skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

بیانیه ۱۸۰ نماینده مجلس: دولت و دستگاه قضا با هتاکان فضای مجازی برخورد کنند

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۲۲ دی ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

۱۸۰ نماینده مجلس در بیانیه‌ای از دولت و قوه‌ قضائیه خواستند با افرادی که علیه مقدسات، اعتقادات،‌ فرهنگ و ثبات اجتماعی فعالیت می‌کنند مقابله کنند و منتظر طرح صیانت نمانند.

به گزارش پیوست، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (۲۲ دی ۱۴۰۰) بیانیه‌ای قرائت کردند. در متن این بیانیه که از سوی علی کریمی فیروزجائی، نماینده بابل، قرائت شد آمده است: «از دولت و دستگاه قضایی انتظار داریم، رسیدگی به یورش بی‌امانی را که با سوءاستفاده از امکانات فضای مجازی و اشاعه انواع هتاکی، افترا، اکاذیب علیه مقدسات و اعتقادات، فرهنگ و ثبات اجتماعی انجام می‌گیرد موکول به تصویب قانون حمایت از کاربران نکنند و با اتکا به وظایف ذاتی خود در جلوگیری از این تجاوز به حقوق عمومی اقدام نمایند.»

طرح صیانت از کاربران در فضای مجازی که دو بار تغییر نام داده است و اکنون نمایندگان آن را «طرح نظام تنظیم مقررات خدمات فضای مجازی» می‌‌خوانند در حال حاضر پس از برگزاری ۱۲ جلسه بررسی هنوز کلیاتش نیز به تصویب نرسیده است و برای دومین بار به مرکز پژوهش‌های مجلس رفته تا نظر کارشناسان این مرکز درباره آن به مجلس گزارش شود.

بار قبلی که طرح صیانت به مرکز پژوهش‌های مجلس رفت، کارشناسان این نهاد پژوهشی، انتقاداتی در مورد آن مطرح کردند که با بازخوردهای منفی از سوی نمایندگان کمیسیون مشترک بررسی طرح صیانت مواجه و از سوی برخی از آنان نیز به «سیاسی‌کاری» متهم شدند.

https://pvst.ir/boa
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو