skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

بازار رمزارزها در هفته آخر آذر: لایه دومی‌های اتریوم کارمزدها را کاهش می‌دهند

۴ دی ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

بازار رمزارزها در پی ریزش‌های اخیر همچنان در بلاتکلیفی به‌ سر می‌برد. از طرفی عده‌ای همچنان منتظر تارگت‌های بالای ۱۰۰ هزار دلاری برای بیت‌کوین هستند و در مقابل، تحلیلگران منتظر رسیدن بیت‌کوین به مقاومت‌های کلیدی برای تصمیم‌گیری هستند. روند بازار در هر جهتی که باشد، پیشرفت رمزارزها همچنان ادامه دارد و دولت‌ها با قانون‌گذاری در صدد مهار این تکنولوژی و بهره‌گیری از آن به نفع خودشان هستند.

شنبه (۲۷ آذر): راه‌اندازی اولین پاراچین‌های پولکادات

پولکادات که از ۲۰ آبان مشغول برگزاری مزایده برای پاراچین‌های خود بود، برندگان این مزایده را اعلام کرد. پروژهای Moonbeam، Acala، parallel، Aster، Clover، Efinnity و Manta برندگان مزایده شبکه پولکادات بودند. در این روز ارزش توکن پولکادات حدود ۳.۵ درصد نسبت به روز گذشته‌اش افزایش پیدا کرد و به حدود ۲۵ دلار رسید. قیمت بیت‌کوین نیز در بازه ۴۵ تا ۴۷ هزار دلار در نوسان بود.

یکشنبه (۲۸ آذر): شبکه‌های پالیگان و یونی‌سواپ

بعد از رأی‌گیری در مورد اضافه شدن پالیگان (لایه دوم اتریوم) به شبکه‌هایی که صرافی غیرمتمرکز یونی‌سواپ از آنها پشتیبانی می‌کند، مشخص شد بیش از ۹۹ درصد کاربران از این طرح استقبال کرده‌اند. اضافه شدن این شبکه به یونی‌سواپ باعث کاهش کارمزد‌ها می‌شود. یونی‌سواپ اعلام کرد قراردادهای هوشمندش را در پالیگان اضافه خواهد کرد. در این روز قیمت توکن متیک (توکن پالیگان) و یونی (توکن یونی‌سواپ) نوسان خاصی پیدا نکردند. پلتفرم ترا (Terra) بر اساس ارزش دارایی‌های قفل‌شده در آن به رتبه دوم دیفای رسید.

دوشنبه (۲۹ آذر): استفاده از استلار برای ارز دیجیتالی ملی اوکراین

بانک مرکزی اوکراین قصد دارد ارز دیجیتالی ملی خود را بر بستر استلار آزمایش کند. در فاز اول این آزمایش قرار است حقوق کارمندان یک مجموعه با ارز دیجیتالی ملی اوکراین پرداخت شود. قیمت توکن استلار (XLM) در این روز در بازه ۰.۲۵ تا ۰.۲۷ دلار در نوسان بود. قیمت بیت‌کوین نیز در بازه ۴۵ تا ۴۷ هزار دلار در نوسان بود.

سه‌شنبه (۳۰ آذر): خروج سرمایه از صندوق‌های سرمایه‌گذاری ارز دیجیتالی

طبق گزارش کوین‌دسک، با کاهش قیمت رمزارزها برای اولین‌ بار در سه‌ماهه گذشته ۱۴۲ میلیون دلار از این صندوق‌ها خارج شده است. در این روز قیمت بیت‌کوین با حدود سه هزار دلار رشد به حدود ۴۹ هزار دلار رسید.

چهارشنبه (۱ دی): تدوین قانون ارزهای دیجیتالی در ایران

محسن رضایی، معاون اقتصادی رئیس‌جمهوری، ضمن اعلام نظر مثبت خود درباره ارزهای دیجیتالی گفت: قانون ارزهای دیجیتالی تا چهار ماه آینده تدوین می‌شود. در این روز قیمت بیت‌کوین بین ۴۸ تا ۴۹ هزار دلار در نوسان بود.

پنجشنبه (۲ دی): پاراگوئه قانون ارزهای دیجیتالی را تصویب کرد

مجلس سنای پاراگوئه به تازگی لایحه مربوط به ارزهای دیجیتالی را به تصویب رسانده است. بر اساس این لایحه استخراج ارزهای دیجیتالی یک فعالیت قانونی اعلام شده است. سناتور فرناندو فاستی، یکی از حامیان این لایحه، گفت: از برق مازادی که در کشور تولید می‌شود برای رشد صنایع استخراج رمزارز استفاده خواهد شد. در این روز قیمت بیت‌کوین در بازه ۴۷ تا ۵۱ هزار دلار در نوسان بود.

جمعه (۳ دی): کاهش حجم تراکنش‌های بیت‌کوین

به گزارش Glassnode، میانگین یک‌هفته‌ای حجم تراکنش‌های بیت‌کوین به کمترین میزان خود در چهار ماه گذشته (حدود ۱۲۰ هزار بیت‌کوین) رسید. شاخص «ترس و طمع» بیت‌کوین در این روز به عدد ۴۱ رسید که همچنان ترس حاکم بر بازار را نشان می‌دهد. در این روز قیمت بیت‌کوین نوسان خاصی پیدا نکرد و در بازه ۵۰ تا ۵۱ هزار دلار در نوسان بود.

شنبه (۴ دی): پل میان‌زنجیره‌ای Dfinity

بنیاد Dfinity با اعلام عرضه یک «پل میان‌زنجیره‌ای» برای ارتباط با شبکه اتریوم، قصد دارد امکان جابه‌جایی توکن‌های مبتنی بر اتریوم را فراهم کند. پل میان‌زنجیره‌ای Dfinity توانایی انتقال اطلاعات و قراردادهای هوشمند را نیز دارد. قیمت بیت‌کوین تا لحظه نگارش این گزارش در بازه ۵۰ تا ۵۱ هزار دلار در نوسان است.

https://pvst.ir/bj6

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو