموعه‌های مختلفی از جمله دنیای اقتصاد، روزنامه خراسان و شرکت خدمات روابط عمومی رادکان را تجربه کردم. یک سال مدیر رسانه شورای شهر مشهد بودم و از رسانه یک قدم عقب کشیدم و با فعالیت در روزنامه شهرآرا دوباره به خانه برگشتم. سه سال بعد و پس از مهاجرت به تهران به تجارت‌نیوز رفتم و بعد به نوشتن پرونده‌های اجتماعی در هفته‌نامه تجارت‌فردا مشغول شدم و حالا با افتخار عضوی از خانواده پیوستم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو