skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

وزیر ارتباطات وعده داد: همه روستاها تا پایان ۱۴۰۱ به اینترنت متصل می‌شوند

میثم قاسمی تحریریه

۳ بهمن ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد در صورتی که مجلس بودجه درخواستی این وزارتخانه در لایحه بودجه ۱۴۰۱ را به تصویب برساند،‌ وزارت ICT‌ آمادگی دارد تا پایان سال آینده تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور را به شبکه ملی اطلاعات متصل کند.

به گزارش پیوست، در مراسم رونمایی از اتصال هزار روستای بالای ۲۰ خانوار به شبکه ملی اطلاعات، عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پیش از آغاز به کار در وزارت ارتباطات تصور می‌کردم چهار هزار روستا از ارتباطات بی‌بهره هستند؛ اما بعداً با بررسی‌هایی که انجام دادیم مشخص شد ۳۵۰۰ روستا نیز ارتباطات باکیفیت و مناسبی ندارند و باید برای آنها هم برنامه‌ریزی کرد.

او با تقدیر از تلاش‌های دولت گذشته در خصوص ارتباط‌دهی روستاها اعلام کرد، امروز ۵۰۰ سایت تلفن همراه در کشور آغاز به کار می‌کنند که با استفاده از آنها ۷۸۰ روستای بدون ارتباط به شبکه متصل می‌شوند و حدود ۲۵۰ روستا نیز بهبود کیفیت ارتباطات خواهند داشت.

زارع‌پور همچنین وعده داد اگر مجلس بودجه پیشنهادی این وزارتخانه برای شبکه ملی اطلاعات را تصویب کند، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تا پایان سال آینده تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار را به شبکه ملی اطلاعات متصل می‌کند. به گفته وزیر ارتباطات، این اتصال‌ها در سه مقطع زمانی اردیبهشت، شهریور و دهه فجر سال آینده رونمایی خواهند شد.

اتصال روستاها به اینترنت

در این برنامه اعلام شد تاکنون ۳۲ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار در کشور (۸۱ درصد روستاهای کشور) به شبکه ملی اطلاعات متصل شده‌اند.

در مراسم امروز (۳ بهمن) ارتباط مستقیم با استان اردبیل برای آغاز به کار یکی از سایت‌های همراه اول به نمایندگی از کل سایت‌های این اپراتور برقرار شد. همچنین ارتباط با روستایی در استان فارس و آغاز به کار یکی از سایت‌های ایرانسل برقرار شد.

همراه اول اعلام کرد در بخشی از پروژه ارتباط‌رسانی به روستاها که امروز رونمایی شد، ۲۰۲ سایت جدید یا ارتقا یافته به تکنولوژی نسل ۳ یا ۴ در ۲۹۷ روستای بالای ۲۰ خانوار نصب و راه‌اندازی کرده است.

همچنین بنابر اعلام ایرانسل، این اپراتور ۸۶ سایت جدید با فناوری‌های 3G و 4G راه‌اندازی کرده و سهم های‌وب نیز به عنوان اپراتور USO روستایی ۳۸۰ سایت جدید است.

https://pvst.ir/bpy
میثم قاسمیتحریریه

  سال ۸۱ رشته مهندسی را رها کردم به شوق روزنامه‌نگاری. از همان سال تاکنون، در حوزه‌های مختلفی مانند سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، گردشگری، ورزشی و... در رسانه‌هایی مانند همشهری، حیات‌نو، توسعه، عصر ارتباط و... کار کرده‌ام. از میانه سال ۹۲ و پس از حدود ۳ سال دوری از حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، به پیوست آمدم و دوباره روزنامه‌نگار این رشته شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو