skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سخنگوی شورای نگهبان: در فضایی آرام و منطقی در مورد طرح صیانت اظهارنظر شود

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۷ اسفند ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۸ اسفند ۱۴۰۰

سخنگوی شورای نگهبان در اظهارنظری در مورد طرح صیانت بر فرایند قانونی عملکرد این شورا تاکید کرد و گفت این نهاد بعد از تصویب طرح در مورد آن اظهارنظر می‌کند. او همچنین برگزاری انتخابات الکترونیکی را با حفظ شرط تامین امنیت آرای مردم، بر عهده وزارت کشور دانست.

به گزارش پیوست، صبح امروز، سخنگوی شورای نگهبان، هادی طحان نظیف، در یک نشست خبری با اشاره به طرح صیانت، مخالفان و موافقان این طرح را به بیان نظرات خود در فضایی آرام و منطقی دعوت کرد. او همچنین از اعلام آمادگی این شورا برای برگزاری انتخابات الکترونیکی خبر داد.

سخنگوی شورای نگهبان: نمی‌توانیم الآن در مورد طرح صیانت نظر دهیم

سخنگوی شورای نگهبان در این باره گفت: گاهی تصویب یک قانون فراز و نشیب‌های فراوانی دارد و تفاوت متن اولیه تا طرح نهایی زیاد است. با توجه به اینکه نمی‌دانیم مصوبه مجلس چه خواهد بود، نمی‌توانیم اظهارنظر کنیم، فقط باید وفاق بیشتری نسبت به این طرح وجود داشته باشد و موافقان و مخالفان در فضای آرامی نظرات خود را اعلام کنند.

او ادامه داد: هر منع شرعی یا قانونی‌ای که وجود داشته باشد اعلام می‌کنیم اما تا متن اصلی را نبینیم نمی‌توانیم راجع به آن اظهارنظر کنیم.

طحان نظیف در پاسخ به سوال یکی دیگر از خبرنگاران در مورد این طرح گفت: ترتیبات داخلی مجلس بر عهده مجلس و بر اساس آیین‌نامه مجلس است و ما در آن ترتیبات ورود نمی‌کنیم. کار ما از زمان دریافت مصوبه شروع می‌شود و ما متن را به لحاظ محتوای آن بررسی می‌کنیم.

چراغ سبز شورای نگهبان به برگزاری الکترونیکی انتخابات

سخنگوی این شورا همچنین درباره برگزاری انتخابات الکترونیکی در سال ۱۴۰۲ نیز توضیح داد: این اتفاق باید از طرف مجری انتخابات یعنی وزارت کشور صورت گیرد اما شورای نگهبان هم با این موضوع، مشروط به اینکه امنیت آرای مردم تضمین شود، موافق است. در این زمینه اعلام آمادگی نیز می‌کنیم.

https://pvst.ir/bxh
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو