skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

خدمات چک‌های صیادی به دستگاه‌های خودپرداز اضافه شد

تحریریه پیوست

۳۰ آذر ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۹ بهمن ۱۴۰۱

بانک مرکزی به منظور دسترسی بهتر به خدمات سامانه صیاد (پیچک) برای انجام امور ثبت، تایید و انتقال چک‌های جدید صیادی، شبکه بانکی کشور را به ارائه این خدمات از طریق دستگاه‌های خودپرداز و کیوسک‌های بانکی ملزم کرده است.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، با توجه به ابلاغیه اخیر این بانک، بانک‌ها می‌کوشند تا خدمات ثبت، تایید و انتقال چک‌های بنفش‌رنگ با عبارت «کارسازی این چک منوط به ثبت صدور، تایید و انتقال آن در سامانه صیاد است» را از طریق خودپردازها و کیوسک‌های خود ارائه کنند. پیش از این هم علی صالح‌آبادی، رئیس کل بانک مرکزی، در تاریخ ۲۴ آبان اعلام کرده بود ۱۸ بانک این امکان را فراهم کرده‌اند.

نحوه دریافت خدمات سامانه صیاد از طریق خودپردازها به این شکل است:

نحوه استفاده صادرکنندگان چک از خدمات خودپرداز

اگر صادرکننده چک هستید، برای استفاده از خدمات خودپرداز، با در دست داشتن یکی از کارت‌های بانکی صادرشده از سوی بانکی که دسته‌چک شما را صادر کرده، به خودپرداز همان بانک مراجعه کنید. پس از وارد کردن رمز کارت، به منوی ثبت چک مراجه کنید. در اینجا شناسه صیادی ۱۶ رقمی چکی را که قصد صدور آن را دارید، وارد کنید. پس از بررسی درستی اطلاعات اولیه چک، با وارد کردن اطلاعات تاریخ، مبلغ و مشخصات ذی‌نفع چک، نسبت به ثبت صدور چک اقدام کنید.

نحوه استفاده‌ گیرندگان چک از خدمات خودپرداز

اگر گیرنده چک هستید، برای استفاده از خدمات خودپرداز، با در دست داشتن یکی از کارت‌های بانکی، به خودپرداز بانک صادرکننده همان کارت مراجعه کنید. پس از وارد کردن رمز کارت، به منوی تایید دریافت/انتقال چک مراجه کنید. در اینجا با وارد کردن شناسه صیادی ۱۶ رقمی، اطلاعات چک ثبت‌شده را بررسی کنید. در صورت درستی اطلاعات، عملیات دریافت/ انتقال چک به شخص ثالث را تایید کنید.

بانک مرکزی اعلام کرده بانک‌ها به‌ زودی این خدمت را به خودپردازهای خود اضافه خواهند کرد.

پس از اعلام بانک مرکزی، بانک ملت خودپردازهای خود را به سامانه صیاد متصل کرد. مشتریان بانک ملت از این پس می‌توانند از طریق خودپردازهای این بانک نسبت به ثبت صدور، تایید و انتقال چک‌های جدید اقدام کنند.

پیش از این، دسترسی به سامانه صیاد و دریافت خدمات ثبت صدور، تایید و انتقال چک از طریق اینترنت بانک، موبایل‌بانک، اپلیکیشن‌های موبایلی و شعب بانک‌های عامل امکان‌پذیر بود و در حال حاضر خودپردازهای بانک ملت نیز به خدمات سامانه صیاد مجهز شده است.

https://pvst.ir/bi2

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو