skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

ایرانسل بهره‌برداری از فرکانس ۲۳۰۰ را آغاز کرد

میثم قاسمی تحریریه

۲۰ بهمن ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

بهره‌برداری از فرکانس ۲۳۰۰

ایرانسل بهره‌برداری از فرکانس ۲۳۰۰ مگاهرتز را در شبکه خود آغاز کرد. این فرکانس در تیرماه سال جاری در اختیار ایرانسل و همراه اول قرار گرفته بود.

به گزارش پیوست، امروز (۲۰ بهمن ۱۴۰۰) در مراسمی با حضور آنلاین وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بهره‌برداری از لایه جدید فرکانسی ۲۳۰۰ مگاهرتز در شبکه پهن‌باند ایرانسل به صورت رسمی آغاز شد. همچنین در این مراسم، پروژه توسعه ظرفیت مرکز سوییچ ایرانسل در اصفهان افتتاح شد. مدیرعامل ایرانسل اعلام کرد فاز اول بهره‌برداری از فرکانس ۲۳۰۰ تا فروردین ماه سال آینده به پایان می‌رسد.

مزایده واگذاری باند فرکانسی ۲۳۰۰ در اردیبهشت سال جاری برگزار شد و در تیرماه رئیس وقت رگولاتوری اعلام کرد همراه اول و ایرانسل توانسته‌اند ۴۰ مگ از این باند را در اختیار گیرند. اپراتور سوم در این مزایده شرکت نکرد.

در مراسم آغاز بهره‌برداری از فرکانس ۲۳۰۰ در شبکه ایرانسل، مدیرعامل این شرکت اعلام کرد فاز اول استفاده از این فرکانس تا پایان فروردین‌ماه در ۷۰۰ سایت اپراتور دوم به پایان می‌رسد و فاز دوم نیز که شامل ۹۰۰ سایت دیگر است تا مهرماه زیر بار خواهد رفت.

عباسی آرند در پاسخ به سئوال وزیر درخصوص استفاده از این باند در سایر سایت‌های ایرانسل نیز وعده داد در صورت تامین تجهیزات تا پایان سال آینده فازهای ۳ و ۴ به پایان برسند.

به گفته مدیرعامل ایرانسل فرکانس جدید در سایت‌های موجود استفاده می‌شود و به همین دلیل کاربران این اپراتور تغییر کیفیت را به زودی تجربه خواهند کرد. عباسی آرند تاکید کرد استفاده از این فرکانس در شهرهای بزرگی مانند تهران، مشهد، کرج، اهواز و تبریز و غیره که با اشباع ظرفیت روبه‌رو هستند، در اولویت است.

سریع‌تر از فرکانس ۲۳۰۰ استفاده کنید

در این مراسم عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، از اپراتورهای همراه خواست در بهره‌برداری از فرکانس ۲۳۰۰ سرعت بیشتری داشته باشند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات
عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم افتتاح پروژه‌های ایرانسل

زارع‌پور گفت: در کنار توجه به توسعه زیرساخت‌های ارتباطات ثابت، توجه به افزایش کیفیت شبکه همراه یکی از اولویت‌های وزارت ارتباطات است و به همین دلیل از دوستانم در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی خواسته‌ام با تشکیل کمیته‌ای کیفیت شبکه همراه به صورت مستمر پایش و موانع موجود در تعامل با نهادهای مختلف برطرف شود.

وزیر ارتباطات ادامه داد: یکی از مشکلاتی که اپراتورهای همراه دارند مربوط به تعامل با شهرداری‌های کلانشهرها و به خصوص تهران است که در این زمینه رایزنی‌هایی انجام شده و حتی تلاش کرده‌ایم احکامی که در خصوص قلع و قمع سایت‌های تلفن همراه از سوی شهرداری‌ها صادر شده لغو شود.

زارع‌پور همچنین از دیگر اپراتورها خواست مانند ایرانسل، بهره‌برداری از فرکانس ۲۳۰۰ مگاهرتز را در شبکه خود هرچه سریع‌تر آغاز کرده و حداکثر تا پایان سال آینده تمامی سایت‌های مورد نظر را به این فرکانس مجهز کنند.

https://pvst.ir/bus
میثم قاسمیتحریریه

  سال ۸۱ رشته مهندسی را رها کردم به شوق روزنامه‌نگاری. از همان سال تاکنون، در حوزه‌های مختلفی مانند سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، گردشگری، ورزشی و... در رسانه‌هایی مانند همشهری، حیات‌نو، توسعه، عصر ارتباط و... کار کرده‌ام. از میانه سال ۹۲ و پس از حدود ۳ سال دوری از حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، به پیوست آمدم و دوباره روزنامه‌نگار این رشته شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو