skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

پریا نظری عضو تحریریه

بیگی، نماینده مجلس: ندادن ۱۰ میلیون کارت ملی به دلیل تحریم توجیه خوبی نیست

پریا نظری
عضو تحریریه

۱۷ آبان ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس تحویل ندادن ۱۰ میلیون کارت ملی به شهروندان را به بهانه تحریم را توجیه خوبی نداست و گفت: «این کمیسیون با توجه به اینکه قرار بود روند صدور کارت‌های ملی جدید سه سال پیش خاتمه یابد؛اما همچنان بلاتکلیف مانده، پیگیر است تا هرچه سریع‌تر این کار به پایان برسد.»

به گزارش پیوست،صدور کارت هوشمند ملی از سال ۹۱ آغاز شده و براساس هدف‌گذاری‌ها، قرار بود این کارت تا پایان سال ۹۷ برای تمام واجدان شرایط صادر شود؛ اما به دلایلی چون تحریم‌ها و نبود مواد اولیه برای تولید کارت‌ها صدور کارت به تاخیر افتاده است. سازمان ثبت احوال هنوز موفق نشده است تا برای تمامی ایرانیان کار ملی هوشمند صادر کند. دراین مورد حتی در لایحه بودجه ۱۴۰۰ نیز به صورت خاص در قالب اعتبار طرح تملک دارایی سرمایه‌ای یا بودجه عمرانی نیز مبلغ ۷ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به صدور کارت ملی هوشمند اختصاص یافته است.

براساس جدیدترین گزارش سازمان ثبت احوال از ۶۰ میلیون و ۷۹۳ هزار و ۶۷۵ ایرانی که فرایند تکمیل ثبت نام کارت ملی هوشمند را انجام داده‌اند برای بیش از ۵۱ میلیون نفر این کارت ملی صادر شده است.

علیرضا بیگی،عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها

حالا علیرضا بیگی، عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها اعلام می‌کند که هنوز ۱۰ میلیون نفر کارت ملی‌های جدید خود را تحویل نگرفته‌اند. او دراین مورد به خبرگزاری ملت گفت: «سازمان ثبت احوال عنوان می‌کند عدم تحویل کارت‌های ملی و صدور آن به دلیل تحریم و دارا نبودن مواد اولیه برای صدور است.به نظر من تحریم توجیه خوبی برای عدم صدور کارت‌ها نیست. دولت باید از شرکت‌های دانش بنیان بخواهد تا راهی برای تولید مواد اولیه تهیه کارت‌های ملی هوشمند بیاندیشند. چرا که این ظرفیت در کشور وجود دارد.»

او ادامه داد: «به همین خاطر کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها با توجه به اینکه قرار بود روند صدور کارت های ملی جدید سه سال پیش خاتمه یابد؛ اما همچنان بلاتکلیف مانده، پیگیر است تا هرچه سریع‌تر این کار به پایان برسد.»

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها همچنین در صحبت‌های خود به مشکل تهیه چیپ برای کارت‌های ملی اشاره و بیان کرد: «در برنامه پنج ساله ششم تکلیف اساسی برای دولت در این خصوص تعیین شده بود که تأمین منابع لازم هم انجام شده است. به همین خاطر باید چیپ کارت نیز در کارت‌های هوشمند ملی تعبیه شود و هم زمان باید سامانه و کارتخوان‌های لازم نیز تعیین شود که بعد از صدور کارت‌های باقیمانده بتوان از قسمت هوشمند کارت ملی نیز استفاده کرد.»

https://pvst.ir/b4p

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو