skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

ام‌تی‌ان سهام خود در ایرانسل را واگذار نمی‌کند

میثم قاسمی تحریریه

۱۵ آبان ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

مدیرعامل گروه ام‌تی‌ان در بازدید از ایرانسل اعلام کرد این اپراتور آفریقایی قصد ترک ایران را ندارد. این در حالی است که پیشتر این اپراتور از برنامه خود برای ترک خاورمیانه و تمرکز با آفریقا خبر داده بود.

به گزارش پیوست، MTN آفریقای جنوبی که ۴۹ درصد سهام اپراتور دوم تلفن همراه ایران (ایرانسل) را در اختیار دارد، در سال‌های گذشته از برنامه خود برای ترک خاورمیانه و تمرکز بر آفریقا خبر داده بود؛ اما مدیران ارشد این شرکت امروز (۱۵ آبان) و در جریان بازدید از ایرانسل تاکید کردند برنامه‌ای برای خروج از ایران ندارند.

رالف موپیتا، مدیرعامل گروه ام‌تی‌ان در این دیدار، گفت: «با توجه به برخی حرف و حدیث‌های موجود، پیرامون برنامه خروج ام‌تی‌ان از منطقه خاورمیانه و رویکرد آفریقامحور این گروه ارتباطی، لازم است تأکید کنم که ما در حال خروج و واگذاری سایر شرکت‌های خود در منطقه خاورمیانه، شامل سوریه، یمن و افغانستان هستیم ولی در عین حال، درباره ایران چنین برنامه‌ای نداریم.»

موپیتا تأکید کرد: «ام‌تی‌ان همچنان بر ایران، به‌عنوان یک بازار مهم، تمرکز خواهد داشت و این موضوع، با رویکرد آفریقامحور گروه ام‌تی‌ان و برنامه ما برای خروج از کشورهایی مانند سوریه، یمن و افغانستان، تناقضی ندارد.»

او افزود: «ایران بازاری است که ما بر روی آن تمرکز داریم و این با رویکرد آفریقامحور ما تناقضی ندارد و در کنار آن و همزمان با آن است. از شما می‌خواهیم که با قدرت، مسیر خود در تحول دیجیتال در ایران را ادامه دهید و همان‌طور که به عنوان مثال، در ارائه خدمات شبکه نسل چهار تلفن‌همراه، در ایران پیشتاز بودید، پیشتازی در ارائه نسل پنج 5G را نیز با قدرت ادامه دهید.»

مدیرعامل گروه ام‌تی‎ان همچنین با تصریح بر اینکه ایرانسل، یکی از دو شرکت برتر گروه ام‌تی‌ان، در زمینه ترافیک شبکه ارتباطی است، بر ادامه مسیر ایرانسل به‌عنوان یک کسب‌وکار موفق و راهبر بازار، تأکید با همراهی ام‌تی‌ان تأکید کرد.

سبیسی جوناس، رئیس هیأت‌مدیره گروه ام‌تی‌ان نیز در دیدار، با اشاره به اینکه ام‌تی‌ان، با وجود شرایط ژئوپولتیک منطقه، دوشادوش ایرانسل، به همکاری و حمایت از کسب‌وکار در ایران ادامه خواهد داد، دستاوردها و اقدامات انجام شده طی دوران اخیر در ایرانسل را ستود و بر ادامه گذار به تحول دیجیتال، از جمله در حوزه‌هایی همچون فین‌تک، تأکید کرد.

در جریان این دیدار، بیژن عباسی‌آرند، مدیرعامل ایرانسل با ارائه گزارشی از شرایط موجود کسب‌وکار در ایران، آخرین دستاوردهای ایرانسل را در زمینه‌های مالی، تجاری و ارائه خدمات دیجیتال به مشترکان خود و جامعه مخاطبان ایرانی، تشریح کرد.

تیم ارشد مدیریتی ام‌تی‌ان، پس از نشست با مدیرعامل و معاونان ایرانسل، با حضور در یکی از طبقات ساختمان مرکزی ایرانسل، با کارکنان نخستین ارائه‌دهنده 5G و رکورددار سرعت اینترنت در ایران از نزدیک گفت‌وگو کردند.

https://pvst.ir/dp8
میثم قاسمیتحریریه

  سال ۸۱ رشته مهندسی را رها کردم به شوق روزنامه‌نگاری. از همان سال تاکنون، در حوزه‌های مختلفی مانند سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، گردشگری، ورزشی و... در رسانه‌هایی مانند همشهری، حیات‌نو، توسعه، عصر ارتباط و... کار کرده‌ام. از میانه سال ۹۲ و پس از حدود ۳ سال دوری از حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، به پیوست آمدم و دوباره روزنامه‌نگار این رشته شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو