skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

گزارش عملکرد آی‌قصه: اپلیکیشن آی‌قصه بیش از ۱۵۰ هزار بار نصب شده است

سمانه سمیع تحریریه

۲۴ اسفند ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۱ دقیقه

گزارش عملکرد آی‌قصه، استارت‌آپ دانش‌بنیان حوزه قصه‌گویی و ادبیات کودک و نوجوان، نشان می‌دهد اپلیکیشن اندرویدی آی‌قصه تاکنون بیش از ۱۵۰ هزار بار دانلود و نصب شده است.

به گزارش پیوست، گزارش عملکرد سالانه آی‌قصه در سال ۱۴۰۰ نشان می‌دهد این اپلیکیشن تاکنون بیش از ۱۵۰ هزار بار دانلود و نصب شده است و قصه‌های آن بیش از ۱۰ میلیون بار شنیده شده‌اند. برای تولید قصه‌ها در آی‌قصه ۵۲ قصه‌گو، ۶۰ نویسنده و ۱۱۴ تصویرگر فعالیت می‌کنند.

همچنین در این گزارش آمده است ۴۰ درصد شنوندگان قصه‌های آی‌قصه در سنین پنج تا هفت سال بوده‌اند و بیشترین مخاطبان آی‌قصه نیز با آماری بالغ بر ۳۹ درصد در تهران زندگی می‌کنند.

آی‌قصه همچنین بر اساس قواعد مبتنی بر کلیشه‌‌زدایی خود در تلاش بوده است تا داستان‌ها را جنسیتی و دخترانه و پسرانه نکند. در همین گزارش نیز آمده که  ۴۲ درصد شخصیت‌های داستانی آی‌قصه انسان‌ها، ۳۰ درصد حیوانات و ۲۸ درصد اشیا هستند.

در این گزارش به همکاری آی‌قصه و یونسکو نیز اشاره شده و آی‌قصه قرار است از فروردین ۱۴۰۱ در جدیدترین قصه‌های حیوانکی خود در هر قسمت به یکی از گونه‌های جانوری ایران که درگیر بحران‌های محیط‌زیستی هستند، بپردازند.

گزارش کامل آی‌قصه را از اینجا دریافت کنید.
https://pvst.ir/c2d
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو