skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

بازار رمزارزها در هفته اول دی: ماینرها کوتاه نمی‌آیند

۱۱ دی ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

بیت کوین

بازار رمزارزها یک بازار پیش‌بینی‌ناپذیر محسوب می‌شود. این موضوع در سال ۲۰۲۱ بیش از پیش نمود یافت. بسیاری از کاربران منتظر پایان سالی توفانی برای رمزارزها بودند اما این پیش‌بینی درست از آب درنیامد و بازار رمزارزها روزهای پرتنشی را تجربه کرد. در این بین مقاومت ماینر‌ها در برابر فشار فروش از نکات جالب توجه بود. مقاومتی که نشان از دید مثبت این بازیگران بزرگ نسبت به آینده رمزارزها دارد. در آخرین گزارش ۲۰۲۱ از بازار رمزارزها با پیوست همراه باشید.

شنبه (۴ دی): کمک ویتالیک بوترین به دوج

دوج‌کوین، یکی از پرحاشیه‌ترین کوین‌های بازار رمزارزها، بالاخره نقشه راه یا roadmap خود را منتشر کرد. موضوعی که در انتشار نقشه راه دوج‌کوین توجه‌ها را جلب می‌کند، کمک ویتالیک بوترین (از هم‌بنیان‌گذاران اتریوم) به توسعه‌دهندگان دوج‌کوین است. در این همکاری قرار است ویتالیک به توسعه‌دهندگان دوج‌کوین برای تغییر روش اجماع از اثبات کار به اثبات سهام کمک کند. قیمت دوج در این روز افزایش ۲.۵ درصدی نسبت به روز قبل پیدا کرد و به حدود ۰.۲ دلار رسید.

یکشنبه (۵ دی): مقاومت ماینرها

ماینرهای بیت‌کوین در نیمه دوم سال حاضر به فروش بیت‌کوین‌های خود نشدند. بر اساس داده‌های «کریپتو پوتیتو» موجودی ماینرها سقف جدیدی را به ثبت رساند و به بالاترین حد خود در ۶ ماه گذشته رسید. در این روز قیمت بیت‌کوین با حدود یک درصد رشد نسبت به روز قبل به حدود ۵۱ هزار دلار رسید.

دوشنبه (۶ دی): دید مثبت تحلیلگران به آینده بازار

«مایکل وندی پوپ» اینفلوئنسر و تحلیلگر مطرح حوزه رمزارزها، ضمن اظهار نظر درباره آینده رمزارزها در سال جدید نحوه چیدمان سبد خود را اعلام کرد. پوپ درباره سبد سرمایه‌گذاری خود گفت ۸۰ درصد از سرمایه‌اش را با هدف بلندمدت به بیت‌کوین، اتریوم و دات اختصاص خواهد داد. او قصد دارد ۲۰ درصد از سرمایه خود را برای معامله روی آلت‌کوین‌ها نگه دارد. در این روز قیمت بیت‌کوین در بالاترین نقطه خود به حدود ۵۲ هزار دلار رسید.

سه‌شنبه (۷ دی): فشار نهنگ‌ها برای کاهش قیمت اتریوم

فشار فروش سنگینی که نهنگ‌ها ایجاد کردند باعث شد قیمت اتریوم به زیر چهار هزار دلار سقوط کند. بر اساس داده‌های گلس نود، آدرس‌هایی که با توجه به مقدار دارایی‌شان نهنگ نامیده می‌شوند، به کمترین میزان در چهار سال اخیر رسیده‌اند. این کاهش حجم فروش سنگین این بازیگران قدرتمند بازار را نشان می‌دهد. در این روز قیمت بیت‌کوین نیز با کاهش حدود ۶ درصدی مواجه شد و به حدود ۴۷ هزار دلار رسید.

چهارشنبه (۸ دی): ایلان‌ماسک یا ساتوشی؟

ایلان‌ماسک مدیرعامل تسلا به‌ عنوان کسی که با پامپ و دامپ‌هایش در بازار بیت‌کوین و دوج‌کوین شناخته می‌شود، با حضور در پادکست «لکس فریدمن»، شایعات ساتوشی بودن خود را تکذیب کرد. ماسک در ادامه از مزیت‌های دوج‌کوین و مناسب بودن آن برای پرداخت گفت. در این روز قیمت بیت‌کوین با حدود ۲ درصد کاهش به حدود ۴۶ هزار دلار رسید.

پنجشنبه (۹ دی): خرید در کف قیمت

ریزش قیمت بیت‌کوین در بازار رمزارزها برخلاف ترس و وحشتی که در دل سرمایه‌گذاران خرد می‌اندازد همواره برای نهنگ‌ها فرصت خرید ایجاد می‌کند. شرکت سرمایه‌گذاری «مایکرواستراتژی» با اعلام سرمایه‌گذاری ۹۴ میلیون دلاری، حدود هزار و ۹۰۰ بیت‌کوین دیگر به دارایی‌های خود اضافه کرد. روز پنجشنبه بیت‌کوین در بازه ۴۶ تا ۴۸ هزار دلار در نوسان بود.

جمعه (۱۰ دی): انجین در پولکادات

یکی دیگر از برندگان مزایده پاراچین‌های پولکادات مشخص شد. پس از معرفی پنج برنده این مزایده که در گزارش هفتگی گذشته به آنها اشاره شد، پروژه «افینیتی» به‌ عنوان ششمین برنده انتخاب شد. این پروژه را بنیاد انجین راه‌اندازی کرده و هدفش کاهش هزینه ساخت NFT و استفاده از قرارداهای هوشمند برای تعامل با سایر شبکه‌هاست. در این روز قیمت بیت‌کوین در بازه ۴۵ تا ۴۹ هزار دلار در نوسان بود.

شنبه (۱۱ دی): شیبااینو و افزایش اختیارات کاربران

«شیبااینو» اعلام کرد در صدد ارائه یک سازمان خودگردان غیرمتمرکز (DAO) است. تیم توسعه‌دهنده شیبااینو اعلام کرده این اقدام در راستای افزایش اختیارات کاربران این رمزارز است. بر اساس اعلام دیکریپت، «امینم» خواننده آمریکایی حدود ۱۲۳ اتریوم معادل ۴۵۰ هزار دلار برای خرید یک NFT‌ «بورد ایپ» (Bored Ape) در پلتفرم opensea هزینه کرده است. قیمت بیت‌کوین تا لحظه نگارش این گزارش در بازه ۴۶ تا ۴۷ هزار دلار در نوسان بوده است.

https://pvst.ir/blu

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو