skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

هواپیمانی ماهان: حمله سایبری را تایید می‌کنیم اما اطلاعات مهمی درز پیدا نکرده است

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۳۰ آبان ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

سایت ماهان با وجود گذشت چند ساعت از حمله سایبری به آن هنوز به حالت عادی بازنگشته است. صبح امروز(۳۰ آبان ماه) سایت هواپیمایی ماهان مورد حمله سایبری قرار گرفت و سخنگوی این شرکت نیز حمله سایبری به ماهان را تایید کرد و گفت اطلاعاتی از این شرکت درز نکرده است.

به گزارش پیوست، صبح امروز بعضی از خریداران بلیت و اعضای باشگاه مشتریان هواپیمایی ماهان، پیامک و ایمیل‌هایی از این شرکت دریافت کردند که نشان‌ می‌داد گروهی هکری به این شرکت حمله سایبری کرده‌اند و در همان زمان نیز سایت این شرکت هواپیمایی از دسترس خارج شد. چند ساعت بعد حمله از طرف ماهان مورد تایید قرار گرفت اما اعلام شد اطلاعات مهمی از مشتریان این شرکت درز پیدا نکرده است.

پس از حمله به سامانه‌های اطلاعاتی هواپیمایی ماهان توسط یک گروه هکری، سایت این شرکت از دسترس خارج شد. هنوز سایت ماهان به حالت عادی خود باز نگشته است و با مراجعه به سایت ماهان پیامی مبنی بر به‌روزرسانی سیستم‌ها نمایش داده می‌شود.

صفحه اول سایت هواپیمایی ماهان

سخنگوی ماهان: اطلاعات خاصی از شرکت درز پیدا نکرده است

چند ساعت پس از ارسال پیام‌های مختلف به مشتریان ماهان، سخنگوی این هواپیمایی،‌ حمله سایبری را تایید کرد. ذوالانواری گفت‌: « اطلاعات خاصی از شرکت به بیرون درز پیدا نکرده است. هکرها صرفا به اطلاعاتی کلی از طریق سامانه آژانس‌ها به دست آورده‌اند که فاقد اهمیت است.»

سخنگوی ماهان در مورد پروازهای این هواپیمایی نیز گفت: «همکاران ما در تلاش هستند سامانه‌های اینترنتی و بخش‌هایی را که مورد حمله قرار گرفته است در دسترس قرار دهند اما مشکل خاصی برای سامانه‌های مسافرگیری و فرودگاهی ما وجود ندارد.»

او اضافه کرد: «پس از اینکه پیامک‌ها و ایمیل‌های مذکور برای مشتریان ما ارسال شد از طریق سامانه‌های داخلی شرکت به مشتریان اطلاع دادیم که پروازها طبق برنامه قبلی انجام خواهد شد.»

در یک سال اخیر چندین حمله سایبری به سامانه‌های مختلف در ایران صورت گرفته است. آخرین مورد حمله به سامانه هوشمند سوخت بود که باعث شد دسترسی مردم به بنزین سهمیه‌ای نزدیک به یک هفته مختل شود. پیش از این نیز و در تیرماه سال جاری، حمله به سامانه‌های شرکت راه‌آهن باعث به تعویق افتادن و لغو حرکت تعدادی از قطارها در سراسر کشور شد.

https://pvst.ir/b8m
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو