skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

رئیس دفتر رئیس‌جمهور: مانع فعالیت استارت‌آپ‌های مخل در نظام پولی کشور شوید

۱۷ آذر ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۰ آذر ۱۴۰۰

محمد اسماعیلی

غلامحسین اسماعیلی، مسئول دفتر رئیس‌جمهور، در نامه‌ای به معاونت حقوقی ریاست‌جمهوری درخواست کرده مانع ورود استارت‌آپ‌ها به عرصه‌هایی شوند که می‌تواند موجب اخلال در نظام اقتصادی، ارزی و پولی کشور شود.

به گزارش پیوست، طبق نامه‌ای که از طریق شبکه‌های مجازی منتشر شده، رونوشت این نامه برای وزیر اقتصاد، وزیر صمت و معاون علی و فناوری ریاست جمهوری نیز ارسال شده است.

این نامه از آن رو برای معاونت حقوقی ریاست‌جمهوری ارسال شده که در جلسه هیات دولت در ۲۳ آبان رئیس‌جمهور، ابراهیم رئیسی مقرر کرده بود تا تخلفات استارت‌آپ‌ها و مسائل مربوط به آنها از سوی معاونت حقوقی و در کارگروهی مورد بررسی قرار گیرد.

در دوره ریاست‌جمهوری روحانی، دولت دوازدهم، نیز مقرر شده بود تا موضوع تخلفات استارت‌آپ‌ها در معاونت حقوقی ریاست‌جمهوری مورد بررسی قرار گیرد تا هر کدام از دستگاه‌های دولتی خود به صورت مجزا درخواست فیلتر یا محدودیت در ایجاد کسب‌وکارهای نوآور را به قوه قضائیه ندهند.

نامه رئیس دفتر رئیس‌جمهور به معاونت حقوقی ریاست‌جمهوری

حال در این نامه مسئول دفتر ریاست‌جمهوری، غلامحسین اسماعیلی، به صورت مستقیم از معاون حقوقی ریاست‌جمهوری، محمد دهقان، درخواست کرده است مانع فعالیت استارت‌آپ‌هایی شوند که اخلال در نظام اقتصادی و ارزی و پولی کشور ایجاد می‌کنند.

در این نامه هیچ اشاره‌ای به نام استارت‌آپ‌ها یا حوزه خاص فعالیت آنها نشده است، اما به نظر می‌رسد صرافی‌های رمزارزی در صف اول این برخورد قرار خواهند گرفت. همچنین استارت‌آپ‌های فعال در حوزه ارز نیز ممکن است مشمول این نامه شوند.

طی روزهای گذشته فشار روی استارت‌آپ‌ها افزایش پیدا کرده و همین امر موجب اعتراض از سوی این کسب‌وکارهای نوآور در فضای مجازی شده است.

https://pvst.ir/bey

مهرک محمودی روزنامه‌نگاری را از حوزه سینما شروع کرد و در مدت کوتاهی پس از آن، با این سودا که روزنامه‌نگار باید در تمامی بخش‌ها فعالیت کند براساس یک اتفاق خیلی ساده وارد حوزه اقتصادی شد و در روزنامه‌های صدای عدالت، آزاد، ابرار اقتصادی، فرهنگ آشتی، همشهری اقتصادی و غیره به عنوان خبرنگار فعالیت کرد. همانطور که زندگی همیشه براساس اتفاق‌های ساده جلو می‌رود، فعالیت خود را به صورت نیمه وقت در در هفته‌نامه عصرارتباط در حوزه تجارت و بانکداری الکترونیکی آغاز کرد و پس از مدتی این فعالیت نیمه وقت به یک فعالیت تمام وقت تبدیل و ۹ سال به طول انجامید اما باز هم براساس یک اتفاق آنجا را ترک کرد. حال سال‌هاست که پیوست خانه مهرک محمودی است؛ اما تجارت و بانکداری و دولت الکترونیکی تبدیل به حوزه‌های مورد علاقه او شده‌اند.

تمام مقالات

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو