skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

بازی‌های کریپتو ۲.۵ میلیارد دلار سرمایه جذب کردند

۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

جذب سرمایه بازی‌های کریپتو

بازی‌های کریپتو فقط در سه‌ماهه اول امسال، ۲.۵ میلیارد دلار سرمایه جذب کردند.

به گزارش پیوست، بر اساس گزارشی جدید که دَپ‌رادار و بلاک‌چین گیم الاینس (BGA) با همکاری یکدیگر منتشر کردند، سال ۲۰۲۲ نقطه عطفی برای سازندگان بازی‌های کریپتو به‌حساب می‌آید و احتمال دارد سازندگان بازی در پایان سال شاهد رسیدن سرمایه‌گذاری به مرز ۱۰ میلیارد دلار باشند.

این آمار در مقایسه با ارقام سال قبل این فرض را به‌وجود می‌آورند که بازی‌های کریپتو به بخشی کلیدی برای سرمایه‌گذاران تبدیل شده‌اند. مثلاً در سال ۲۰۲۱، فقط ۴ میلیارد دلار در کل سال در این زمینه سرمایه‌گذاری شد. روند سرمایه‌گذاری تحت تاثیر افزایش علاقه مشتاقان کریپتو نیز قرار گرفته است.

بازی‌های مبتنی بر بلاک‌چین در ماه گذشته (مارس ۲۰۲۲) توانستند ۱.۲۲ میلیون کیف‌ پول فعال منحصربه‌فرد (UAW) را جذب کنند و حالا سهم ۵۲ درصدی از فعالیت صنعت بلاک‌چین را در اختیار دارند.

طبق گزارش مذکور، فعالیت مربوط به بازی‌های مبتنی بر بلاک‌چین دو هزار درصد نسبت به سه ماه اول سال قبل افزایش یافته است.

فروکش کردن علاقه عمومی به متاورس

تبدیل نام تجاری فیس‌بوک به متا در سه‌ماهه آخر سال ۲۰۲۱ منجر به شکل‌گیری «چرخه هیاهو» درباره متاورس شد اما حالا علاقه عمومی به این گمانه‌زنی‌ها فروکش کرده است.

حجم تجارت در پروژه‌های متاورس در سه ماه اول امسال ۱۲ درصد کاهش پیدا کرد و به ۴۳۰ میلیون دلار رسید.

متوسط قیمت زمین مجازی در دیسنترالند و سندباکس، دو مورد از بزرگ‌ترین پروژه‌های متاورس، از سه‌ماهه چهارم ۲۰۲۱ تا سه‌ماهه اول ۲۰۲۲ حدود ۴۰ درصد کاهش پیدا کرد. در حالی‌ که حجم تجارت در هر دو پلتفرم به ترتیب ۲۰ و ۶۰ درصد تنزل یافت.

گزارش دپ‌رادار به تاثیر هک ۶۲۲ میلیون دلاری رونین هم پرداخته است: هک رونین حمله‌ای بود که خزانه زنجیره جانبی اتریوم را خالی کرد. پولی که به بازی‌های بلاک‌چین و دنیای باز اکسی اینفینیتی و اسکای ماویس، سازنده آن، تعلق داشت.

گزارش مزبور نشان می‌دهد هک رونین آسیب جدی وارد کرد اما فعالیت بلاک‌چین اکسی اینفینیتی از آغاز ۲۰۲۲ رو به افول بود.

در ماه ژانویه، اکسی (Axie) بیش از ۵۵ هزار کیف‌ پول فعال منحصربه‌فرد داشت. این رقم در طول فوریه کاهش یافت و درست بعد از اواسط مارس به ۲۰ هزار کیف‌ پول رسید. از طرف دیگر، هک رونین در ۲۳ مارس اتفاق افتاد اما تا ۲۹ مارس شناسایی نشد.

کاهش کلی فعالیت و حجم تجارت ان‌اف‌تی در اکسی را نتیجه تغییرات در صدور توکن SLP توسط اسکای ماویس برای استحکام دادن به اقتصاد اکسی می‌دانند. اما توسعه‌دهندگان قبلاً اشاره کردند که کاهش فعالیت و حجم قبل از اعمال تغییرات شروع شده بود و همین مساله باعث شد تامین SLP در داخل بازی برای مهار تورم این توکن محدود شود.

با وجود این، اکسی با بیش از ۱.۵ میلیون کاربر فعال روزانه، هنوز یکی از برترین بازی‌های مبتنی بر بلاک‌چین بر اساس کاربری روزانه است.

بایننس به‌ تازگی ۱۵۰ میلیون دلار بودجه بابت جبران زیان ناشی از هک رونین در نظر گرفته است. این بودجه برای وصله‌بندی آسیب‌پذیری‌های شبکه رونین نیز استفاده خواهد شد.

منبع: decrypt

https://pvst.ir/c7i

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو