skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

۷ رسانه صوت‌وتصویر فراگیر مجوز ساترا دریافت کردند

۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

نمایندگان ۷رسانه صوت‌وتصویر فراگیر «توان تی‌وی»، «پایگاه خبری چشم شهر»، «تی‌وی ‌هیرکان»، «تی‌وی صمت»، «خنده»، «کارتونا» و «رواق» با حضور در ساترا، مجوز فعالیت رسمی خود را دریافت کردند.

به گزارش روابط عمومی ساترا، سعید مقیسه، رئیس ساترا در جلسه اعطای مجوز ساترا با اشاره به تسهیلات جدید گفت: طبق نظام رتبه‌بندی ساترا و در راستای حمایت از رسانه‌های صوت‌و تصویر فراگیر در عرضه محتوای مناسب برای خانواده‌ها، تعدادی از فیلم‌ و سریال‌‌های پرمخاطب در ژانرهای مختلف در اختیار رسانه‌های دارای مجوز از این سازمان قرار گرفت.

جلسه اعطای مجوز به هفت رسانه صوت‌و تصویر فراگیر در ساترا

او ادامه داد: همچنین ساترا به منظور حمایت از مجوزگیرندگان این سازمان محتوای شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی را به‌صورت قاب اختصاصی (IFrame) دراختیار آن‌ها قرار می‌دهد. تخصیص اعتبار مشارکتی به‌منظور ارتقاء و یاری رساندن در زمینه تولید محتوا از طریق ثبت طرح در سامانه رویش از دیگر تسهیلاتی است که برای رسانه‌ها در نظر گرفته شده است.

رئیس ساترا در بخشی دیگر از ممیزی رایگان به‌عنوان تسهیلات جدید این سازمان نام برد و گفت: یکی دیگر از عناوین حمایتی ساترا مربوط به ممیزی است. پیش از این و تا سال ۱۴۰۰ رسانه‌ها برای بازبینی و ممیزی محصولات خود بایستی با کارگزاران معرفی شده قرارداد می‌بستند تا آن‌ها مجوز لازم را صادر کنند، اما از این پس کل هزینه‌ها رایگان است و بازبینی توسط همکاران صداوسیما به انجام خواهد رسید.

اعطای مجوز قطعی بعد از ۶ ماه

مهدی حاج‌الفخانی، سرپرست اداره کل صدور مجوز و امور رسانه‌های ساترا نیز در بخش دیگری از جلسه با توضیحاتی درخصوص مجوزهای اعطایی عنوان کرد: مجوزهایی که به این هفت رسانه اعطا می‌شود، مجوزهایی غیر قطعی است. رسانه‌ها توجه داشته باشند این مجوزها دارای مدت‌زمانی ۶ ماهه هستند و الزاماتی در آن‌ها قرار دارد که رسانه موظف به رعایت آن‌هاست.

او افزود: بعد از گذشت این دوره ۶ماهه و ارزیابی ساترا از نحوه عملکرد رسانه‌ها، مجوزها به دوره قطعی منتقل خواهند شد و رسانه مجوز قطعی خود را دریافت می‌کند. همچنین در مجوز قطعی علاوه بر الزامات گذشته، مواردی اضافه خواهد شد که رسانه ملزم به رعایت آن‌ها خواهد بود.

«توان تی‌وی»، «پایگاه خبری چشم شهر»، «تی‌وی ‌هیرکان»، «تی‌وی صمت»، «خنده»، «کارتونا» و «رواق» عناوین هفت رسانه‌ای است که بـا سپری کردن مراحل اداری و بــه انجــام رساندن الزامات ساترا، موفق بـه اخذ مجوز شده‌اند.

https://pvst.ir/cc2

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو