skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

چه کسی بیشترین بیت‌کوین را دارد؟

۱۶ آذر ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۵ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۹ بهمن ۱۴۰۱

آشنایی با وال‌های بیت‌کوین

در این مطلب می‌خوانید

  بیت‌کوین به عنوان یک فناوری غیرمتمرکز شناخته می‌شود. اگر به بیت‌کوین نگاه عمیق‌تری بیاندازیم می‌توانیم آدرس‌هایی را پیدا کنیم که بیت‌کوین زیادی در اختیار دارند. موجودی‌هایی که در نگاه اول تعیین کننده آینده قیمت بیت‌کوین هستند. این آدرس‌ها در اختیار چه کسانی هستند؟‌ چقدر بیت‌کوین در آنها ذخیره شده است؟ آیا بیت‌کوین هم به دست یک درصد سرمایه‌دار دنیا افتاده است؟

  چه کسی بیشترین بیت‌کوین را دارد؟

  تخمین زده می‌شود که ساتوشی ناکاموتو، خالق ناشناس بیت‌کوین، بیش از ۲۲ هزار بلاک استخراج کرده و بیش از یک میلیون بیت‌کوین به عنوان پاداش برای کار خود دریافت کرده است و بزرگ‌ترین هولدر بیت‌کوین شناخته می‌شود.

  توزیع ثروت بیت‌کوین

  با گذشت زمان، مالکیت بیت‌کوین‌‌ها در سطوح مختلفی، بنا بر کل موجودی بیت‌کوین، توزیع شده است و می‌توان بر اساس تعداد کل بیت‌کوین‌های موجود در هر آدرس آنها را دسته‌بندی کرد.

  مقدار موجودی بیت‌کوین در هر دسته از آدرس‌ها در رابطه با کل عرضه بیت‌کوین، در طول زمان متغیر است. امروزه تنها سه آدرس بیت‌کوین حاوی ۱۰۰ هزار تا یک میلیون بیت‌کوین هستند. ۷۹ مالک بعدی که از ۱۰ تا ۱۰۰ هزار بیت‌کوین موجودی دارند، در مجموع حدود دو میلیون بیت‌کوین را نگهداری می‌کنند. آدرس‌های بیت‌کوین با ۱۰ هزار بیت‌کوین یا بیشتر معمولاً نهنگ نامیده می‌شوند.

  میلیاردرهای بیت‌کوین

  بدون احتساب ساتوشی، سه آدرس بیت‌کوینی دیگر هر کدام بیش از ۱۰۰ هزار بیت‌کوین دارند. دو آدرس از این سه آدرس متعلق به صرافی Binance، صرافی Bitfinex و آدرس دیگر متعلق به شخص یا اشخاصی با هویت نامشخص است.

  شرکت‌هایی که بیشترین بیت‌کوین را دارند

  شرکت‌ها می‌توانند از پس‌اندازهای خود که خزانه‌داری نامیده می‌شود برای خرید بیت‌کوین استفاده کنند. مزیت این استراتژی که از سوی شرکت‌هایی مانند Microstrategy،Tesla و Galaxy Digital Holdings استفاده می‌شود، محافظت از پس‌انداز در برابر تورم و اوراق قرضه با بازده منفی است.

  شرکت‌های بزرگی که می‌توانند اوراق قرضه شرکتی با نرخ بهره پایین منتشر کنند فرصت ایجاد بدهی ارزان و استفاده از وجوه برای خرید بیت‌کوین را دارند. در تئوری، ارزش دلار با تورم کاهش می‌یابد و در مقابل بیت‌کوین بالا می‌رود، به همین دلیل پرداخت بدهی فیات به بیت‌کوین کمتری نیاز دارد.

  شرکت‌های دولتی

  در مجموع، ۱۰ شرکت دولتی بیش از ۲۱۰ هزار بیت‌کوین را در ترازنامه خود دارند.

  شرکت سرمایه‌گذاری Microstrategy، به رهبری مایکل سیلر، بیت‌کوین بیشتری نسبت به هر شرکت دولتی دیگری در اختیار دارد. این شرکت بیش از ۱۰۵ هزار بیت‌کوین را در اختیار دارد. Microstrategy بیت‌کوین را هم از طریق خزانه شرکت خود و هم از طریق ارائه اوراق قرضه خریداری کرده است. این اوراق نرخ بهره بسیار پایینی دارند و می‌توان آنها را در ازای سهام در Microstrategy یا برای فیات بازخرید کرد. این تاکتیک به Microstrategy اجازه می‌دهد تا بیت‌کوین را ارزان و فراتر از ظرفیت خزانه شرکت خود به دست آورد.

  شرکت تسلا درحال حاضر دارای بیش از ۳۸ هزار بیت‌کوین است.. سومین هولدر بزرگ بیت‌کوین یک شرکت دولتی به نام گلکسی دیجیتال هلدینگ است در مجموع حدود ۱۶ هزار بیت‌کوین را در اختیار دارد.

  شرکت‌های خصوصی

  شرکت‌های خصوصی تقریباً ۱۷۰ هزار بیت‌کوین دارند. یک شرکت چینی به نام Block.one، با حدود ۱۴۰ هزار بیت‌کوین، در بین این شرکت‌ها بزرگ‌ترین مالک بیت‌کوین به حساب می‌آید.

  نکات کلیدی
  • مالکیت بیت‌کوین بر اساس کلید خصوصی تعریف می‌شود. صاحب یک کلید خصوصی، مالک بیت‌کوینی است که به وسیله آن کلید کنترل می‌شود.
  • مالکیت بیت‌کوین، حتی در مقادیر زیاد، هیچ کنترلی بر شبکه بیت‌کوین ایجاد نمی‌کند.
  • سه آدرس بیت‌کوین ثروتمند در مجموع بیش از ۵۷۵ هزار بیت‌کوین دارند.
  • Microstrategy بیش از هر شرکت سهامی‌عام، مالک بیت‌کوین است.

  دارندگان غیرمستقیم بیت‌کوین

  قرار گرفتن در معرض بیت‌کوین به صورت غیرمستقیم یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری برای سرمایه‌گذارانی است که بدون خرید مستقیم بیت‌کوین دنبال کسب سود از طریق افزایش قیمت بیت‌کوین هستند. همچنین برخی از سرمایه‌گذاران معتقدند می‌توانند با سرمایه‌گذاری در یک سبد حاوی بسیاری از دارایی‌های مرتبط با بیت‌کوین، ریسک را کاهش دهند. یک صندوق قابل معامله در مبادلات بیت‌کوین (ETF) ممکن است دارای سهام و سایر دارایی‌های مرتبط با بیت‌کوین باشد که منجر به تشکیل یک تسبد متنوع‌تر می‌شود. ETF‌های بیت‌کوین هرچند به صورت ناقص اما قیمت بیت‌کوین را ردیابی می‌کنند و متناسب با نوسانات بیت‌کوین ازرش‌گذاری می‌شوند. در حال حاضر برخی از ETF‌های پیشنهادی، مبتنی بر معاملات آتی بیت‌کوین و سایر محصولات مشتق از آن هستند.

  ETF‌ها در مجموع شامل چیزی حدود ۸۰۰ هزار بیت‌کوین می‌شوند. بزرگ‌ترین ETF بیت‌کوین Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) است که حدوداً ۶۵۰ هزار بیت‌کوین را در اختیار دارد. در مجموع دارایی ETF‌ها، شرکت‌های دولتی و خصوصی حدودا هفت درصد از کل بیت‌کوین‌های عرضه‌شده را تشکیل می‌دهد.

  حساب‌های بازنشستگی یکی دیگر از روش‌های محبوب برای قرار گرفتن غیرمستقیم در معرض بیت‌کوین است. تعداد فزاینده ای از متولیان، خدمات مالی‌ای ارائه می‌دهند که می‌تواند شامل بیت‌کوین باشد.

  دولت‌هایی که بیشترین بیت‌کوین را در اختیار دارند

  دولت‌ها در سراسر جهان دارای حدود ۳۰۰ هزار بیت‌کوین  به صورت تخمینی هستند. گزارش‌ها حاکی از آن‌ هستند که بلغارستان بیش از ۲۰۰ هزار بیت‌کوین در اختیار دارد. اعضای دولت اوکراین به طور خصوصی تقریباً ۴۶ هزار بیت‌کوین را در اختیار دارند. دولت ایالات متحده بیت‌کوین بازیابی‌شده از جاده ابریشم (یک فروشگاه در دارک‌وب) را در 2015 فروخت که امروزه آن مقدار چندین میلیارد دلار ارزش داشت. U.S Marshals Service بیت‌کوین‌های ضبط‌شده از سوی FBI و سایر سازمان‌های دولتی را در وب‌سایت خود به حراج می‌گذارد.

  کل عرضه بیت‌کوین

  تعداد بیت‌کوینی که در نهایت می‌تواند وجود داشته باشد ۲۱ میلیون عدد است. به همین دلیل، درصد مالکیت کل عرضه بیت‌کوین را می‌توان با استفاده از سقف 21 میلیونی محاسبه کرد.

  با این حال، برخی از مدل‌ها از کل عرضه بیت‌کوین به استثنای بیش از یک میلیون بیت‌کوین که ساتوشی ناکاموتو و حدود ۳ یا ۴ میلیون سکه‌ای که به علت فراموشی کلید خصوصی از سوی کاربران برای همیشه از  دست رفته‌اند، استفاده می‌کنند. به این ترتیب عرضه کل بیت‌کوین به ۱۸ میلیون به جای ۲۱ میلیون نزدیک می‌شود. صرف نظر از مدل استفاده‌شده، به دلیل وجود محدودیت در عرضه همواره دارندگان بیت‌کوین می‌توانند مطمئن باشند که سهم‌شان از بیت‌کوین هرگز از یک درصد معین کمتر نخواهد شد.

  سوالات متداول

  ساتوشی ناکاموتو چند بیت کوین دارد؟

  ساتوشی ناکاموتو، خالق ناشناس بیت‌کوین، بیش از ۲۲ هزار بلاک استخراج کرده و بیش از یک میلیون بیت‌کوین به عنوان پاداش برای کار خود دریافت کرده است و بزرگ‌ترین هولدر بیت‌کوین شناخته می‌شود.

  تسلا چقدر بیت کوین دارد؟

  شرکت تسلا درحال حاضر دارای بیش از ۳۸ هزار بیت‌کوین است.

  چه تعداد بیت کوین وجود دارد؟

  تعداد بیت‌کوینی که در نهایت می‌تواند وجود داشته باشد ۲۱ میلیون عدد است.
  https://pvst.ir/bei

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو