skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

رادار ۳۶۱ می‌خواهد امکان مقایسه و انتخاب بهترین گزینه گردشگری را ایجاد کند

۲۰ آبان ۱۴۰۰

زمان مطالعه : 3 دقیقه

برای بوکمارک این نوشته

استارت‌آپ رادار ۳۶۱ به عنوان مجموعه جدیدی در حوزه گردشگری، با جذب سرمایه از صندوق سرمایه‌گذاری شناسا می خواهد میزان فروش خود را طی یک سال آینده ۵ برابر کند. مدیران این استارت‌آپ اعلام کردند در تلاش هستند تا عرضه کنندگان خدمات مختلف گردشگری را روی پلتفرم آنلاین خود تجمیع کنند و برای کاربران امکان مقایسه‌ قیمت‌ها را فراهم کنند.

صادق حیدری، مدیرمحصول رادار ۳۶۱ در گفت‌وگو با پیوست در خصوص وجه تمایز این مجموعه با سایر مجموعه‌های گردشگری می‌گوید: «اولین ایده‌ای که به ذهن همه استارتاپ‌ها می‌رسد، ارائه آنلاین محصول یا خدمات است؛ اما رادار ۳۶۱ قرار نیست فروش آنلاین انجام بدهد. برای این است که خدمات آنلاین گردشگری را معرفی کرده و در فروش خدمات آنلاین همکاری کند. این تفاوت اصلی ماست. ما به طور مستقیم در رقابت با ارائه دهندگان خدمات آنلاین گردشگری نیستیم و خودمان را OTA نمی‌دانیم.»

او براین باور است که هدف این مجموعه ایجاد پلتفرمی برای مقایسه قیمت‌ خدمات مختلف و انتخاب بهترین گزینه است.

حیدری با بیان اینکه ما در استارت‌آپ استدیو رشد کردیم و اولین سرمایه را این مجموعه به رادار ۳۶۱ تزریق کرد، می‌گوید: «در واقع استارت‌آپ استدیو بازوی سرمایه‌گذاری و شتاب‌دهنده مستر بلیط است که در حوزه گردشگری فعالیت دارد.»

او ادامه می‌دهد: «هدف هلدینگ مستربلیط تکمیل پرتفوی گردشگری بود و با پیش آمدن پاندمی کرونا نیز با توجه به سیاست‌های انقباضی خود، هرچند تعدیل نیرو نداشت اما سعی کرد هزینه‌های خود را مدیریت کند که این هزینه‌ها شامل سرمایه گذاری‌ها هم بود. درنتیجه استارت‌‌آپ‌استدیو تا اوایل تابستان امسال همراه ما بود و برای ادامه مسیر وارد مذاکرات با صندوق شناسا شدیم.»

صادق حیدری، مدیر محصول رادار ۳۶۱

اتصال به فروشندگان نیازمند پیاده‌سازی API است

اگر وارد سایت رادار ۳۶۱ شوید، با سه بخش جست‌وجوی هتل، هواپیما و اقامتگاه مواجه می‌شوید که در حال حاضر چهار شهر پرمسافر کیش، مشهد، تهران و شیراز را پوشش می‌دهد. برای این چهار شهر شما می‌توانید انواع هتل و پروازهای مورد نظر خود را بررسی کرده و بهترین انتخاب را انجام بدهید. با این همه، هنوز همه ارائه ‌دهندگان خدمات هتل و اقامتگاه و پرواز روی این پلتفرم حضور ندارند.

مدیر محصول رادار ۳۶۱ دلیل را مسائل فنی دانسته و توضیح می‌دهد: «ما تقریبا ۳۰هزار کاربر داریم و در حال حاضر ۲۰ الی ۳۰ فروش روزانه ولی هدف گذاری ما برای یک سال آینده ۵ برابر شدن این ارقام است چراکه همه تامین‌کنندگان با ما همکاری ندارند. در حال حاضر ما با چهار ارائه کننده خدمات قرارداد قطعی داریم که زیرساختشان به تازگی برای اتصال پیاده سازی شده است.»

حیدری با بیان اینکه چهار ارائه کننده دیگر خدمات گردشگری نیز در صف انعقاد قرارداد با این پلتفرم هستند و قرارداد سایر عرضه کنندگان خدمات نیز در حال فعال‌سازی است، می‌گوید: «بخشی از این تاخیر در قرارداد به دلیل مسائل فنی است. هر فروشنده‌ای که اضافه می‌کنیم باید اطلاعات و API آنها را پیاده سازی کنیم و آنها هم APIرادار ۳۶۱ را پیاده کنند. به همین دلیل است که در اتصال فروشندگان محدودیت فنی داریم و احتمالا هرماه دو فروشنده جدید به ما اضافه شود.»

او می‌گوید: «در حال حاضر هم ۱۰ فروشنده حوزه هتل، یک فروشنده حوزه اقامتگاه، ۱۰ فروشنده آنلاین بلیط هواپیما و نزدیک ۲۰۰ تا ۳۰۰ چارترکننده‌، روی سرویس‌های مختلف زیرساختی این پلتفرم فعال هستند.»

مدیر محصول رادار ۳۶۱ نتیجه بررسی رشد گذشته خود، وضعیت رقبا، بودجه مارکتینگ مبالغ دریافتی و ظرفیت بازار را دلیل این تخمین می‌داند و معتقد است با توجه به رشدی که این مجموعه تا به حال تجربه کرده است، این هدف گذاری حداقلی است.

برای بوکمارک این نوشته

https://pvst.ir/b2y

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

Back To Top
×Close search
جستجو